Freelance platforme / preporuke

Pozdrav,

Htio bih provjeriti kakvi su uslovi i dali se može zaraditi nešto na freelance poslovima.
u kategorijama PHP / MySQL / CSS / HTML / jQuery / Wordpress.

Nisam radio na takvim platformama ranije, da ne lutam i ne gubim vrijeme na istraživanje jednog po jednog
može li netko preporučiti dobru freelance platformu i ukratko napisati zašto je dobra?

Ja sam koristio oDesk, koji se nakon toga spojio sa Elance u platformu UpWork, tako da preporučio bih ti UpWork, bar iz iskustva koje sam prije imao, trenutno ne koristim ni jednu, ali se moglo dosta posla naći bar je to bio slučaj za grafički dizajn, tu sam dobio i svoje stalne klijente za koje radim i dan danas, jedino što sam sad primjetio, čitajući strane forume, da je sada valjda teško dobiti account na UpWorku, te da prate aktivnost, ukoliko budeš neaktivan izbrišu ga, također i da su povećali postotak provizije, u svakom slučaju, provjeri možda se i nađe kakvog posla. Ostale platforme nisam koristio.

1 Like

Upwork definitivno, ali vise ne radim duze vrijeme tako da ne znam kakvo je trenutno stanje.

1 Like

Stanje je ocajno. Vise ne postoje ocjene nego nekakav postotak koji se zove job success za kojeg nitko ziv ne zna kako se racuna. Recimo ja nakon 250 sati i odradjenih preko 150 poslova sa prosjecnom ocjenom 4.98 imam job success 50 %. Plus sto uzimaju i do 20 % provizije. Dok se to zvalo odesk bilo je super.

2 Likeova

Upwork je danas odlicno mjesto za pronaci klijenta, i nastaviti suradnju van te platforme :slight_smile:

2 Likeova

Slazem se,moze posluziti jedino za to.

1 Like