Forma - problem

Pozdrav, imam zadatak na faksu napravit formu neku nakon koje kad ju ispunim mi mora prikazat podatke na ekranu i to sve mora poslat na email, ja sam sad napravio html formu ali mi je problem sa php-om koji mi ne prihvaca varijable…ili je neki drugi problem, ne znam tocno, ako mi netko moze slozit da mi to radi bio bi zahvalan, ovo je kod.

Html koji mislim da bi trebo bit u redu
[HTML]

Ime:
Prezime:
Grad:
Adresa:
Država: Hrvatska Bosna i Hercegovina Srbija Slovenija
Broj mobitela/telefona:
Email:
Napomena:
[/HTML]

php kojem sam dodavao stvari neke ali je krivo.

greska je ovdje

zamjeni za

Promjenio i svejedno ne radi, kod ispisa na ekran mi pise isto ono sta je u kodu, tipa ime i onda pise post i ostalo…i ne salje na email.

Gdje testiraš? Lokalno?

xampp, localhost.

Isprobao sam phpinfo da budem siguran dal radi i to je ok sta se toga tice.

Onda je velika vjerojatnost da ti mail funkcija ne radi. Digni na online server, trebalo bi radit.

aha, probat cu, al kako da to napravim da radi, tj. da nekako fiksiram?, zato jer to moram profesoru prezentirat na racunalu sa xampp-om…i da onda stavim ovo sta je mahir reko da promijenim?

Da, to bi trebalo biti to. Ja ne vidim nikakvu grešku u kodu.

[quote=“mahir”]greska je ovdje

zamjeni za

Zašto bi tu bila greška???

napisao ti

je isto. samo što u prva tri primjera provjerava da li u post arrayu postoji ključ koji se zove submit, a u tvome primjeru provjerava samo da li je prilikom zahtjeva stranice poslan post array, odnosno da li je zahtjev post.

kao što znaš pretpostavljam, računalo radi na principu 0 i 1 iliti na principu true ili false. Tako da mu je svejedno što napiše jer x == 1 znači isto što i x == true.

A u PHPu if($_POST[‘nešto’]) vraća true ako je ključ nešto postavljen, odnosno nije prazan.

Iz svega toga proizlazi da tvoj savjet nije točan, čak dapače njegovo rješenje je puno ispravnije jer se odmah u početku uvjerio da je zahtjev poslan preko forme koja sadrži element s imenom submit.

[quote=“wot”]Pozdrav, imam zadatak na faksu napravit formu neku nakon koje kad ju ispunim mi mora prikazat podatke na ekranu i to sve mora poslat na email, ja sam sad napravio html formu ali mi je problem sa php-om koji mi ne prihvaca varijable…ili je neki drugi problem, ne znam tocno, ako mi netko moze slozit da mi to radi bio bi zahvalan, ovo je kod.

Html koji mislim da bi trebo bit u redu
[HTML]

Ime:
Prezime:
Grad:
Adresa:
Država: Hrvatska Bosna i Hercegovina Srbija Slovenija
Broj mobitela/telefona:
Email:
Napomena:
[/HTML]

php kojem sam dodavao stvari neke ali je krivo.

Mislim da ti ne treba onaj javascript za redirekt, bolje stavi

Možda mu ne ostavljaš dovoljno vremena da pošalje mail. Pogotovo zato što šalješ dva maila jedan za drugim.
I da ne moraš stavljati ono što ti je rekao mahir, slobodno ostavi ovako kako je.

To sam i mislio da je isto ali sam svejedno probao da budem siguran, ali mi je problem sta mi ne radi ovo…

[quote=“CreatifCode”]
Iz svega toga proizlazi da tvoj savjet nije točan, čak dapače njegovo rješenje je puno ispravnije jer se odmah u početku uvjerio da je zahtjev poslan preko forme koja sadrži element s imenom submit.[/quote]

E vidiš, tog elementa nema.
Zaboravio si stavit za submit name=“sumbit”.

Dakle, .

Dodao sam to u registracija.html i opet mi je isto, ovo izbacuje kad dodem na potvrdi.

Registracija korisnika :: Ispis podataka na ekran
ime:
’.$_POST[‘ime’].’

prezime:
’.$_POST[‘prezime’].’

adresa:
’.$_POST[‘adresa’].’

grad:
’.$_POST[‘grad’].’

država:
’.$_POST[‘drzava’].’

napomena:
’.$_POST[‘napomena’].’

i onaj else isto tak ispise.

Djeluje kao da si PHP kod stavio na .html stranicu.

Djeluje i meni jer me nisu naucili di to trebam stavit i sad to upravo skuzio al ne znam di tocno moram stavit tamo di sam xampp instalirao, jel to ide pod php folder ili?

Mislim da je kod xamppa to htdocs folder. Nešto tipa C:\XAMPP\htdocs. Tu staviš registracija.html (HTML) i registracija.php (PHP kod). Odeš na localhost/registracija.html i provjeri jel radi.

Na htdocs mi je sve to, i slike, i php i html…i ne radi.

Nisam do sad komentirao jer sam očajno loš u php-u, al ako su kolege u pravu samo trebaš izmjeniti extenziju dokumenta, tj da se ne zove index.html nego index.php

AKO sam dobro shvatio šta oni sugeriraju!!

I sta bi trebao dobit sa tim?, index mi je cijeli u html-u, samo registracija.php je u php-u i vuce podatke iz forme koja je na registracija.html.

Ovako, testirao sam ti čitav kod. Bilo je nekih grešaka i u HTML-u i u PHP-u. Ali to neće rješiti tvoj problem.

Zato ti evo tu primjer kako to radi:

http://www.wowcroatia.com/registracija.html

I novi kod:

<form action="registracija.php" method="POST">
<table>
<tr>
<td>Ime:</td>
<td>
<input type="text" name="ime" id="ime" value="" maxlength="20" />
</td>
</tr>
<tr>
<td>Prezime:</td>
<td>
<input type="text" name="prezime" id="prezime" value="" maxlength="30" />
</td>
</tr>
<tr>
<td>Grad:</td>
<td>
<input type="text" name="grad" id="grad" value="" maxlength="20" />
</td>
</tr>
<tr>
<td>Adresa:</td>
<td>
<input type="text" name="adresa" id="adresa" value="" maxlength="40" />
</td>
</tr>
<tr><td>Država:</td>
<td>
<select name="drzava">
  <option value ="hrvatska">Hrvatska</option>
  <option value ="bosna i hervegovina">Bosna i Hercegovina</option>
  <option value ="srbija">Srbija</option>
  <option value ="slovenija">Slovenija</option>
</select>
</td>
</tr>
<tr>
<td>Broj mobitela/telefona:</td>
<td>
<input type="text" name="broj" id="broj" value="" maxlength="100" />
</td>
</tr>
<tr>
<td>Email:</td>
<td>
<input type="text" name="email" id="email" value="" maxlength="100" />
</td>
</tr>
<tr>
<td>Napomena:</td>
<td>
<textarea rows="3" cols="20" name="napomena" id="napomena"></textarea>
</td>
</tr>
<tr><td> </td>
<td>
<input type="submit" name="submit" value="Potvrdi" />
</td>
</tr>
</table>
</form>