Gaming Laptop ILI PC za Stream.. iskustva!?

Zasto i7, a jadna graficka, ja bi stavio ejftiniji processor a pilu od graficke pa nek trga stol.

https://www.scan.co.uk/products/3xs-vengeance-nanu-fluid-ti-overclocked-intel-core-i7-8700k-coffee-lake-16gb-ddr4-11gb-gtx-1080-ti-5

O ovoj pili sam pricao, naravno to je i ove4rkill i overfancysmancy.

Ova graficka u tvom sistemu je za K, kosta jako malo. 1060 6Gb je minimum koji se isplati ako se ide s ovako jakim prtocesorom, amda bi ja preporucio tu 1070. netreba ti 1080 jer je skupa, 1070 je cist OK,

To sam onako brzinski nabacao da vidim cjenu i omjer vs laptop. E sad zajebo bi na kraju mobilnost i igranje po kući i gostima i možda se odlučio za PC.

Da mislim da će ova biti unutra: Nvidia GTX1060

1070 je grafa 4k kuna to mi onda prelazi budget za dosta :slight_smile:

E sad dal ima potrebe ići na i7 procesor? ili bi i5 mogao sve to vrtiti bez problema?

  • Nemam sad u planu overclockirati proc jer sasvim su ok tvornički pa onda mogu uzeti bez K oznake i dolazi
    s hladnjakom tako da je i to nekih 800 kn manje
  • Mogu onda naći i jeftiniju ploću za nekih 300-400 kn
  • Koje napajanje bi bilo dovoljno? da mi je napajanje i kuciste cca 900kn?

Dal ima neke AMD koja je u rangu s tom jer uzeo bi i novi monitor a gsync kombinacija mi je puno sad nebi bas toliko dao love. Ili jednostavno taj monitor upariti s free sync monitorom i gg :slight_smile:

Neki dobar monitor tako do 2k kn? Za sve ovo

Mene je zapravo više ovo zanimalo (s obzirom da mi je ta ponuda potaknula misao da kupim neki laptop za ostale ukućane i goste kada im treba za korištenje)… Koliko je isplativo kupiti neki izložbeni laoptop? Popust je u navedenom dućanu 50%-70%.

Ja sam kupio svoj Lenovo ima mu već sad 5 godina. Bio je izložbeni primjerak, nije bio upaljen ugašen je stajao u trgovini, dobio na njega 30% popusta. Do sada radio sve 5, nikad ništa. Ovo što ti kažeš 50-70% je ekstra cijena…

Ja osobno bi onda prije kupio od nekog s oglasnika nego od nekog ko je već uzeo po sniženoj cijeni i sad prodaje dalje da in on nešto zaradi (druga ili treća ruka)

A za koliko novaca? Ako je za nekih 1500 kn sve je ok a za 3000kn već možeš naći u trgovini i garancija 3-5 godina i miran i siguran si :slight_smile:

Ja sam se zaletio i uzeo i7 8700K i GTX 1080 Ti grafičku, još budala čekao da im stigne procesor umjesto da sam odmah uzeo neki i5 koji sam gledao a koštao je 50% manje. Mislim da je bolje uzeti jaču grafičku a malo slabiji procesor, možda griješim al npr vidim u igrama da mi je iskorištenost procesora daleko manja nego grafičke (što je i logično) npr procesor radi na ~30% a grafička na skoro 100% tako da sam uzeo neki malo bolji i5 procesor uštedio bi ~1500 kuna a radilo bi sve skoro isto kao sada. Al et, neki drugi put…

Mislim da je bolje uzeti neku malo skuplju matičnu, eventualno zbog kasnije nadogradnje a i bilo bi šteta staviti neku zvijer od grafičke na jeftinu ploču :smiley:

Ja sam uzeo ovo napajanje: https://www.hgshop.hr/proizvod/napajanje-zalman-psu-lx-series-700w/206069 i ovo kućište: https://www.hgshop.hr/proizvod/kuciste-ms-industrial-falcon-pro-gaming-2x-blue-led-fan-2x-usb-3-0-bez-napajanja/211338 to ti je malko manje od 900kn, mada ima i jeftinijih kućišta, meni se ovo svidjelo na prvi pogled.

Ovaj monitor je po meni za te pare(doduše skuplji je za 250 kuna) odličan: https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-benq-xl2411z-3d-24-full-hd-gaming-1ms-144hz-flicker-free-vga-dvi-hdmi/194159 zapravo u tom cijenovnom rangu nisam našao ni jedan monitor sa 144 Hz i Full HD. Jedino što nema Free-Sync ili G-Sync a iskreno ne znam ni kakva je razlika sa tim :smiley:

Sutra, prekosutra, kad uhvatim vremena.

Odlučeno je ići ću na Intel i5 7600k to ce biti sasvim dovoljno za gaming i streamanje.

Što se tiče matične mislio sam proći ću 300-tinjak kuna jeftinije jer cu umjesto cofee lake uzett skylake pa je sama matična ploča zbog chipseta jefitnija za taj iznos… Mislim neku za cca 900 kn sa Z270.

A dobro sad kućište je individualno ali tako nesto oko 400-500 kn gledam + napajanje toliko.

Što se tiče monitora da moguće da ću uzeti ovaj i hvala ti na prijedlogu odličan monitor i 144hz :slight_smile:

Kužim razliku ali još nisam imao nijedan ni drugi tako da praksa 0 bodova :smiley:

i šta igraš na toj pili?

Nvidia zove Gsync.

Da skupi su, ali s razlogom.

Ako nisi neki gamer (neznam cemu onda 1080ti) i igras onak casual onda ti netreba ni gsync ni vjerojatno 1060. onda idi sa rx 580 AMD ili neku u tom rangu.

Ako ti je bitno i igras te pucacine ludjacke onda ti treba Nvidia, ne nuzno ta skupa 1080, 1070 je cist OK sa Gsync monitorom.

Cak bi se usudio reci bolje 1070 s Gsync monitorom nego 1080ti na nekom AMD monitoru.

Odličan procesor, tako nešto sam i ja gledao kad sam sklapao.

Odigrao zadnjih 5-6 Call of Duty-a i nisam ništa igrao evo već mjesec dana :smiley: malac igra GTA 5 :smiley:

To je isto kao da sebi uzmem neki jeftin laptop jer eto za posla mi ne treba nešto prejako, može poslužiti i neki jeftin :smiley: al da kontam šta hoćeš reći…

Ja nisam aktivan igrač al s vremena na vrijeme odigram nešto i kada igram neću da mi šteka a sa ovom grafičkom sam miran naredne 2 godine.

Kakav crni HP i laptopi, Dell je najjača marka za laptope. Što se gamerskih tiće tu nisu nešto.

Idi sa 16gb rama ako planiraš streamati, a moja preporuka je PC, jer laptopi ma kakvi bili nisu baš za oboje, može jedno. Ako već moraš, gledaj Alienware, Razer, XMG. Na netu imaš raznoraznih članaka kako ima boljih, ali to je kao kada porede napucan Citroen sa nenapucanim Mercedesom.

@dadaas Super ali samo za gsync monitor + nvidia gtx1070 mi treba vise od 1000€ :wink:

Trenutno mi nema potrebe za tim ako bude promjenit ćemo … Treba mi ostati love i tebi da platim članke :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :slight_smile:

@flex a to je to nek se ima i slažem se s time :slight_smile:

@milito e sad kao i mercedes i bmw to je sve subjektivno a Dell nevolim baš…

Što se tiče laptopa odustao sam kroz ove poruke i sve to jer stvarno bi bilo bačenih 10 000kn za nista a za te novce se lijep pc može složiti… A za laptop neplaniram dati 2000€ i više.

Jednostvano zaboraviti na mobilnost i tjt… S tim da bi poslije mogao možda uzeti i još jednu takvu grafu pa upariti ili uglavnom ostavlja mi prostor za kombinacije…

https://www.scan.co.uk/products/24-aoc-g2460pg-144-hz-g-sync-gaming-display-displayport-1920x1080-350cdm2-80m1-1ms-usb-hub

Ovoga sam ja napikiral sebi. No jos se dovumim dali da ga uzmem jer ja nisam neki gamer, lol
Nekad davno sam igrao te pucacine, sad sam probao te neke igre i vidim da me vrijeme jednostavno pregazilo.

Da ne pricam o Doti i takvim igrama gdje jednostavno sam najlosija karika.

Dobar monitor ali kod nas je sigurno preko 3k …

Alienware mi se uvijek sviđao :slight_smile: al košta 500 EUR više nego neki laptop sa istim procesorom i grafičkom a ne vidim šta korisnik dobija od toga, osim što baš cool izgleda :smiley:

Ja sam se bio zagrijao za laptop baš zbog mobilnosti a i radio sam na laptopu nekoliko godina tako da sam se navikao međutim kolega sa foruma mi predloži da uzmem deskop i nisam se pokajao :smiley:

Eh kad se sjetim Dote… i kantera poslije škole :smiley:

Ja sam isto godinama na laptopu stalno i baš sam se navikao da kad hocu odem na terasu,dvorište i po kuci :slight_smile:
Ma znam da necu ni ja pogotovo za ovo sto planiram tako da uzimam nesto za 5k uzeo bi laptop ali ovako sam se neisplati…

S obzirom na visinu sniženja, bojim se da ovdje nije riječ o ugašenim izložbenim primjercima, već oni koje su posjetitelji trgovine mogli testirati. Možda se varam (možda im pošaljem upit), ali rekao bih da je tako.

Mislim da me nisi razumio… Ovdje fizička trgovina na svojim web stranicama prodaje primjerke koje su imali u svojoj poslovnici, koji su bili izložbeni primjerci, a sada ih žele prodati. Raspon cijena je od cca 1,500-4,000 kuna, ovisno o jačini laptopa (i koji su popust dali). Daju jednu godinu garancije.

Nije ta cijena zbog izgleda, nisam džaba naveo primjer Mercedesa, ne vozim ga, vozim Toyotu koja je isto na glasu al Mečka je u Evropi popularnija.

Kada gledaš gamerske laptope nemoj samo porediti procesor i grafičku, gledaj raspored istih unutar laptopa, u tome su ovi navedeni experti u odnosu na ove ostale, gledaj koliko coolera ima i gdje se nalaze, jer koristim laptope već 10-tak godina, i mogu reći da je temperatura vrlo ozbiljan problem zbog kojeg možeš uništiti procesor. Jedan prijatelj mi je uzeo napucan laptop boli glava, tri coolera, kaže pregrijava se, kad je neka lijeva marka.

Ja imam nešto takvo, i7 7700k, 16gb ram-a, gtx 1060 6mb i mogu ti reći da radije dodaj još parsto kuna za 1070 8mb. Ne zato što će ti 1060 biti slaba nego zato jer 1070 ipak ima 8gb i kad već uzimaš dobar komp onda dodaj tih još parsto kuna za još bolju grafičku.

Ja povremeno igram jednu jedinu igru i to je GTA V pa ne znam kako bi bilo na drugima, ali na njoj imam sve postavke na max/ultra i imam dobrano preko 60fps. Govorim za desktop.

Sad mi je ipak žao što nisam uzeo barem 1070 jer je razlika bila možda nekih 300-400 kn ako se dobro sjećam. I ja sam mislio uzet komp za 5000-6000 kn pa sam na kraju došao na 11000+ bez monitora i još sam neplanirano kupio laptop jer mi se svidjelo što ima 12gb ram-a :wink: To tako ide :wink: A komp mi treba pretežno samo za internet :joy: Postavi si neku fiksnu granicu cijene i onda ponovno gledaj što se nudi :slight_smile: Ali moj savjet je da ako ćeš uzimat nešto skuplje da uzmeš 1070 umjesto 1060 jer je samo parsto kuna razlike pa kud sve tud i to.

Da, sjecam se, ti si kupio mastan komp ali bez monitora. Razlika izmedju 1060 i 1070 kod igranja GTA V je ljudskom oku ravna nuli!

I sam kazes da sa 1060 imas over 60 FPS na ultra postavkama…

Ma ja sam i više nego zadovoljan kompom, ali me onako malo kopka zašto ipak nisam uzeo 1070 umjesto 1060 :smiley: Ne zbog performansi jer su mi i ovako više nego dobre na GTA V ultra postavkama (druge igre nisam igrao) nego zato da bude 8gb na grafičkoj :slight_smile: Ako mene koji nisam gamer to kopka, onda će gamera kopkat još više :slight_smile: