Foreach, funkcija

[code=php]<span class="syntaxhtml"><span class="syntaxdefault"><?php<br /></span><span class="syntaxkeyword">foreach&nbsp;(</span><span class="syntaxdefault">$b</span><span class="syntaxkeyword">-></span><span class="syntaxdefault">select_proizvodjac</span><span class="syntaxkeyword">()&nbsp;as&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$result</span><span class="syntaxkeyword">)&nbsp;{<br />echo&nbsp;</span><span class="syntaxstring">"<tr>"</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxstring">"<td>"&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">.&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$result</span><span class="syntaxkeyword">[</span><span class="syntaxdefault">idproizvodjac</span><span class="syntaxkeyword">]&nbsp;&nbsp;.&nbsp;</span><span class="syntaxstring">"</td>"&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxstring">"<td>"</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxstring">"test"</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxstring">"</td>"</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxstring">"</tr>"</span><span class="syntaxkeyword">;<br />}<br /><br /><br /></span><span class="syntaxdefault">?><br /></span><br /></span>[/code]

Konto sam tako, nesto da mi ispise u redovima, ali ne ide bas, pa ako ima pomoci. :)

Konto sam tako, nesto da mi ispise u redovima, ali ne ide bas, pa ako ima pomoci. :slight_smile:

Probaj ovako:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() bla bla on line 33.

33 foreach ($b->select_proizvodjac() as $result) {
34 echo “

” . $result[‘idproizvodjac’] . “ test ”;
35 }

EDIT:

Trebalo je uraditi return $niz; tamo gdje je funkcija :slight_smile:

Hvala :slight_smile:

[quote=“Critical”]Trebalo je uraditi return $niz]Joj da, sori, zaboravih… ma bitno da si se snašao dalje :slight_smile:

Malo me zbunjuje ova return, zašta se služi. Ako odem recimo:

Zar ne ? Eh sad to je i kod vracanja iz funkcije ? Hmm.

i mene to zanima, mada sam po nekoj logici skužio da bilo to kod array ili neke druge provjere da provjeri i ako je istina onda RETURN znači da vrača nazad provjereni podatak(tj. neki string koji se slao na provjeru i/ili obradu)! Molim da me ispravite ako griješim!

Mislim da je return naredba i više nego dobro opisana u php-ovom manualu. Osim toga, ondje se nalaze i primjeri koji bi trebali približiti njeno korištenje.

@Critical Pogledaj link na manual. Odgovor na tvoje pitanje je prva rečenica opisa uloge returna.

Isprika na dizanju teme stare 4 godine ali gdje napisati

return $niz;

Kako bi glasila cijela funkcija te foreach?

Hvala.

Malo mi je nejasno pitanje, ali php foreach naredba ti je ovo:
PHP: foreach - Manual

Imaš i primjere i komentare.

Mislim na Skyevu funkciju koja je na forumu.

LP

evo je, funkcija sa returnom :wink:

Nažalost ništa se ne događa. Normalno imam includan config.php gdje je spoj na bazu te kada promijenim select na svoju tablicu te u foreachu result na recimo ime dobijem praznu stranicu bez podataka.

<?php
include ('include/config.php');

function select_proizvodjac() {
   $niz = array();
   $select1 = mysql_query("SELECT * FROM album");
   while($a=mysql_fetch_array($select1)){
      $niz[] = $a;
   }
   return $niz;
}  

foreach ($b->select_proizvodjac() as $result) {
   echo $result['id'];
} 

?>

Ah… našao sam kako radi.

Ovako radi

<?php
include ('include/config.php');

function select_proizvodjac() {
   $niz = array();
   $select1 = mysql_query("SELECT * FROM album");
   while($a=mysql_fetch_array($select1)){
      $niz[] = $a;
   }
   return $niz;
}  

foreach (select_proizvodjac() as $result) {
   echo $result['id'];
} 

?>

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja