Gaming Laptop ILI PC za Stream.. iskustva!?

Gameri,youtuberi i ostali zanimaju me vaša iskustva i mišljenja o ovome. Odlučio sam se za laptop iz potrebe za mobilnosti i malo čitajući i istraživajući odlučio sam se za HP Omen.

Uvjet mi je bio obvezno 17"

E sad ovo su dvije konfiguracije sa razlikom od cca1400kn:

HP Omen1

HP Omen2

ima još jedan sa nižom cijenom ali je i5.

Igralo bi se i streamalo pubg,lol,overwatch i još neke igre pa što vi kažete za ovu konfiguraciju ili još bolje koji imaju iskustva u stremanju da odgovore :slight_smile:

Dal bi trebala biti dovoljna i ova gtx1050Ti ili bi išli na gtx1060? I jel su dovoljni 8GB Rama za stremanje?

1060 sa 6gb je mislim minimum ak ces streamat zahtjevne igre. No neznam za streamanje sa laptopom, moguce je, radili su neki popularni streameri sa laptopom, ali mislim da bi na PUBG imao probleme u FPSu.

Grafe i sve ostalo trotla u laptopu kad se zagrije…

A sto neides sa desktop racunalom? Za te pare kupis monstera.

Meni nije sad da baš mora biti 200 FPS-a u FULL HD ali na normalnim postavkama trebalo bi sve ići glatko.

Ma išao bi na laptop zbog mobilnosti to mi je jedan od najvažnijih uvjeta zasad… Samo nisam mislio ići do ove cifre… Mislio sam uzeti nesto cca 7000kn + periferija a sad ja malo po malo pa digao ajme gore malo mi je puno + ostale gluposti izaci ce laptop oko 12k kn a mogao bi si stvarno zvjer složiti…

A neda mi se čekati da si sredim mjesto za pc

Nepricam o 200FPS, nego o 60FPS koje ces sa 1060 6GB imati i to pricam o desktop verziji, mobile verzija je malo gora predpostavljam…

A na streamanju ces morat isto trosit grafu i streamat moras barem u 30FPS sto ispadne prilican stres za grafu.

Laptop streamanje je super za nezahtjevne igre, LOL, heartstone i te neke RTS igre, ali PUBG ili neke FPS pucacine, nedaj boze onaj escape from tarkov pa to neznam dal radi sa tim detaljima kak treba sa 1080 ti

Imam 1080 Ti, baš ću morati da testiram kako radi :smiley:

Ja bih odabrao ovaj drugi sa 256GB PCIe NVMe M.2 SSD i GeForce GTX1060 6GB.

https://www.ekupi.ba/MSG-Trek-A-0791-368313.aspx - ovaj sam ja uzeo prije 4 mj. samo za CS:GO :grinning::heart_eyes:. , tad je bio malo jeftiniji nego sad ovi 999KM (4.000KN). I ja bi ti više preporučio da uzmeš pc…

Joj nemoj samo HP. Bio sam u trgovini i i stoji jedan od tih Omena cijena oko 11tkn pored njega ASUS slične cijene…kaže mi čovjek evo dva su nam do sad izgorjela u 2mj. (izložbeni primjerci koji su upaljeni 24h). Tako da razmisli…
ASUS ili MSI za gaming. Ja sam sebi kupio ovdje www.adm.hr bio mi je 2 tisuće povoljniji nego bilo gdje drugdje u hr.

Jel si testirao kakvi su rezultati?

Sad se premišljam… hahhaha :slight_smile:

Ja nikad problema sa HP :slight_smile: E sad … vidjet ćemo moram vidjeti šta ima u toj trgovini

@rdamorei znaš li da si mogao ovo sve napisati u jednom postu? :blush: :o:

2 Likeova

Znam @c3po :smiley: :smiley: :smiley::smiley:

Da probao sam si složiti pc ali ode ja na 12k :smiley:

Krenuo sam sa 7k dosao na 10k i dosta to je gornja granica i neidem više :smiley:

Kako god, ispod 10 teško još 17"…opet da kupiš nešto slabo pa budeš poslje nezadovoljan…ispada bačen novac…
Radije stisni mjesec - dva pa uzmi nešto pošteno…

Pa tako i računam 10k laptop + cca do max 2k na ostale gluposti… (miš,sluške,mic… )

hmm a nisam ja neki okorjeli gamer a niti su lol i to igre koje pate od detalja… na konzoli se fino igram u 4k a na pcu daj samo nek se vrti :smiley:

Inače HP laptope koristim već godinama i nikad nisam imao nikakvih problema…

Pa ni nebi uzimao nekog jeftinijeg onaj omen sa gtx1060 bi trebao biti ok… Kako tvoj asus jel se grije?

Da se i ja uključim… Valjda se uklapa u topic…

Za potrebe običnog surfanja i eventualno mrvicu naprednijeg korištenja razmišljao sam kupiti još jedan laptop (da ostali ukućani ne kuckaju na mojem poslovnom).

I sad, baciti par hiljada kuna ne znam koliko je pametno i kaj se tu može dobiti uopće (jbg, naviko sam na jača računala, hehe). Kupiti novo ili rabljeno? Također, nisam pametan. Znam, bolje je stolno za iste novce, ali to nije opcija (zauzima mjesto za nekaj kaj je meni manje bitno).

A što mislite o kupovini izložbenih primjeraka? Baš neki dan mi je stigao plaćeni mail među Pomocije na gmail od jedne firme koja ih prodaje s jednom godinom garancije (sad pokušavam otvoriti sajt i down su, što me ne ohrabruje baš, a prvi put sam čuo za njih). Koliko je to pak pametno?

Laptop ako se racunalo koristi stvarno mobilno. Ili ako imas para na bacanje i nezelis the best stuff.

Desktop ako zelis da se stol trese.

HP je IMO najbolja firma za laptope ali SAMO ako taj laptop kosta malo vise para. Kupio sam uredski Laptop prije 10 godina, takvog je vlada RH koristila na onim sjednicama. I taj laptop dan danas radi. No umjesto mobilnog postao je desktop jer vise nisammobilan, haha
)Preplatio ga, paltio ga 6000kn, ali to je uredsko racunalo na njemu niti najsmijesnije igrice ne rade)

Gaming laptop bi preporucio nekom tko putuje po svijetu i bas se mora igrati. Streamer na laptopu je ili slucajno zavrsio tako ili je na misiji ajmo probat, nemam nista drugo doma osim laptopa.

Inace streameri sad kupuju ona neka racunala sa 2 sistemau jednom kucistu, jedno je za streamanje a drugo za igranje. Ja sam naletio na kuciste gamersko koje kosta 3500$ pa si ti sad misli kamo su oni otisli…

@mrcina

  • Za jedno 4k kuna kupiš solidan laptop imogu da se uckaju do prekosutra :smiley:

@dadaas

  • Da kod mene u firmi nas preko 1100 korisimo HP laptope probook modele i radi ko švicarska ura :slight_smile:
  • trenutno mi je puno za pc dati 3500$, neide mi se u to ali ima pila, kod mene problem što brzo odlutam nemogu si postaviti neki limit recimo 10k i da stvarno gledam do toga nego kazem idem tako i onda još dignem svaku komponentu po 200-300 kuna i eto ajme gore
  • Procesor INTEL Core i7 7700K
  • Matična ploča ASROCK Z370 Pro4, Intel Z370
  • Cooler ARCTIC COOLING Freezer 13 CO
  • Kućište ANTEC P8, MID Tower, ATX
  • Napajanje 650W, COOLERMASTER G650M, RS650-AMAAB1-EU, ATX v2.31, 120mm vent, modularno,
    PFC
  • Memorija PC-19200, 16 GB, KINGSTON Savage HX324C11SRK2/16 DDR3 2400MHz, 2x8GB
  • Grafička kartica PCI-E ASUS ROG Strix GeForce GTX 1050Ti Gaming, 4GB, DDR5, DVI, HDMI, DP

Evo pokušao sam složiti nešto optimalno znači da “kao nebacam puno love” :slight_smile:

E ovo sam slagao u linksu i recimo umjesto ovog na drugom mjestu mogu uzeti gtx1060

Znaci ovo je cca 8200 a sa gtx1060 bilo bi 9500 kn-