Format datuma - problem

Format datuma koji mi prikazuje u FF je američanski [b]YYYY/MM/DD    hh : mm : ss[/b]
Polje datuma sam u bazi postavio na TIMESTAMP, sve je odrađeno onak školski i radi, jedino ne mogu skužiti kak da napravim da mi datum bude formata 
[b]DD. mjesec YYYY.[/b] za hrvatsku verziju
[b]DDth month YYYY[/b] za englesku verziju 
ili barem 
[b]DD. MM. YYYY.[/b] za hrvatsku verziju
[b]YYYY. MM. DD.[/b]  za englesku verziju 
i bez sata,minuta i sekundi.

Format datuma koji mi prikazuje u FF je američanski YYYY/MM/DD hh : mm : ss
Polje datuma sam u bazi postavio na TIMESTAMP, sve je odrađeno onak školski i radi, jedino ne mogu skužiti kak da napravim da mi datum bude formata
DD. mjesec YYYY. za hrvatsku verziju
DDth month YYYY za englesku verziju
ili barem
DD. MM. YYYY. za hrvatsku verziju
YYYY. MM. DD. za englesku verziju
i bez sata,minuta i sekundi.

Zar ne bi onda trebao koristitit DATE umjesto TIMESTAMP jer TIMESTAMP je isto što i DATETIME a po logici DATETIME prikazuje i vrijeme i datum.

Ako stavim samo DATE onda moram u bazu ručno ukucavati datum. Na TIMESTAMP mi baza automatski postavi datum.

http://php.net/manual/en/function.date.php

prema tom manualu ovo bi trebalo raditi ono što ti želiš

Ako su ti datumi u bazi u formatu YYYY/MM/DD hh: mm: ss, onda ti neće proći ovo kaj je CreatifCode naveo jer date() funkcija prima isključivo UNIX timestamp (ako sam u krivu, slobodno me opalite po reputaciji oboje :)). Mislim, proći će ali će ispisati 1.1.1970.

Tako da ne preostaje drugo nego parseat datum, jedan od načina je pomoću date_parse() funkcije koja vraća niz s vrijednostima.

Array
(
    [year] => 2006
    [month] => 12
    [day] => 12
    [hour] => 10
    [minute] => 0
    [second] => 0
    [fraction] => 0.5
    [warning_count] => 0
    [warnings] => Array()
    [error_count] => 0
    [errors] => Array()
    [is_localtime] => 
)

Npr. ovak
[php]
$intime = “2011/07/21 21:45:58”;

$date = date_parse($intime);

echo $date[‘day’].’. ‘.$date[‘month’].’. ‘.$date[‘year’].’.’;
[/php]

[size=4]offtopic: mislio sam da GandalfTattoo nije u PHP-u pisan :slight_smile: navratim za nekoliko dana[/size]

Točno. kada unesem taj dio koda javlja mi grešku:

Notice: A non well formed numeric value encountered in D:\wamp\www\gandalftattoo\news.php on line 21

Format datuma je sada ok ali je datum pogrešan ( 01. January 1970. )

[quote=“nitko”]
[size=4]offtopic: mislio sam da GandalfTattoo nije u PHP-u pisan :slight_smile: navratim za nekoliko dana[/size][/quote]

Site koji je trenutno na webu je u ASP-u. Moram preći na PHP i zadnjih par dana mi je glava natekla od učenja.

Error javlja kod date() ili kod date_parse() funkcije?

Ma sve riješeno, svaka čast.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja