Fortumo SMS servis

Pozdrav

Ima li netko od vas da je radio ili radi sa Fortumo mobile payments-om

Uglavnom treba mi jedna stvar koju mi podrška ne uspjeva objasnit vec duze vrijeme, nemozemo se nikako sporazumjet :slight_smile:

Kad netko pošalje SMS meni je taj SMS odmah vidljiv u transactions na mojem accountu u fortumu, e sad ja imam vise ljudi kojima bi taj sms trebao bit vidljiv odmah cim je poslan a da im nemoram davat login od svojeg acc-a,
pa sad jel ima kakav kod ili nesto da se napravi npr na example.com/poruke.php i da se poruke tamo izlistavaju ili da dolaze na mail

A moras prouciti njihov API:
Mobile Payments & Premium SMS API in 60+ Countries | Fortumo.com

i onda si napraviti skriptu za to…

Ja sam radio skripte za taj servis pred nekih godinu dana . Principijelno ništa se tu nije drastično promjenilo. Kada tebi netko pošalje SMS ona mora sadržavati neke kljućne rijeći ( da ne objašnjavam detalje princip ti je poznat) . U konfiguraciji servisa postoji i URL koji se pokrene nakon dolaska SMS-a. Taj url je pravo neka skripta na tvome serveru. Ona mora pokrenuti cijeli niz akciaj po želji u suglasnosti sa ključnim rijećima koje su poslane preko SMS-a.
Ja sam to koristio u interakciji sa Joomla 1.5 ( korisnik je mogao čitati neku kategoriju vijesti nakon slanja SMS-a) i sa forumom , gdje je korisniku bila dostupna određena kategorija nakon slanja SMS-a.
Shodno toga uvjeren sam da je nešto i ovako moguće napraviti. Znaći gotovi kod vjerojatno ne postoji ali sgurno da se može napisati.

Njhov API je samo demo od kojega se ustvari počinje i koji samo demonstrira mogučnosti koje su na raspolaganju i ne predstavljaju
nikakvu gotovu skriptu.

Za dodatni info javi se .

A imaju i opciju dodavanja vise usera u korisnicki racun po rankovima administrator, tehnical, support…
ali je problem sta im trenutno ta opcija ne radi a meni je hitno da dodam jos usera koji mogu citat primljene SMS-ove jer ovo nema smisla da ja cijeli dan sjedim pred kompom, citam SMS-ove i saljem ih ljudima koji ih isto trebaju vidjet,
a na moju srecu tih SMS-ova ima jako puno.
E sad neznam sta mi je bolje, proucavat njihove mogucnosti i napravit neku skriptu ili cekat da srede taj bug sa dodavanjem usera.

uglavnom hvala na odgovorima, nesto cu sredit :slight_smile:

Zavisni od toga što je tebi ustvari potrebno. Neznam što u toem sustavu koristiš i kako to kod tebe radi. Što predstavljaju poruke da ih više ljudi mora vidjeti. Što time dobivaju osobe koje šalju SMS i još niz stvari je tu nepoznanica da bi se dao neki konkretan odgovor.
Iz iskustva znam da se na neke najave dosta dugo čekalo sa njihove strane.

Sve potrebne informacije i upite sam naveo u gornjim postovima, kakve veze ima za šta ja koristim SMS servis i kakve veze imaju korisnici koji šalju SMS-ove s time koliko ljudi vidi te SMS-ove?

Mislim da su to sve neportebna pitanja s obzirom na moj upit koji je samo glasio: “Kako da više ljudi vidi primljene SMS-ove”

Jednostavno u administraciji imam više ljudi i svi ti ljudi bi trebali vidjet poruke koje korisnici šalju bez da imaju pristup mojem fortumo accountu.

Ja se sa pravljenjem Fortumo skripte mucim vec neko vreme, Stvarno imaju slabu dokumentaciju - to Vam je moje misljenje . Pozdrav

Nije im dokumentacija baš neka , ali meni je bila dovoljna za ono što sam trebao. Možda bi trebalo biti više primjera kako je nešto urađeno, ili bi možda sai korisnici trebali nešt prikazati od svojih radova.