Gaming Laptop ILI PC za Stream.. iskustva!?

A naći neki omjer malo se poigrati sa detaljima i postavkama u samoj igri… A dobro kad bi snimao HD a ne fhd onda bi bio veći? ili je ovih 60fpsa na fhd sasvim ok?

Ma mislio sam za buducnost recimo kad spadne ova 1060 cijena za nekih 1000 kn dal ako stavim 2 dal mi se to isplati? dal je isplativ-iskoristiv taj sli

Ma nece jos past cjena, cjena ce joj samo rast jer je 6GB graficka i s njom ce se duuuugo rudarit, a to joj samo nabija cjenu.

I snimanje i igranje je u full HD, ali kad streamas onda netrebas za stream 60FPS nego je dovoljno 30 FPS. Kasnije ako budes popularan trebat ce ti vise FPS za stream no onda ces imat para za dodatnu kantu koju ces koristiti samo za stream.

Baš to ako bude pun pogodak lako onda srediti novu kantu :slight_smile:

Neka preporuka za neki budget cam? (jefitno i da je kvalitetno :slight_smile: ) hahhahaha

Nova kanta se sredi za 2 - 3k kuna ili tako nesto, sve sto treba je capture card i ostalo neke standardne opcije tipa neki normalan processor, celeron za 400 kuna, HD neki, maticna i taj capture card i to je to.

vazniji je microphone od camere. Pa nabavi neki dobar mic, samo pazi dobro provjeri kakav mic ti treba. Ako nemas specijalnu zatvorenu sobu za stream onda ti treba zatvoreni microphone koji ce loviti samo zvuk iz tvojih ustiju, pa preporucam headset neki.

Ako posebno kupujes mic onda pripazi na to da ne hvata zvukove iz kuce jer ce ih dobar microphon pphvbatat sve.

Evo ovakve imam slusalice sa mikrofonom nisu gamerske ali mi ih u firmi koristimo za konferencije i te gluposti dobar i jasan/čist zvuk.

https://www.instar-informatika.hr/slusalice-logitech-h570e-mono-usb-s-mikrofonom/log-hs-h570e-mono/product/

Pa normalno sve zavisi koje igre igras, ako igras high motion igre tipa mmorpg ili pucacina trebat ce malo jaca grafa, ja vise igram igre koje nisu high motion pa sam zato i rekao da je dovoljna ta grafa. Sto se tice procesora, vise jezgri to bolje za stream, samo upali youtube i pogledaj razlike u streamu izmedu i7 i ryzena.

ma to ce biti dovoljno za stream sto se tice cpu-a :slight_smile:

Pa igrao sam zadnjih 5-6 Call of Duty naslova što su izašli, npr WW2 može na maksimumu, mada sam ja igrao većinom u 1080p na 144Hz jer mi je tako bolje, umjesto na 4k/60Hz. GTA 5 u 4k sa ultra detaljima ~70 FPS.

GTX 1070 pokupovali za kopanje coina :smiley:

Evo baš naletio na jedan komentar ispod jednog YT videa. Komentar glasi ovako:

“Svima vama sto zbog vas ne mogu da nadjem graficku po, normalnoj, ceni pisam vam se usta, dabogda vam pregorele graficke sve do jedne govnjari jedni”

:smiley:

Ali razumijem ga. I zapravo sam prilično siguran da je prije nekoliko mjeseci 1070 bila skuplja od 1060 samo cca 400 kn, ali je sad razlika puno veća jer vidim da je ta 1070 dosta tražena za mining. Možemo na novoj temi pokrenuti raspravu o balonu na grafičkim karticama :smiley:

1 Like

Zar je mining toliko popularan u Cro?

Nisam baš u miningu ali na moje oči su kod frenda koji radi u hgshopu 2 “ekipice” iskeširale 200k kuna za rudarenje koje se time bave od prije i sad samo još žele pojačati… A jbt mogli smo zaraditi na grafama da smo to iskoristili na vrijeme da sam kupio po 3k sad bi za svaku mogao traziti 4,5k :smiley:

Mozete uzeti telefon u ruke i zvat.

Nvidia je nedavno poslala mail prodavacima da graficke ne prodaju minerima nego igracima, znas kako ce prodavat po jednu graficku igracu kada ti rudar dodje u shop ocistiti ti sve police.

Engleska firma koja prodaje online ima opciju da mozes kupiti samo 2 graficke od istog proizvodjaca, naravno nije me ni to sprijecilo pa sam kupio od 5 razlicitih.

Nema graficki 1070 nepostoji kod nas, a ni vani je nema previse. 1060 je isto tesko naci. A rudari lagano prelaze na 1080, zato ako imate para a mislite se igrati kupite jer uskoro nece biti niti 1080. To tako ide, kad se pocisti neka serija ide se na drugu, a sve je pocelo ovako:

RX 470 najbolja graficka za rudare nestala je sa lica zemlje, nema je ni za kruha, jedino se moze naci u podrumima
Pa su onda presli ljudi na RX 570
Kasnije su tu jos RX 580 i RX 480 i kako su te graficke u slicnom rangu sto se tice i cjene i profitabilnosti sa Nvidiama onda se lagano preslo na Nvidije i 10XX seriju. 1030 je prva koja je to prosla. No ima samo 3GB rama a rudari imaju para pa su presli sa 1030 na 1060 3GB rama isto kopa kao i 6GB rama a jeftinija je, pa je nestala ta, no uskoro su vidjeli da se treba osigurati jer Etherium DAG je vec 2.30skoro, pa su presli na 6GB 1060. 1060 cijena je porasla u nebo. Nedavno sam kupio 1060 u vecim kolicinama od drugog rudara, on prelazi na 1070. No ja jos nisam na tom nivou, za mene je i 1060 dobar, ali vec i ja razmisljam o prelasku na 1070.

Ja sam cuo price da su rudari dosli i uzeli 500 komada samo tako i ostavili poruku kad budete imali jos javite.

To je neka ekipa iz rijeke…

Idem odmah javiti frendu da mi sačuva tu gtx1060 i neda ju nikome :slight_smile:

Ako mu već nisi javio, možda je više nema. Trenutno piše da je raspoloživost dostupna na upit:

https://www.hgshop.hr/graficke/510#priceFrom=&priceTo=&brand_id=&9096-878=&8952-878=&pagination=25&currPage=1&gid=510&actionid=&sort=cijena_mpc+desc

Jebote ovo nije zajebancija. Vidim da na webu od HGspota više uopće nema 1080 (bilo je), a 1060 i 1070 su dostupne na upit što znači vjerojatno da ih trenutno nemaju, ali će vjerojatno dobiti još (pa treba biti brži od rudara).

Sad sam pogledao koliko sam ja točno platio svoju 1060. To je bio 5. mj. prošle godine i plaćena je točno 2470,41 kn (sa popustom od 9%). Znači bez popusta je cijena bila nešto manje od 2,700 kn. Skoro godinu dana kasnije cijena je 200 kn viša (2899 kn) i još je rasprodana :smiley:

Ja bih se kladio da je tada 1070 bila samo cca 400 kn skuplja (bila je samo malo preko 3000 kn), a sad vidim da joj je cijena 4749 kn.

Da danas kupujem novi komp i da ne mogu do neke bolje kartice (recimo te 1070 ili 1080) i ja bih popizdio :slight_smile:

Da neki dan je bila gtx1080 dostupna… Sad sam ga zvao nejavlja sam… Damn it! :angry::rage:

Možda baš u ovom trenu poslužuje kupca zadnje 1070 kartice :smiley:

Hahhahahhahhahahah :rofl: :stuck_out_tongue: :rofl: :stuck_out_tongue:

Situacija ce biti samo jos gora. Jer sad dok Etherium explodira i jos ako se tu umjesa Expanse pa doslo vise nece biti graficki niti na upit jer ce svatko od ovih vecih rudara iamti svog dobavljaca.

Dobro je da imam prijatelja koji bi mi mogao nabaviti kad bude trebalo. A cuo sam i price da su graficke imale jednu cjenu na upit, a drugu kad si dosao po njih, cca 1000 kuna skuplje.

Rudaru nije problem platiti jer zna da ce mu se ta graficka vratiti prilicno brzo, a gameru je to vec problem, osim ak nema dobro podkovane financije.

Nvidie ce nestat, pgootovo zato sto je Vega totalni promasaj, pa probajte nju pronac…

ovo mi nemiriše na dobro…

Ja nikada nisam skontao šta ljudi rudare sa tim grafičkim osim što troše struju i uništavaju PC :D.

1 Like