Format date string sintaksa

Nisi prob’o ni jednom dosad.
A zamoljen si (ofrlje cifra) minimum 100 puta.
Tako da ne letiš pred rudu sa zaključcima bez pokrića.

Bi’ ti kad bi im’o takav kod.

A čega nema - bez toga se može, je l’ tako? :smiley:

Je, samo kad ti se da pravi standard u ruke onda kazes da dokument ne valja :hot_face:

1 Like

Molio sam te da opišeš business flow na jednom primjeru, pa nismo dobili ništa.

Može i riječima, ali cijeli business flow, ulazi, izlazi i problemi ili smatraš da je to za idiote?

Sve si objašnjavao apstraktno.

Sad zamisli da u zakonu stoji, minimalna plaća je ona koja je dovoljna čovjeku da ne bude gladan.

I onda političari kažu pa ima sve u zakonu, ne trebaju vam konkretno brojke, tako i ti objašnjavaš bez konkretnog business flow-a.

1 Like

Mislim da je najveća @bozoou -va greška što pokušava da riješi problem koji nije ni definis’o.
Tako da ne može da ga sa’vata ni za glavu ni za rep.

Saberi dva broja i daj mi rezultat toga.
Ovo je naredba ili action flow.
Problem bi se definis’o k’o:
-kako da dobijem zbir dva broja ako su mi ta dva broja poznata?

I to je standardno od prvog razreda osnovne do 5. godine fakulteta. Analogno na papiru ili kroz software. Potpuno nebitno.
Mi ovde nemamo definisan problem uopšte.
Mi imamo nešto poput saberi dva broja i daj mi rezultat s tim da nemamo drugi broj.
Mi smo u konstantnom stack overflow-u ovde. Memory leak li leak… :smiley:

Nego, otvorio sam ovu temu da pronađem najšire prihvaćenu regdate sintaksu…ona se brzo pronašla, tako da to nije problem.

Ono što je zanimljivo i što je @dmitrecic dobro u startu primjetio, da ste ko babe napale nešto što nije u skladu sa vašim razmišljanjem. Kako je to česta pojava i kako me to zaintigriralo u okviru ove teme…iznenadno mi je danas pala jedna odluka na pamet dok sam uživao u popodnevnom suncu.

Palo mi je na pamet da snimim jedan kratki vlog video i pošaljem vam na taj način poruku.
Već dugo zapravo želim snimati vlog filmiće, ali nikako do sada nisam uspio pronaći dovoljno motivacije da progovorim pred kamerom.
Stoga, jako sam vam zahvalan iz razloga što sa vaš hejt pretvorio u energiju-okidač da progovorim pred kamerom :smiley: :smiley:

I baš sam vam jako-jako zahvalan jer za mene ovo nije mala stvar, haha. Iako su prve rečenice katastrofične, mislim da sam se brzo uštilao pred kamerom…uglavnom, ja sam zadovoljan.

Uživajte u filmiću i poruci:

1 Like

Lud, lud! Sad vidim zakaj ti je neophodan NORMJS :rofl:

1 Like

&tldr; :rofl:

@bozoou

Ne razumijem te.

1.Nitko se ne ljuti i mene boli k… što češ implementirati i kako, ali zapamti kad dođe netko s tobom raditi ili iza tebe , a nađe čušpajz poslat ćete u rodno mjesto ili će reći šefu loše radiš i onda otkaz on ili ja.

  1. Ono što je bitno jest obrazovanje, iskustvo i učenje od onih koji znaju, best practice

  2. Kad sve uvidiš što sve postoji onda možeš eksperimentirat

  3. Jesi razmišljao o posljedicama, ako negdje implementiraš čušpajz, i to se pročuje, u tu firmu više nitko neće htjeti, pa će gazda biti u problemu.

Zaključak, učenje, rad, eksperimentiranje.

Ako se osječaš uvrijeđeno zato jer treba učiti, a smatraš da je učenje za idiote, sory onda nemaš što tražiti u IT-u.

I čujem misli prolaznika dok si se ovako obučen tresao i hodao: “Gle narkomana kako ga kriza pere…” :smiley:

1 Like

Pa @creatifcode ti je objasnio, zasto ovo nema smisla, jer se sve komponente moraju drzati standarda, ono sto ti trubis da se mora moci prenosti izmedju komponenti.

Ovo sto pricas o komponentama ti nema bas i smisls.
Jer ako uzmes extjs, jqwidgets, dhtml, imas sve sto ti treba.

Ako koristis jquery i pluginove, opet je sve standardizirano.

Molim te reci na koliko to komponenti moras koristiti date?
1.grid – prikaz
2.kalendar – input
3. Excel komponenta prikaz i input
4.chart – prikaz
5.Reporti - parametri i prikaz

Mozda ima jos koja komponenta, sve ostalo je uglavnom prikaz datuma koji dodje formatiran prema korisnickim postavkama.

Sve formatiras prema korisnickim postavkama koje se nalaze zapisane u bazi.

Od tebe jos nismo dobili dio code koji sam te trazio te koje imas probleme.

Prvotni plan bio otić na cugu…kasnije i to morao odradit xd.
Svi chilaju na suncu…ja jedva izgovorio “Molim topli čaj”
Nisam ni pokušavao skužit što misli ekipa da mi je…al moglo bi bit ovo tvoje za narkomana :smiley: :smiley:

1 Like

Ovako se otprilike piše specifikacija + business flow

  1. Specifikacija
    https://wiki.php.net/rfc/jit
    https://wiki.php.net/rfc/annotations_v2

2.Business Flow – kako se radi



https://www.lucidchart.com/pages/templates/flowchart/programming-flowchart-template

Dogodilo mi se mnogo puta, pa razumijem potrebu za rješenjima koja spominjete.
Kad se samo sjetim, provodio sam sate, i dane pa umjesto da mi napiše “hello world” ja dobijem “happy new year”. Da je to posložiti manje bi problema bilo, a programi bi radili ono što prepišemo sa neta, i zalijepimo u prozor.
Jednom je situacija bila tako bizarna, sjećam se : uzimam “hello world” Java kod, lijepim ga u C++ prozor i stisnem run. Program meni napiše “Ivan is cool”. Mislim ono wtf, I kako on zna da sam ja cool. A sav cache sam obrisao, Windows ima sve update a virus sam očistio sat prije. Još me hladnoća prođe kada se sjetim, a nisam bio ni popio puno - 7-8 piva. Klasika, taman koliko mi treba da se zagrijem kada radim na tako, malo većim projektima.

2 Likeova