Full BackUp Wordpress WP

Pozdrav kolege,

Imam jedan Web Koji namjeravam prodati.
Kako da spakiram sve podatke i pripremim za eventualnog novog vlasnika?

Pretpostavljam da moram napraviti nesto kao backup ?
Vidio sam da se na forumu spominju pluginovi i neki programic u Cpanelu…

Kakva su Vaša iskusta sa transferom sajta na neki drugi server… kako da najlakše spakiram sve podatke, a da sam siguran da je sve unutra :smile :slight_smile:

Hvala unaprijed!

Ako imas ssh pristup i znas raditi s tar-om i mysql dumpom u cli, onda ti je tako najlakse. Ako nemas ssh onda se logiraj u cPanel i pod Backup preuzmi backup baze koja ti treba. Sam web izvuci iz Full backupa u istoj sekciji, znaci kreiras, preuzmes fajl, otpakiras i unutra imas direktorij public_html sto ti je web… To dvoje predas novom vlasniku.

Ja za backup koristim updraftplus ali mislim daš e za clone/migrate mora platiti. Inače za backup i restore je free i mogu reci da me spasio u dva navrata

Mozda bi ti ovo bilo najjednostavnije rijesenje: https://wordpress.org/plugins/duplicator/

Jesi isprobao taj plugin? Dali sigurno sve ok napravi, dali je potpuno free ili treba nadoplatiti za clon?

Nebi htio da posaljem covjeku sajt pa da mu nesto ne radi…

Pozdrav serverlab,

Nemam pristup SSH,… imam obican web hosting kod Hostgatora…

Ako sam dobro shvatio u Cpanelu pod opcijom Backups izaberem svoju bazu pod opcijom Download a MySQL Database Backup … kliknem na ime baze i ona se automatski pocnje downloadirati :slight_smile: bar je tako kod mene napravilo.

A sta se tice ostalih fajlova, dali mogu otici isto u CPanelu pod opciju File Manager i tamo selektiram folder sa svojom web stranicom (public_html/mojweb) te ga zipiram i skinem ?? Ako ce to radit to mi je lakse nego radit “Full backupa” … jer imam nekoliko velikih sajtova… ali ako nemoze drugacije napravit cu Full backupa.

Hvala serverlab i ostali naravno!

Duplicator ti je provjeren plugin za prebacivanje WP sajtova.
Ja sam sa njim prebacio dosta sajtojva sa kompa na server i sa servera na server.

On zapravo radi novu instalaciju WP-a ali sa svim podacima (bazom), pluginovima itd.
Dobra stvar je u tome što prilikom nove instalacije, korisnik može odabrati novu bazu, username, domenu…

Prednost Cpanel backupa je u tome što sa njim možeš, osim sajta, napraviti backup kompletnih postavki cpanel
računa, email-a, itd.

Ako je riječ samo o prebacivanju WP sajta - svakako probaj Duplicator.

Jesam, on prebaci cijeli sajt, ukljucujuci sve datoteke i bazu.

Potpuno je besplatan, ne treba nista placati.

Mozes i kroz file manager. Ako si wordpress instalirao u neki poddir u public_html, onda uzmes samo taj poddir.

OK, hvala svima!
Danas cu isprobat s tim pluginom.

wp duplicator ti je oke
zna zajebavati na shared hostingu ako ti je web 200 mb+
ali za sve ispod toga fantastican