GA - Redundantni nazivi hostova?

Dečki hvala vam.

[quote=“stipic0, post:6, topic:18209”]
Evo ti jednostavan kod za popravak
[/quote]OK, postavio sam to u .htaccess i uploadao na server.

No sada ima jedno pitanje vezano za ovo da možda nije problem u tome i može li eventualno nastati novi problem.
Ja u .htaccess imam dosta redirect 301 naredbi tipa kao (smeta li ovaj ‘www’ u redirectu ispod?)

da bi ispravio nepravilne putanje radi error 404 koji mi se javljaju u Google WMT
Ima tu i drugih redirecta 301 za stranice koje su prebačene na drugu domenu.

Ima li tu mogućih novih problema?

Jednostavno ukloni www. iz ostalih redirecta jer nisam ni ja siguran sad.

Offtopic: (nije da me se tiče, samo mali savjet) zašto ne promjeniš stranicu kompletnu, dosta je i ovako ne pregledna, a i vidiš da sve moraš ručno raditi što je katastrofalno ne funkcionalno / nepraktično imaš mali milion besplatnih CMS-ova koji će poslužiti svrsi tvojoj tematici za 0 kuna

[quote=“stipic0, post:8, topic:18209”]
Jednostavno ukloni www. iz ostalih redirecta jer nisam ni ja siguran sad
[/quote]Ok, čekat ću da se još netko javi sa savjetom.

[quote=“stipic0, post:8, topic:18209”]
Offtopic: (nije da me se tiče, samo mali savjet) zašto ne promjeniš stranicu kompletnu, dosta je i ovako ne pregledna
[/quote]Krenuo sam ja u to na novoj domeni ali nije tako jednostavno samo copy/paste a tu ima preko 1800 HTML stranica. Pa ti zamisli koliko bi mi trebalo dana sve to prebaciti u Joomla koji sam započeo ( www.ic-ims.com ) samo da na dan prebacim 3-5 stranica. A ponekada se pitam, zašto, za koga i zbog čega?
Za sada je dobro i ovako, “tko gledati i učiti voli neka surfat izvoli”

Ne moraš sam raditi copy paste - Nedavno sam radio na sličnom poslu gdje je bilo jako puno html stranica. Kao rješenje sam napravio algoritam koji služi kao bridge (most) koji automatski prebacuje html sadržaj u mysql bazu. Naravno prije toga je potrebno uzeti dobre float pointe da algoritam zna koji sadržaj ide u koju tablicu i naravno, mjenja ga odnosno prilagođava.

Ugl. da ne filozofiram, izvedivo je to automatizirati, u svakom slučaju ti je to bolje nego ručno to sve raditi i zajeb* se s nećim šta i sam kažeš da nema smisla.

Kako bilo da bilo, sretno :smiley:

Imam još jedno pitanje s obzirom na savjete i već odrađeno.
Ja u source kodu svake stranice imam apsolutne path staze za URL svake slike.
npr: slika koja se prikazuje na naslovnoj strani ima slijedeći URL

Dakle sve slike imaju ‘www’.
Hoće li tu biti problema?

Ne, zato i jesi ubacio httacces kod koji će automatski prebacivati na http://ic.ims.hr/… tako je pisan, da zadržava ostatak urla

[quote=“stipic0, post:10, topic:18209”]
Naravno prije toga je potrebno uzeti dobre float pointe da algoritam zna koji sadržaj ide u koju tablicu i naravno, mjenja ga odnosno prilagođava.
[/quote]Vjerojatno se to može, neću poreći ali dati neke novce da bi uljepšao stranicu baš i ne želim. No skoro svaka stranica je specifična za sebe pa čak i linkovi u izborniku nisu isti raspored i nazivi. Sve je to rađeno još od 2005 “kamenom sjekirom” i tako se to razvuklo do danas. Kada bi malo pregledao veći broj stranica različite tematike onda bi shvatio o čemu pričam. Ipak, hvala na savjetu.
Važnije mi je riješiti ovaj postojeći problem.

Ovisno o tome kako ti je strukturiran htaccess, mozes uc u redirect loop sa tim pustim 301. Moras testirat sve te linkove (ili barem reprezentativne, ovisno koliko razlicitih pravila imas). Inace je htaccess grozno rjesenje za ovako jednostavan problem i radi hrpu overheada. Jedan search and replace preko cijelog projekta da se unificiraju linkovi bi bilo ok napravit.

Iskreno, gledajuci stranicu, postojanje www i non-www verzije ti je najmanji problem. Ne mislim kao frazu, nego ti je to zaista najmanji problem, ako ga uopce zelis definirat kao problem. Realno korisnicima ne smeta ni najmanje. A SEO… bleh, nije ni google toliko glup.

Znam šta hoćeš reći i da to je onda još jedna prepreka.
Za tvoj trenutni problem pozabavi se httaccess-om (jer druge opcije nemaš dokle god imaš HTML stranice) jer to i nije neki veliki problem jedino za SEO, a ako ti je toliko i stalo do SEO optimizacije onda se opet vračamo na gornje razgovore :smile:

Samo da ti dam pobližu sliku tvog trenutnog SEO stanja

Kada popraviš canonicalization (ili redunandni) problem, tražilicama ti još ne odgovaraju sljedeće stvari

  1. Manjak sadržaja na stranicama, i to vrijedi u tvom slučaju

  2. Nemaš sitemap

  3. U linkovima nije preporučljivo imati _ (underscores), umjesto _ koristi -

  4. Koristiš jako puno css inline-a

  5. Stranica ti ima jako puno zastarjelih HTML tagova kao što su (<font>, <applet>, <center>, <s>, <strike>, <u>)

  6. CSS i JS fileovi ti nisu svi minimizirani

  7. Osim URL canonicalization (trenutnog problema) postoji i IP canonicalization s kojim također imaš problema, dolje ću ti postaviti httaccess kod za taj problem

    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^XXX.XXX.XXX.XXX
    RewriteRule (.*) http://ic.ims.hr/$1 [R=301,L]

Umjesto X-eva napiši site IP adresu koja je koliko sam vidio 213.202.100.9 (nisam siguran pa zato nisam stavio)

Uglavnom, ne želim te obeshrabriti ali jednostavno radiš na otklanjanju jednog od jako puno SEO problema. To ti sve govorim da si rađe razmisliš dali ti se sve to isplati ili se rađe posvetiti prebacivanju…

Sretno još jednom!

[quote=“leffe, post:14, topic:18209”]
Jedan search and replace preko cijelog projekta da se unificiraju linkovi bi bilo ok napravit.
[/quote]Što si mislio s ovim?
Ako misliš da u source code sa find/replace promijenim sve URL iz ‘www.ic.ims.hr’ u ‘ic.ims.hr’ to mi nije problem na svim html stranicama.
Da li onda trebam obrisati postavljeno u .htaccess?

Ovo ispod imam u source *.html stranice, da li i to može biti problem ?

[quote=“stipic0, post:15, topic:18209”]
Manjak sadržaja na stranicama, i to vrijedi u tvom slučaju
[/quote] Manjak sadržaja, hmmm pa na nekim stranicama možda jeste ali u globalu sadržaja ima dovoljno i to unikatnog.

[quote=“stipic0, post:15, topic:18209”]
Nemaš sitemap
[/quote]imam i to 9 datoteka a u svakoj po 200 linkova, vidi npr http://www.ic.ims.hr/sitemap.txt

Ako i imam to je jako malo i to ne mogu sada promijeniti

[quote=“stipic0, post:15, topic:18209”]
Koristiš jako puno css inline-a
[/quote]Imam ja posebne *.css datoteke ali ne za sve

[quote=“stipic0, post:15, topic:18209”]
Stranica ti ima jako puno zastarjelih HTML tagova kao što su (<font>, <applet>, <center>, <s>, <strike>, <u>)
[/quote]E tu ne mogu ništa napraviti u starom dijelu jer je rađen ‘kamenom sjekirom’ davnih godina
U novijem dijelu na drugoj domeni je malo drugačije

[quote=“stipic0, post:15, topic:18209”]
Umjesto X-eva napiši site IP adresu koja je koliko sam vidio 213.202.100.9 (nisam siguran pa zato nisam stavio)
[/quote]Ne mogu jer ta IP adresa vodi na mog Host providera

Hvala ti na savjetima

Da, ako vec radis htaccess redirect, da barem resurse unutar fileova imas definirano kako treba.
Apache radi htaccessa mora na svaki request (za svaki resurs, sliku, css, js, sta sve vec imas na webu), protrcati kroz sve direktorije do putanje i provjeriti svaki .htaccess file putem, te primjeniti redirectove. Blesavo je da webserver mora redirectat na svaki request nesto sto jednostavno promijenis u kodu.

Ne, nakon ovoga ne brises ovaj 301 redirect iz htaccessa. Upravo i radis tu promjenu JER si dodao taj redirect u htaccess.

Al da opet kazem, ja ne bi nista stavljao u htaccess, niti bi ikakav napor ulagao u ovo (da sam na tvom mjestu). Prvi napor u strukturalne promjene weba bi mi bio - platit nekom studentu ili kakvom drugom honorarcu da mi krene ovo prebacivati na nekakvu odrzivu platformu. Ovako se samo zakopavas dublje i dublje.

Promijenio sam u source svih stranica tj. uklonio ‘www’ iz URL-a
Vidjet ću sada neko vrijeme što će biti
hvala vam na javljanju

da li si na ovaj način riješio problem
ja također imam takvu poruku u GA.
Stranica mi je u htmlu, a nisam baš doma sa htaccesom…

[quote=“dadb, post:19, topic:18209”]
da li si na ovaj način riješio problem
[/quote]Riješio sam sa slijedećim kodom unutar .htaccess file

#kod za redirect sa www na non-www
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena.com [NC]
RewriteRule (.*) http://domena.com/$1 [R=301,L]

[quote=“dadb, post:19, topic:18209”]
a nisam baš doma sa htaccesom
[/quote]mislim da ti to ne bi trebao biti problem.

  1. Download Notepad++ (instaliraj ga)
  2. FTP download .htaccess sa web servera na svoj PC (napravi duplu kopiju da imaš za svaki slučaj ako si nesiguran u ono što radiš, tako da uvijek možeš vratiti original nazad na web server)
  3. Otvori .htaccess file sa Notepad++
  4. Dodaj ovaj kod odmah iza “Rewrite Base/” ili već iza nečega tako da ti bude na početku (naravno promijeni svoju domenu).
    btw: ne znam koliko imaš linija koda u .htaccess ali uglavnom od 5-10 reda bi trebao ovo dodati. (bar je kod mene tako)
  5. FTP upload .htacess file nazad na web server (Overwrite)

ok hvala, idem probati…
da li je bitno za koju opciju se odlučim sa www ili bez www, ili je to stvar odabira?
jer u GAnalitici vidim da piše sa www.

tako bi se odlučio za www opciju:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.com [NC]
RewriteRule (.*) http://www.domena.com/$1 [R=301,L]

jel bi to onda bio ovaj kod?

koliko dugo je trajalo dok je google shvatio problem riješenim?

moj trenutni htaccess je prazan, jel to normalo?

čini mi se da sam usipo, upišem li samo ime domene u adresu, automatski me baca na www.imedomene
hvala

isto tako imao sam neke greške 404 jer sam promijenio url
da li da koristim ovo u .htaccesu

RewriteRule ^oldpage1$ “http://newsite.com/newpage1” [R=301,L]
RewriteRule ^oldpage2$ “http://newsite.com/newpage2” [R=301,L]

Mozes, jednostavno otvori sve stranice u notepad++ i find replace za sve otvorene dokumente i opet upload na server

[quote=“dadb, post:24, topic:18209”]
isto tako imao sam neke greške 404 jer sam promijenio url
[/quote]Ja sam to rješavao tako što sam te greške koje je GA definirao (tj. pogrešne URL-ove) preusmjerio Redirect 301 na ispravne URL adrese. Naravo također u .htaccessu
Tako da kada bi netko ponovio pogrešan URL automatski bi bio preusmjeren na ispravan URL

[quote=“bugsbunnybg, post:25, topic:18209”]
otvori sve stranice u notepad++ i find replace za sve otvorene dokumente
[/quote]Ja imam preko 1600 HTML stranica. Da ih sve idem otvarati? :frowning:
Za sada to rješavam preko UE bez otvaranja *.html datoteka .

pozdrav obojici