Gaming Laptop ILI PC za Stream.. iskustva!?

A jel nisi i ti otvorio slican topic i htio kupiti laptop?

Mislim da jesam. Prvo za PC jer me samo to zanimalo, ali onda sam odlučio uzet i laptop. Uskoro ću otvoriti novi topic vezan uz taj laptop :smiley: Ima zasebnu grafičku, a koristi mi onu intelovu integriranu i ne znam podesiti kako da koristi tu zasebnu. Ali i tako mi samo stoji i neda mi se sada baviti sa time pa ću otvoriti topic sa tim pitanjem kada se odlučim pozabaviti time i neću kvariti ovu temu :slight_smile:

E gdje si vidio razliku od par stotina kuna jer jer razlika preko 1500 kn :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Hm, možda sam se zeznuo, sorry :slight_smile: Ali ako se dobro sjećam, moja (1060) je kada sam kupovao bila nešto iznad 3000 kn, a mislim da je i 1070 tada bila oko 3700 ili 3900 kn tada (nisam siguran). Moguće da je stvarno bila takva cijena, ali da je poskupila radi crypto minera i njihove potražnje jer znam da je ta 1070 dosta tražena za mining.

Sve ja to razumijem al ja bi ipak između ova dva: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-dell-alienware-15-core-i7-7700hq-16gb-1000gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1070-8gb-15-6-fhd-g-lan-bt-hdmi-usb-3-0-windows-10-pro-sivo-igra-call-of-duty-wwii-015040040 i https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-rog-strix-gl503vs-ei028-core-i7-7700hq-16gb-ssd-512gb-geforce-gtx-1070-15-6-ips-fhd-g-lan-hdmi-bt-usb-c-windows-10-crno-015060176 kupio ovaj drugi koji je ~580 EUR jeftiniji a služio bi me isto kao i taj Alienware…

Prvo, ja za igrice preporučujem 17’’, drugo, ako možeš kako da probaš igrati na oba da vidiš i sam da nije isto.

Ma ipak će biti pc zbog budućih nadogradnji i više mogućnosti a i općenito je puno bolje :slight_smile:

Pa naravno da nije isto, na ovom drugom igraš iste igrice na istim detaljima al za 580 EUR manje para :smiley:

1 Like

@flex and @milito

Hahahhaha nadite se na pola puta i onda je razlika 290€ :slight_smile:

Nikad laptop neće biti pc i to je to, ima nešto i u tome da plaćaš brand naravno a ima i neke razlike u kvaliteti… Svi ste pobjedili :slight_smile:

1 Like

Možemo ovako do sutra, ti da tvrdiš da je isto kinez mobitel i Samsung :D.

1 Like

Nije isto, kinez je bolji, haha

Niš’ bez braće Kineza :smiley: mada ja tako nešto ni slično nisam rekao, al ajd :smiley:

Da se razumijemo, i ja koristim kineza xD. Odošmo u offtopic, ubit će nas mod :D.

1 Like

@flex jel si testirao grafu i igrama?

btw: ova nvidia 1070 je isparila nema ju nigdje skoro a cijena je paprena :slight_smile:

sto ti ima biti zao graficke i ja imam gtx 1050 ti i igram gta v na very high postavkama i 60fpsa, naravno nekad padne, ali nista strasno, fortnite 60 fpsa bez problema drzi nikada ne pada, bf1 mozes isto igrati na very high sto je odlicno, uzimati nesto vece je glupost, ali samo onda obrati paznju u detaljima znaci sa very high na ultra i onda usporedi cijenu gtx 1050ti i gtx 1070. Za stream je vazan cpu, neznam zasto nisi uzeo ryzena jer je jeftiniji i bolji pogotovo za stream.

Please pojasni?

I uzet ću gtx 1060 slabiji je od gtx 1070 ali je daleko ispred gtx1050 TI…

Po čemu zaključuješ da je ryzen bolji? ljudi preporučuju ryzen zbog omjera cijene - snage ali neznači da je bolji

Evo ti i testovi:

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8600K-vs-AMD-Ryzen-5-1600/3941vs3919

Samo što umjesto onog procesora 7600k ću uzeti 8600k i tjt

On ce igrat i streamat i 1050 TI bi mogao biti problem na zahtjevnim igrama, odnosno cak sam 100% siguran da ce biti problem.

60fps je preslabo. 20 li ti ga puta :D.

bio bi problem :slight_smile:

Dal ima smisla poslije dodati jos jednu gtx1060 u SLI? recimo umjesto te gtx1070?

Ne, 1060 je zasad dovoljna za gotovo sve igre + stream. 60FPS je target. No kad streamas moras znati da je potrebno torsiti i na stream snagu graficke. Nezelis da stream bude nekvalitetan, a isto tako nezelis ni ti sam igrat igru u nekoj slaboj kvaliteti.

Kazem sa 1060 GB je to dosta dobro. ispod toga nebi isao. 1070 je pozeljna ali znam da je neba jer su rudari navalili, a i ova 1060 je za rudare.