Full SSD + 10Gbps web hosting

Pozdrav… Vec godinu dana uspesno poslujem na teritoriji Srbije u vidu izrade sajtova a sa tim poslom sam promenio previse hosting solucije naravno servera.

Ono sto nudim u Srbiji jednostavno ne postoji a mnogi strani nude ali uz veliku doplatu. Licno sam progirao kupovinu i naplatu. Ceo proces kupovine i logina kao i tiket podrsku. (dizajn nije moj)

Nudim SSD svi znamo sta je
10Gbps konekciju dok konukrencija nudi 100-300Mbps
Uptime mi je zvanicno garantovan 99.9% ali preko uptime robot koji proverava dostupnost sajta svakih 5 minuta tu mi je dostupnost 100%
Imam cene za nijansu nize od konkurencije
Podrska mi je 24h retko ko od konkurencije to praktikuje dok je kod stranih to skoro pa podrazumevano

U sustini vodio sam se svojim iskustvom i trudim se da na balkanu donesem ono sto je u svetu sasvim normalno dok kod nas ili ne postoji ili deru kozu samo radi ogromnog profita bez razloga.

Firma je registrovana u Srbiji ali imam online naplatu.

Svaka konstruktivna kritika je dobrodosla.

Ok je sve to, ali daj neki materijal za predloge/sugestije? Mislim na osnovu čega da dajemo sugestije, postavi ovde neki “start” paket ili šta već nudiš. Neke osnove informacije…

Sorrry dodao link na kraju :smiley: haha

Možeš li nam dati IP testnog servera sa 10 gigabitnim linkom i test fajlom od 10gb ili 100gb (test fajl da bude te veličine).

Od svega što sam video do sada, posedujete svega jedan Virtuelni Server koji i da je na VPS node-u gde je 10 gigabitni link ne prima tu brzinu, tako da garantovati 10 gigabita nekome je suludo.

“Ono sto nudim u Srbiji jednostavno ne postoji a mnogi strani nude ali uz veliku doplatu.”

Ako ne postoji u Srbiji, kako ga onda nudiš? Koliko znam, u Srbiji postoje veoma mali broj 10 gigabitnih linkova i to direktno ka datacentrima i to je to. Ti ne nudiš tu uslugu iz Srbije nego iz Švedske koliko se da primetiti i to na VPS-u tako da nuditi nekome 10gigabitni deljeni hosting na VPS serveru je sumanuto u najmanju ruku, naravno ispravi me ako grešim, mada teško pošto jedini nameserveri za splinterhost.net postoje su ns1 i 2 koji upravo pointaju ka Švedskom VPS serveur :smile:

Svaka čast za nuđenje hostinga na SSD diskovima, to je nešto što retko ko u Srbiji nudi. Cene su ti prihvatljive, međutim ne bih se upustio da mi neko ozbiljan hosta sajt na VPS-u (ispravi me ako grešim). Ukoliko imate namenske servere, onda me zanima za šta će vam cPanel na front serveru/VPS-u? Mislim da je tu klasičan apache server dovoljan ili u krajnju ruku lamp/lemp. Takođe, bilo bi lepo od vas da kupite ili pak postavite sopstvenu verziju sistema podrške (npr. WHMCS, Hostbill itd), samim tim bi olakšalo vama da prepoznate korisnika, a i korisnicima bi dalo bar minimalan nivo sigurnosti :smile:

1 Like

Ni softlayer ne nudi fajlove od 10-100gb za test. Pricas nelogicnosti.

SPLINTER hosting je nastao
iz samo jednog razloga a to je da na balkanu donese ono što svi svetski
hosting provajderi pružaju a domaći hosting provajderi ne žele da uvedu.

Zašto onda upravo vas? Koja vam je firma, dajte ip da provjerimo ping da vidimo jeli to balkanski jer kada rečete balkanski ljudi misle da je server na balkanu (naš). Zašto nebi otišli kod nekog poznatijeg i kvalitetnog. Ovo moraš dodati na sajt da privučeš ljude.

Za programere i dizajnere i ostale profesionalce koji ne žele da razmišljaju o ograničenjima.
Ovaj tekst promjeni jer uvijek ima ograničenja :smile:

Što se tiće tih test fajlova, na svakom supportu (makar koje sam ja vidio) možeš dobiti link na test fajl da se uvjeriš jeli to to, a ne samo napisat bez dokaza.

Uradis whois domena imas ip adresu i sve podatke o serveru ili datacentru. Data centar nije u Srbiji kao ni jedan drugi hosting jer drzava ne raspolaze infrastrukturom za tako nesto. Sta napadate takve gluposti kada ni evropske zemlje i evropski hosting provajderi nemaju svoje datacentre?
Da li ste vi nekada uopste iznajmili server? Da li znate sta je to? Da li znate sta je datacentar?
Svaki hosting provajder osim (hostgator bla bla) nema svoj datacentar vec se iznajmi server u nekom datacentru i to je hosting. Ja iznajmim isto softverski se dele paketi cloudlinux-whm i to je sve.
Mislio sam da na ovom forumu nema potrebe za takvim objasnjenjima. Mislio sam da je ovde vec upoznato drustvo sa drugim hosting provajderima i da ima mnogo vise iskustva.

Firma pise na sajtu kao i ostali podaci. Sto se tice ogranicenja svaki unlimited paket koji prodaju SVI potpisujem SVI imaju ogranicenja preko cloudlinux ili nekog slicnog softwera. Zasto bih ja menjao tu recenicu? Oni stavljaju unlimited za sve a kada pocnes da koristis ne mozes da iskoristis ni 30%?

Sto se tice brzine na nasumicnom testu naravno preko speedtest je pokazao 400mb. Ping svako moze da uradi na osnovu ip adrese. Jer fajlove niko od konkurencije i ne daje pa nisam ni ja ubacio ali svakako fajl od 10 gb ili 100gb a paket pocetni je 100gb protoka to je besmisleno i komentarisati.

Data centar nije u Srbiji kao ni jedan drugi hosting jer drzava ne raspolaze infrastrukturom za tako nesto.

Shvati ovo kako god hoćeš, ali veću glupost i izjavu nisam čuo, a pogotovo u boldovanoj rečenici. Svaka tebi čast na pokretanju biznisa ali očigledno nisi upućen u najosnovniju stvar, a to je infrastruktura. Jesi čuo za Nuba Invest koja je razvukla optiku po celoj zemlji? Jesi čuo da SBB ima link od 160gbit to je samo SBB, gde su ostali.
Jel znaš da 5 najposećenijih sajtova u Srbiji (Blic, Telegraf, Kurir, Kupujemprodajem) koji imaju milionske posete na dnevnom nivou se hostuju upravo u kod domaćeg provajdera, ne sa zakupljenim serverima nego u Srbiji u Telenor Data Centru (Tier 3). Da li si upućen da imaš sedam međunarodnih izlaza preko optičkih linkova?
NiNet, Exe-Net imaju svoje mini verzije data centra ne u tuđim prostorijama, nego na svojim linkovima.

Evo pa pogledaj ponudu domaćeg provajdera u Srbiji [mCloud][1] nešto pandan DigitalOcean ponudi i pogledaj cenu u pitanju su SSD diskovi pravi ne fake ili slični, i plus na sve ovo, a koje u biznis zna šta znači SLA ugovor.

Sta napadate takve gluposti kada ni evropske zemlje i evropski hosting provajderi nemaju svoje datacentre?

Joj, joj, gde odluta i šta uradi. Evo ti jedan od najpoznatijih “low-cost” kompanija koja nudi usluge “Hetzner”, pa samo jedan mali detalj ustvari citat, ništa više bez dodavanja…

Located in the heart of Nuremberg and in Falkenstein/Vogtland, Germany, Hetzner Online’s two state-of-the-art data center parks provide an excellent and environmentally-friendly infrastructure for your Internet business.

I samo da dodam malo stavku, izlazni linkovi 960gbit. Ima tu još koji imaju još više objekata, isto sa izlaznim linkovima da padneš u nesvest, a to je OVH In 2014, OVH celebrated its 15th anniversary, reaching 800 employees and hosting 180,000 servers in 17 datacenters
[1]: http://www.mcloud.rs/servisi/cloud-hosting/

Od ovoga sto si naveo mCloud nema servere u srbiji. Ovo gore sto si naveo naveo si gigante u TELEKOMUNIKACIJI a ne hosting provajdere. Oni se hostingom i ne bave nego su usput ubacili i to zajedno sa eunetom. Ako si koristio bilo koji od tih sa domacim serverima potvrdices da su zivo s… Cak je i hostgator bolji od njih. A za najposecenije sajtove nije tacno da hostuju na serverima u srbiji.

TI mesas babe i zabe. Ti mene uporedjujes sa datacentrom? Jel ovo neka zajebancija? Ja pricam o hosting firmama gde se i ja svrstavam a to je iznajmljivanje i deljenje toga u pakete. Hosting firme iznajmljuju servere u Hetzner i OVH. Evo recimo Hosting kuce u srbiji… Adriahost? Dreamwebhosting? HostingSrbija? Niko od njih nema svoje servere vec iznajmljuju. Jel znas ti sta pricas?

Izvini, a gde ima mCloud servere ako nisu u Srbiji? Sad ćeš još reći da je i Telenor DataCentar izmišljen i da nije u Srbiji? Hajde demantuj gde se hostuje Blic, Telegraf, Limundo, Kupujemprodajem? Gde oni imaju svoje servere?

OVH nudi hosting, Hetzner nudi Hosting, Eunet nudi hosting, YuNet nudi hosting…

Sta napadate takve gluposti kada ni evropske zemlje i evropski hosting provajderi nemaju svoje datacentre?
Jel OVH hosting kompanija sa proširenom ponudom usluga (jeste ima svoj datacentar), jel Hetzner hosting kompanija sa proširenom ponudom usluga (jeste ima svoj datacentar).

Ovo je glupo. Proucite ko prodaje hosting a sta je datacentar. Ko iznajmljuje pakete a ko iznajmljuje servere. Procitajte ko prepordaje a ko prodaje. Kada savladate to znatecete sta je datacentar a sta je prodaja hosting paketa i deljenje jednog servera.
Pominjes sbb i telenor i telekom sto su telekomunikacije a ne datacentri. Oni imaju svojedatacentre za svoje potrebe ali se ne bave hostingom kao OVH i slicni.

Mislio sam da ovde ima strucnijih ljudi od blogera i forumasa samo povrsno informisanih.

Hvala na komentarima i svako dobro.

Već kad se tako nisko spuštaš, lepo ovde odgovori ljudima na prosto pitanje, a ne iznositi izmišljotine.

Izvini, a gde ima mCloud servere ako nisu u Srbiji? Sad ćeš još reći da je i Telenor DataCentar izmišljen i da nije u Srbiji? Hajde demantuj gde se hostuje Blic, Telegraf, Limundo, Kupujemprodajem? Gde oni imaju svoje servere?

Ovo si ti rekao, izvoli i demantuj svoje reči? Gde se to hostuju sajtovi? U kini ili Africi

A za najposecenije sajtove nije tacno da hostuju na serverima u srbiji.

Što promeni nickname na forumu u offaccount, a bio djordjeb??? Uspeo si da ukloniš link od sajta, šta sad kriješ?

Neka moderator ostavi ovo, da se ljudi ne zajebu pa kupe hosting sa ovakvim iskustvom i lupetanjem daleko će dogurati… SPLINTER HOSTING

Ja imam npr dedicated server kod OVH i on ima svoje datacentre u Europi. A i dalje u svom osvrtu si napisao masu gluposti koje upucuju na to da pojma nemas o ovom poslu.

Speedtest pokazuje test u bitnoj jedinici, tako da ti ne primaš 400 megabajti nego 400 megabita, što znači da nemaš ni jedan gigabit na raspolaganju, a kamoli 10 gigabita. Da bi odradio valjan test, bez 10 gb ne bih mogao raditi. Razlog što drugi ne nude 10 gb test je jednostavan - serveri su im namenjeni za testiranje i ne postoji druga svrha istih, dok ti bi testni fajl stavio na server gde su korisnici i zato se i plašiš da se odradi test, izgubićeš dragoceni protok. Dalje nebuloze ne bih da komentarišem. Došao si na pogrešno mesto da se hvalisaš.

EDIT: I nauči šta je 10 gigabitni deljeni link (pogotovo između VPS-a) i namenski link, možda ti pomogne da u budućnosti zaista budeš nudio usluge na 10 gigabitnom linku

EDIT #: www.splinter.rs je firma

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey