Formiranje upita

Pokusavam iz baze izvuci jedan querry, kako formirati upit ako tražim u bazi sljedeće string

to bi trebalo doc u jedan <span class="syntaxdefault">like&nbsp;</span><span class="syntaxstring">'%taj&nbsp;string%'&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span> Prije LIKE mi je sintaxa poznata tj. taj dio radi ako promjenim u LIKE da nema navodnika i ;

e sad valjda zbog ovih “” i ; iza 80 mi javlja gresku.

kak da to upakiram a da radi?

Hvala

LIKE ‘%{$varijabla_stringa_za_trazenje}%’

ja radim upit direktno u bazi ne iz php-a.
Mozes li mi sloziti iz ovog mojeg tocno sloziti sta bi trebalo do iza LIKe.
sada izgleda

<span class="syntaxdefault">SELECT&nbsp;sadrzaj&nbsp;FROM&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">`</span><span class="syntaxstring">kategorija</span><span class="syntaxkeyword">`&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">WHERE&nbsp;sadrzaj&nbsp;like</span> i sad bi u LIKE trebalo doc

[nesto_nesto]

Možda je problem u software s kojim radiš upit, jer ne vidim ništa što bi slomilo tvoj upit.

Pa moraš koristiti escaping. Obično je backslash. Znači ispred znakova navodnika i točke-zareza stavi backslash. Vidi u priručniku.

Moj upit izgleda ovako

i tu dobijem grešku

MySQL meldet:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'like '%

[quote="tsereg"]Pa moraš koristiti escaping. Obično je backslash. Znači ispred znakova navodnika i točke-zareza stavi backslash. Vidi u priručniku.[/quote]

to sam prvo probao i ista greska

to sam prvo probao i ista greska

fali ti columna u like.

jer kolumna ova zagrada?

opet greska

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'like '%{

Fali ti naziv kolumne iza where i ispred like
SELECT sadrzaj FROM recept WHERE kolumna LIKE

ma od silnog copy/paste sam izostavio, al opet greska

probao sam sad sa phpmyadminom, on ne javlja gresku, al kaze da nema rezultata, premda bi morao nac 72 pogotka. To znam jer sam u dampu sa editorom pretrazio rezulatate.

Mislim da koristiš krive navodnike onda u like uvjetu probaj sa ovim navodnicima `` to je altgr+7 na hrvatskoj tipkovnici nisam siguran dali je isto i sa DE tipkovnicom

nazalost nije ni do navodnika.
phpmyadmin mi kakve god navodnike stavim ne javlja gresku.

Eh ako radi u PHP my adminu a ne vraća rezultate onda ti upit koji tražiš nije dobar.
Sa like treba malo eksperimentirati.

PHP my admin mislim da sam radi escape.

to @gorrc uspio sam, maknuo sam { } i sad pokazuje…

Hvala svima

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja