Forms and input - name i value stavka

Zanjima me da li moram uvijek pisat name i value i dali je “name” isto sto i alt kod opisa slike - dakle ako nekom nes ne radi u trazilici i sl. pa da moze vidjet o cemu se radi?
I moram li uopce pisat value i zasto bi bilo bolje da ga pisem npr.

pr:

Posjedujem Auto

Ne Posjedujem Auto

Takoder, vidio sam u nekim primjerima da se stavlja samo , a ne pa me zanjima u cemu je stvar tocno.

I jos jedno pitanje, malo opcenitije:

=
Znaci, da li je to ista stvar?

Najbolje da krenemo od početka:

Name atribut nije sito što i alt kod opisa slike ovaj atribut isključivo služi da kasnije možeš dohvatiti to polje s php-om. Dakle ako upišeš nakon slanja forme nećeš moći dohvaitit to polje s php-om. Znači to ime polja.

Value je vrijednost tog polja, ako ne upišeš value i to polje ti je odabrano onda će ti prenesena vrijednost nakon slanja forme biti ‘on’. Dakle trebao bi pisati i value.

Action je atribut koji naglašava na koju stranicu će forma biti poslana. Ako ostaviš prazno ili ga uopće ne ispuniš, osim što ti stranica neće biti validirana od strane W3C validatora, forma će biti poslana na istu tu stranicu.

dakle ti si na index.php i imaš ili kada stisneš button pošalji forma će ponovo učitati index.php stranicu, ali ako imaš npr. forma će poslana na mail.php stranicu gdje možeš onda obraditi poslane podatke. Ista stvar je i method atribut form taga koji ti daje mogučnost da pošalješ polja forme preko query stringa ili preko post metode, koja je preporučena, a šalje podatke forme “nevidljivim” putem.

[quote=“Biksi”]I jos jedno pitanje, malo opcenitije:

=
Znaci, da li je to ista stvar?[/quote]
html input tag je takozvani selfc losing tag koji nema onaj drugi zatvarajući tag jer između toga ne savljaš nikakav sadržaj. ista stvar ti je npr. sa

itd. Ima više veze sa semantikom web stranice.

Pozdrav

Hvala puno!!:zhuja:

@Creatif, koja je onda razlika izmedu ovog:

Username:

i ovog:

E-mail:

Znaci prvo se salje na tu stranicu, a drugo na mail?
Samo zasto je u prvom slucaju upotrebljeno form name

[quote=“Biksi”]@Creatif, koja je onda razlika izmedu ovog:

Username:

i ovog:

E-mail:

Znaci prvo se salje na tu stranicu, a drugo na mail?
Samo zasto je u prvom slucaju upotrebljeno form name[/quote]

Gdje si to našao? Baci to u virtualno smeće i ne zamaraj se s tim.

form po svojoj prirodi uopće ne treba atribut name jer nemaš nikakve koristi od njega:
http://www.w3schools.com/tags/tryit.asp?filename=tryhtml_form_name

a korištenje mailto za direktno slanje forme na mail je jako jako jako loše i ne treba uopće komentirati.
http://www.netmechanic.com/news/vol3/form_no4.htm

obrati datum članka.

Ma u osnovama HTML-a na w3schools.com…na osnovama sam tek pa me zato te banalne stvari znaju zbunit jer vidim sad da ce se krdo stvari radit sa nekim drugim programskim jezicima…

thx :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja