GA: zašto stranica ima vise pregleda, a manje klikova i procjenjene zarade?

Nikad nemam inspiracije za naziv threada… Sori moderatori…

evo da zapocnem:

Sa jednim jaranom (prijateljem, drugom) sam dogovorio da ce on postavljati moje adsense oglase na svom sajtu i ja cu njemu davati 75% od zarade na tom kanalu, tj. njegovom sajtu.
Razlog toga je to sto je on bio banovan i nece da ga vise prime u program.
Doticna stranica je gs.rs.
Ja vjerujem da na njoj ima vise posjeta i pregleda nego na, recimo, download-igre.co.cc, jer sajt je kvalitetan, suradjuje sa drugim portalima, a i PR 3, dok na download-igre.co.cc posjeta je uglavnom organska, i ima tu i tamo posjeta sa ostalih sajtova (medju kojima je i WM :slight_smile: ), i sto sam primjetio ima dovoljno relevantnog sadrzaja sa oglasima.

Mene interesuje: Zasto ta stranica ima isto ili vise pregleda, a manje klikova, a i procjenjena zarada je manja od kanala na kojemu je download igre.co.cc

Moje mišljenje (ili odgovor na moje pitanje): Sajt gs.rs ima manje relevantnog sadrzaja, i nije tip sajta na koji dolazi vise posjeta, a manje pregleda po posjeti. Sajt je zapravo portal (kao sto i sami mozete zakljuciti), a ima i forum, i vjerujem da na taj sajt dolaze uglavnom clanovi foruma koji su vec vidjeli taj oglas bar jednom i nece klikati na njega vise puta (ja se bar nadam, jer sa vlasnikom sam dogovorio da nikako ne klika na oglase niti da trazi od nekoga da klika na te oglase).

Sada me interesuje sta vi mislite. Zasto sajt gs.rs ima manje procjenjene zarade nego download igre.co.cc

http://img94.imageshack.us/img94/7128/uporedazarade.th.jpg

To je premali broj prikazivanja i premali vremenski uzorak da bi se moglo smisleno uspoređivati.
Možeš dobiti cijelu disertaciju … utješe brdo stvari, od vrste posjetitelja, veličine i pozicije bannera do dana u tjednu koji se uspoređuje.

evo prilazem vece razdoblje: 2 dana… jer ne suradjujemo duze… :stuck_out_tongue:
… i znam da je rano za zakljucivanje… ali pogledajte

http://img688.imageshack.us/img688/7128/uporedazarade.jpg

i ti ces dati nekome svoj adsense kod ko je banovan?
cccc

Od portla do portala zavisi zarada, mada je @trnac dobro rekao da je ovo premalo prikaza da bi se moglo ista reci…

vlasnik sajta je clan foruma WM…

uzeti cemo u obzir da prije nije bio dovoljno ozbiljan glede ozbiljnosti googlea u nastojanju da osigura oglasivace od moguce stete nastale varanjem… svaćaš?!

valjda si svjestan da zbog toga moze i tvoj account biti suspendiran?

ah… mozda i nisam…

mada mislim da nema tu nista lose… nezna google ko je vlasnik sajta… :stuck_out_tongue:

[quote=“xapuc”]ah… mozda i nisam…

mada mislim da nema tu nista lose… nezna google ko je vlasnik sajta… :P[/quote]

ne zna osim ako sam sajt nije na banned listi.

Moram priznati da mi nije jasno zasto uopce usporeduje dvije razlicite stranice i ocekujes da ce im zarada biti ista

oglasi imaju drugacije pozicije, drugacije boje i same stranice su medusobno razlicite
tako da nemozes ocekivati isti CTR

sto se zarade tice nemate isti profil ljudi gore
drugaciji ljudi => drugaciji oglasi
dovoljno da mu dolazi malo vise stranaca nego tebi i eto ogromne razlike

zakljucak:
ne pokusavaj usporedivati kruske i jabuke

[quote=“xapuc”]Nikad nemam inspiracije za naziv threada… Sori moderatori…[/quote]Ne, niije točno. Naprosto si lijen posvetiti pola minute da iz vlastitog posta kopiraš onu jednu rečenicu koja rezimira temu, što sam ja učinio i za što mi je trebalo točno pola minute.

Naziv teme, kao i predmet pisma se pišu ZADNJI, a ne prvi. Treba malo mućnuti glavom i shvatiti da je to toliko jednostavno. To vam je kao što djeca u školi zadaćnice uvijek i neizostavno počinju naopako sa “Sjedim uz prozor i gledam kako vani pada kiša.”, umjesto da prosjede neko vrijeme uz prozor gledajući kako pada kiša i počnu pisati tek kada im nešto stvarno padne na pamet.

Dobro i razumljivo napisano pismo ima jasnu temu koja se lako izvadi i njegovog teksta - takvo je, kako se vidi, ovo.

Ono iz kojega se predmet ne može lako izvaditi je napisano nesuvislo, pisac sam nije posvetio pola minute da razmisli o svome problemu i nvj. gramatički posve nečitljivo.

hvala tsereg…

prosvijetlio si me… :slight_smile:

[quote=“tsereg”]Ne, niije točno. Naprosto si lijen posvetiti pola minute da iz vlastitog posta kopiraš onu jednu rečenicu koja rezimira temu, što sam ja učinio i za što mi je trebalo točno pola minute.

Naziv teme, kao i predmet pisma se pišu ZADNJI, a ne prvi. Treba malo mućnuti glavom i shvatiti da je to toliko jednostavno. To vam je kao što djeca u školi zadaćnice uvijek i neizostavno počinju naopako sa “Sjedim uz prozor i gledam kako vani pada kiša.”, umjesto da prosjede neko vrijeme uz prozor gledajući kako pada kiša i počnu pisati tek kada im nešto stvarno padne na pamet.

Dobro i razumljivo napisano pismo ima jasnu temu koja se lako izvadi i njegovog teksta - takvo je, kako se vidi, ovo.

Ono iz kojega se predmet ne može lako izvaditi je napisano nesuvislo, pisac sam nije posvetio pola minute da razmisli o svome problemu i nvj. gramatički posve nečitljivo.[/quote]

pola minute…? za toliko napisem cijeli clanak :slight_smile:

gs.rs je moj portal i letos su me banovali kada sam mislio da ako klikcem iz Grcke (gde sam bio na moru) nece da me provale…a zapravo su me provalili jer sam nosio svoj laptop :smiley:

Cak se nisam ni logovao na google akaunt, da me ne bi povezali :lol:

Tada sam imao npr 60.000 prikaza i 50 klikova…tako da sam odustao od Google-a…onda sam stavio etarget.rs oglase i onda su mi skidali zaradu od onih klikova koje naprave posetioci iz hrvatske na primer…onda ja stavim hrvatski, pa mi oni skidaju jer imam klikove iz srbije…tako da sam shvatio da je etarget mnooogo glup sistem, jer ga ne mogu koristiti ja koji sam tada imao manje-vise 50% posetilaca iz Srbije, 50% iz Hrvatske.

Sada sam krenuo ozbiljnije sa Xapucom, ne pada mi napamet da kliknem, imam jedan 728x90 ispod headera, to je odlicna pozicija, ne znam sto ne klikcu i imam desno jedan square 250x250.

Ovaj prvi prikazuje samo slike jer smatramo da mladim posetiocima slike izgledaju primamljivije, dok square kombinuje slike i text.

evo samo da pojasnim cilj ove teme…

Cilj je zapravo da se utvrde prednosti i mane ove dvije stranice glede adsense-a…

@dzoni: xapuc (cirilicno. = haris; priblizno)
jos jedan od problema (a neznam zasto je problem) je taj da imas dvije pocetne stranice: gs.rs i gs.rs/index.php
I primjetio sam da na gs.rs prikazuje oglase, dok na …/index.php prikazuje oglase javnih sluzbi…
u dijagnostikama ne vidim da ista blokira oglase, dakle malo relevantnog sadrzaja… (bar ja tako mislim)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja