Free Keyword Tools - preporuke?

Ubersuggest koristim

Još jedan SEO alat:

  • Za istraživanje ključnih riječi
  • Backlink Checker
  • Tragač za rang
  • PPC alat za istraživanje
  • Alat za reviziju web mjesta

Opcija za KW:

-Analizirajte KW po kojim se ključnim riječima rangiraju

  • Koje stranice dovode najviše prometa na njih
  • Koliko ključnih riječi se rangira
  • PPC
  • Koliko DoFollow povratnih veza ima (i odakle ih dobijaju)

Može se reći da je i solidna konkurencija Ahrefs-u. Normalno da za free korišćenje ima ograničenje, ali ipak dosta toga se može odraditi na SERPSTAT alatu.

Ja sam preko nekog od onih grupnih seo kupovina sajtova koristio jedan mjesec serpstat i mogu reci da mi se prilicno svidio. Ko sto rece kolega solidna alternativa ahrefsu.

Evo još jedan free alat za analizu ključnih reči. Nadam se da će bar nekome pomoći.
Hvala :wink:

Kakav je ovo URL covece :slight_smile:

Inace mrzim sve vrste add-on-a, treba da im das dozvolu da ti preuzmu ceo browser.

Možda ti je bolja opcija da ne koristiš free već da uzmeš neki premium (ahrefs, kwfinder i sl.) :relaxed:

Ma ja to razmisljam na glas :slight_smile: Inace koristim kwfinder, imam par stotina keyworda za svaku nichu, nisu mi keyword-i problem, problem mi je da se napise toliko clanaka :slight_smile:

Keyword Everywhere bio neki update ekstenzije i ukljucio ponovo sve default opcije i one za webmaster tools. Stuklo 10 dolara za par dana :).

Ahrefs je najaci SEO tool bez ikakve disusije. Slazem se da nije jeftin, ali isto tako ko nema $7 koliko kosta ahrefs 7 day trial, a sto je dovoljno vremenski da se istrazi dosta novih keyworda, onda ne treba se ni bavit ovim poslom posto sta ce tek da bude kad dodje vrijeme kupovine dobrih linkova itd. Nema nista dobro a free danas.

Imas ga za 10$ mesecno, tako da ispadne jos jeftinije :slight_smile:

Mozda u nekoj grupnoj kupovini? Vidjao sam takve ponude, ja licno ne bi tako uzimao iz razloga sto svako moze gledati sta istrazujemo, downloadiramo sa ahrefs itd. Osim u slucaju ako djelis troskove sa povjerljivim ljudima koje znas, to mi je ok.

Da, grupna kupovina je u pitanju. Jbg sve ima svoju cenu. Ja npr za sve ovo vreme koriscenja nisam pogledao sta drugi traze. Preko ovih koje ja koristim ne zna ni da li moze da se vidi jer imaju neke svoje plugine.

Ima i za 7,5 $ na grupi :grin:, a takođe imaju svoje plugine.

ovo što jeronimo priča i što i ja koristim samo se download može vidjeti, a i to možeš odmah nakon downloada izbrisati. pa niko ne može vidjeti, a i mala je vjerovatnoća da će te par ljudi sve i da sve vidi šta radiš i tražiš kopirati i baš to što ti radiš krenuti raditi. i nije problem ni plaćati po 7 dolara sedmično no što čini mi se ne možeš više od jednom istu karticu koristit (mislim da sam čuo tako da je). tako da ovo za 10 dolara je baš top, nijednu jedinu zamjerku nemam na ove što ih koristimo. jedino ograničenje što ima je 20 site explorer dnevno da se koristi. i za ovih god god i po samo jednom na par sati nisu radili za razliku od nekih drugih što sam ranije koristio koji su više neradili nego radili.

1 Like

Malo me je sramota da pitam posle svih ovih godina u onlajn biznisu, ali sta tacno radite preko Ahrefs? Znam da analizira pozicije, kljucne reci, traffic, ali kakvu korist donosi u smislu gradjenja linkova, ne mozete da dobijete traffic uz pomoc njega,zar ne? Ili daje neke long-tail keyworde za koje mozete da rangirate?

Nije nikakva sramota pitati :blush:, a što se tiče šta sve možeš sa Ahrefs-om bilo je dosta reči prije, a i stalno se piše o njegovim mogućnostima kojih ima dosta. Najbolje ti je da pogledaš malo ovo ili na YT pa da vidiš da li ti je interesantan ovaj SEO tool.

Lako cu ja da guglam i da gledam snimke, ali me zanima konkretno vase iskustvo, to je i poenta valjda foruma :slight_smile:

Zamisli kada bi svaki odgovor na svako pitanje u svakoj temi bio - pa izguglaj, imas na YT. Bzvz.

1 Like

Mnogi su se navikli bili na Keyword Everywhere jer je bio solidan tool, a sad od njega imamo samo ovo bez metrike:

VOLUME 4

Međutim, ukoliko želiti da dobijete nešto slično kao što je bilo kod KE, kao na ovoj slici:

onda iskoristite Keyword Lookup i za svaku reč koju pretražujete biće vam prikazana metrika. :blush:

Koji tool bi bio najbolji za hrvatski jezik ? Besplatni ili plaćeni, svejedno.

Ja bih koristio guglov planer pošto se radi o Hrvatskom. Kombinovao bih sa keyword lookup-om.