Forma - problem

Zasto si maknuo iz html-a radio buttone?

Tebi na stranici isti ovaj kod radi?

Mislim da mi je u ovom problem

Sta nisam bio to namjestio prije instaliranja xamppa…

Odgledao cijeli video i nisam skužio u čemu je bio problem. :slight_smile:
Valjda je bolje napisati što je problem nego postati link na neki video. Video bi trebao i morao biti samo popratni sadržaj, a ne objašnjenje.

[quote=“wot”]Zasto si maknuo iz html-a radio buttone?

Tebi na stranici isti ovaj kod radi?[/quote]

Maknuo? Pa nisi ni imao radio buttone? Imao si SELECT element. On je i sad tu samo sam mu dodao atribut “name” koji je nedostajao.

Očito radi. Pa jesi probao upisat nešto i kliknut Potvrdi?

Također.

Aha, dao sam bio drugu skriptu koja nema te radiobuttone i neke sitnice :smiley:

On je bio na videu radio u control panelu onaj stop, i meni nema toga di je on otiso da napravi stop…pa ne znam dal mi to sta utjecalo, jer mislim da bi mi trebalo radit.

[quote=“wot”]Aha, dao sam bio drugu skriptu koja nema te radiobuttone i neke sitnice :smiley:

On je bio na videu radio u control panelu onaj stop, i meni nema toga di je on otiso da napravi stop…pa ne znam dal mi to sta utjecalo, jer mislim da bi mi trebalo radit.[/quote]

Kaže ti u videu - ako nemaš instaliran IIS možeš preskočiti taj korak. Tako da, ako ga nisi uspio naći onda je opet sve u redu. :slight_smile:

Aha, ma mislio sam da cu onda morat i to snimit jer mi ovo ne radi kako treba a ne znam zasto…

evo sredio sam, bio je problem u tome sta mi se kod save promjenilo encoding i zato nije radilo…

Jos jedno pitanje vezano uz ovo, da li se moze napravit da radi slanje emaila preko te forme ako koristim localhost tj. xampp?

Ja nemam sendmail.ini, tj. u tom folderu ga ne mogu nac, meni je u sendmail license, readme, sendmail/application, sendmail/configuration setting i sendmail_exaple/configuration setting

Ukoliko je problem sa slanjem maila još uvijek aktualan, evo da ti pokušam pomoći jer sam se ja u izradi diplomskog također bavio tim stvarima. Mercury mail unutar xampp-a previše davi s raznoraznim postavkama i konfiguriranjem.

Ovaj mail server je za localhost super jednostavan i funkcionalan
http://www.hmailserver.com/
. Ima odličnu dokumentaciju i brzo i jednostavno ga možeš upogoniti. Ja sam ga insalirao i u mail klijentu (koristio sam IncrediMail ali možeš bilo koji) sam otvorio 2 računa za localhost. npr [email protected] i [email protected].
Iste račune otvoriš u hmail serveru. Za početak iz email klijenta jednostavno probaš slati mailove s jednog računa na drugi. Ako stižu znači da server radi ispravno i da su sve postavke ok.

Onda probaš slati mailove iz PHP skripte. Da bi to bilo moguće, otvorene račune na hmail serveru moraš povezati sa lokalnim web serverom. To napraviš u php.ini datoteci. Mislim da imaš samo 3 reda za promijeniti kaja trbaju izgledati ovako:

SMTP = localhost (1098 red)
smtp_port = 25 (1100 red)
sendmail_from = [email protected] (1104 red)

*ovi redovi su meni na starijoj verziji xampp-a, uglavnom koristi ctrl+f da nađeš pojmove.

Nakon toga možeš slati mailove iz php skripti koji ti stižu unutar email klijenta. Sve radi na localhost-u. To sam koristio isključivo radi prezentacije diplomskog, a kako mi se čini…upravo to ti treba.

I da… mislim da se hmail server mora instalirati negdje unutar xampp foldera. Ne mogu se sada sjetiti detalja ali sve je jasno opisano u dokumentaciji, a ima i tutorijala pisanih o tome. Eto…samo te želim uputiti na najjednostavniji način s kojim sam i sam uspio, a dalje ćeš se valjda snaći.
Good luck!

Puno hvala, budem sutra to probao kad nadem slobodnog vremena :slight_smile: