Freelancer.com

“Pozdrav, interesira me na koji nacin funkcionira freelancer.com i kolko zapravo jedan prosjecan student moze zaraditi programirajuci PHP i VB.Net aplikacije?Kako ide placanje?Moguce je ne biti placen za projekte ili ima nekog osiguranja?Hvala.”

Mogu ti preporuciti
http://www.rentacoder.com
, posto je jedan prijatelj tamo pronasao dosta klijenata sa kojima je ostao u kontaktu i poslije projekata sa te stranice, te na taj nacin sebi osigurao stalni posao.

Placanje je osigurano, ali se placa njima (rentacoder) određena provizija. Najvaznije je prvo stvoriti određenu reputaciju radeci manje projekte, jer nakon toga se moze traziti vise novca, ali i privuci ozbiljnije stranice.

dosta je velika konkurencija na tim stranicama, a i dosta je teško dobiti neki projekt.

Iskreno iz mojeg iskustva, oglasi na takvim stranicama su izrabljivanje radne snage. Nije moguce konkurirati Indijcu koji bida 12 dolara mjesec dana posla.

pogotovo ako nemaš neku reputaciju, kasnije se da zaraditi i nešto, jer poslodavci dosta izbjegavaju indijce jer rade bajat posao, najteže je dobit prvih par poslova

a iskustva sa elance.com? zar je na svim freelance sajtovima tako tesko pocet uz indijce?

više manje na svim sajtovima ti je situacija jednaka. Već sam prije napomenuo da mnogi izbjegavaju Indijce, problem je što na svaki projekt imaš dosta bidova pa onda ako si novi moraš spuštat cijenu, jer bez reputacije teško ćeš dobit neki ok posao

Imam iskustva sa rentacoderom.
Ja sam u svoje vrijeme, kad je WP doživia boom, dosta radia na prebacivanju razno raznih sajtova u WP. To sam mogao naplatiti od $50-$250.

Što se tiče Indijaca, za svaki moj bid uvijek je bilo 10ak jeftinijih Indijaca. No, dobar i ispravan engleski, normalno ophođenje, razrađen bid - i kupac će i u tim ‘jeftinijim’ rangovima odabrati ono što m se čini bolje rješenje, a to u većini slučaja Indijac nije.

Probajte kao kupac postavit neki request, pa proći kroz bidove. Šta ti Indijci šalju, to nebi ni pas sa maslom poliza.

indijci rade jako loše, jer koliko sam čuo neznaju razmišljati.

Ne valja generalizirati. Zbog vrlo velikog broja loših Indijskih developera stvorio se određeni negativni stereotip o istima, no to ne znaci da su Indijci generalno loši programeri.

Razmisli kako bi tebi bilo da netko kaže da si ti loš programer samo zato što si sa balkana i zato što je netko imao negativna iskustva sa balkancima.

[quote=“w00t”]Ne valja generalizirati. Zbog vrlo velikog broja loših Indijskih developera stvorio se određeni negativni stereotip o istima, no to ne znaci da su Indijci generalno loši programeri.

Razmisli kako bi tebi bilo da netko kaže da si ti loš programer samo zato što si sa balkana i zato što je netko imao negativna iskustva sa balkancima.[/quote]

sve to štima.
njima moraš sve nacrtati, mada ima pojedinaca koji znaju, ali opet koliko ih ima, to je zanemarivo.

i mnogo ljudi se opeklo na njih.

ne možeš reći da će raditi za $ 5 ili 10 $ projekt.
a realno vrijedi 100 ili 200 $.

frend mi je pričao kad je bio u americi na obuci i došla 4 indijca, jedan se preseravao kako ima 13 + godina iskustva.radili su u perlu.

i kad je trebalo napraviti pauzu od nekoliko ms, znaš kako je napravio?

stavio praznu while petlju, koja ne radi ništa i kod izvođenja se jednostavno taj dio preskočio.

nije čuo za break ili pauzu, ili kako je već riješeno u perlu.

a takva je većina , ono 99,9999999999999 %, tako da se generalno može reći.

[quote=“Lola”]sve to štima.
njima moraš sve nacrtati, mada ima pojedinaca koji znaju, ali opet koliko ih ima, to je zanemarivo.

i mnogo ljudi se opeklo na njih.

ne možeš reći da će raditi za $ 5 ili 10 $ projekt.
a realno vrijedi 100 ili 200 $.

frend mi je pričao kad je bio u americi na obuci i došla 4 indijca, jedan se preseravao kako ima 13 + godina iskustva.radili su u perlu.

i kad je trebalo napraviti pauzu od nekoliko ms, znaš kako je napravio?

stavio praznu while petlju, koja ne radi ništa i kod izvođenja se jednostavno taj dio preskočio.

nije čuo za break ili pauzu, ili kako je već riješeno u perlu.

a takva je većina , ono 99,9999999999999 %, tako da se generalno može reći.[/quote]

to ti je već pomalo rasizam…

Generalno ćeš teško naići na nešto kvalitetno na takvim mjestima. Tko zna posao, tko ima iskustva, tko ima kvalitetnih referenci, taj obično ima i posla preko glave pa mu zasigurno ne pada na pamet prostituirati se na takvim mjestima.

Odakle si izvukao podatak da 99% indijaca ne zna razmišljati i ne zna za break? :slight_smile:
Pretpostavljam da je to samo nagađanje, na uzorku od 10 indijaca od kojih je jedan čuo za break? :wink:

[quote=“junior”]Generalno ćeš teško naići na nešto kvalitetno na takvim mjestima. Tko zna posao, tko ima iskustva, tko ima kvalitetnih referenci, taj obično ima i posla preko glave pa mu zasigurno ne pada na pamet prostituirati se na takvim mjestima.

Odakle si izvukao podatak da 99% indijaca ne zna razmišljati i ne zna za break? :slight_smile:
Pretpostavljam da je to samo nagađanje, na uzorku od 10 indijaca od kojih je jedan čuo za break? ;)[/quote]

ne možeš reći da čovjek koji ima 13 +godina iskustva ako radi na takav način da nešto zna.

nakon mjesec dana rada njih nekoliko koji su radili su dobili nogu tj. svi.

nisam ja rasist.
ja bi rađe platio nekog pošteno ali da napravi kako treba, nego nekog 200 $ mjesečno, a da radi nekvalitetno.

ne možeš reći da će netko odraditi projekt za 10 $, a realno vrijedi 100 ili 200 $.

[quote=“Lola”]nisam ja rasist.
ja bi rađe platio nekog pošteno ali da napravi kako treba, nego nekog 200 $ mjesečno, a da radi nekvalitetno.

ne možeš reći da će netko odraditi projekt za 10 $, a realno vrijedi 100 ili 200 $.[/quote]

Dosta je bitno da li je taj što radi za 10$ gladan ili ima doma nekoga tko je gladan.
Možda je nekome 10$ veliko k’o kuća, drugom je k od kikirikija.

Karikirano ali vjerujem da ima istine.

[quote=“Lola”]ne možeš reći da čovjek koji ima 13 +godina iskustva ako radi na takav način da nešto zna.

nakon mjesec dana rada njih nekoliko koji su radili su dobili nogu tj. svi.[/quote]
daleko od toga, ali da li je to reprezentativan uzorak? tj, da li iz toga imaš pravo zaključiti da su svi indijci takvi?

glupo je uopće koristiti riječ indijac, hrvat, balkanac… jer to nema veze sa vezom.

Jaj, u kaj vi temu pretvorite. Toni je dobro rekao i uopće nisam o tome razmišljao. 10$ je meni ništa, dok je drugome taj iznos kao meni recimo 200$. I to je cijela poanta i jasno da će ti Indij(an)ci dobiti posao. Treba pokrenut takvp nešto na HR prostorima, znam da nešto postoji, ali zaboravio sam već.

[quote=“trnac”]Dosta je bitno da li je taj što radi za 10$ gladan ili ima doma nekoga tko je gladan.
Možda je nekome 10$ veliko k’o kuća, drugom je k od kikirikija.

Karikirano ali vjerujem da ima istine.[/quote]

teško.
njih ima puno, ima puno informatičara i svi misle da mogu to raditi.
onaj tko radi kvalitetno se ne prostituira se za 10 $ i uvijek će imati posla.

ima puno programera, samo kvalitetnih je malo i velika potražnja je za kvalitetnima bilo gdje u svijetu.

zašto oni nude 5 ili 10 $.
zato jer uzmu takvih 10 ili 20 projekta, nađu nešto slično na internetu (open source), to na pola prerade, aplikacija ne radi nikako i to pošalju naručitelju.

toliko o njima.

[quote=“Lola”]teško.
njih ima puno, ima puno informatičara i svi misle da mogu to raditi.
onaj tko radi kvalitetno se ne prostituira se za 10 $ i uvijek će imati posla.

ima puno programera, samo kvalitetnih je malo i velika potražnja je za kvalitetnima bilo gdje u svijetu.

zašto oni nude 5 ili 10 $.
zato jer uzmu takvih 10 ili 20 projekta, nađu nešto slično na internetu (open source), to na pola prerade, aplikacija ne radi nikako i to pošalju naručitelju.

toliko o njima.[/quote]

To je crni scenarij.
Svijetliji kaže da idu debelo ispod cijene kako bi uopće dobili poslove, a kvalitetom bi osigurali i buduće klijente.
Trebaju dobiti neke reference, a mogu ih dobiti samo ako naprave neki posao. Naravno da ima žmuklera koji rade ovo što si naveo ali siguran sam da jednak broj ima koji korektno odrade svoj posao.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja