Gaming Laptop ILI PC za Stream.. iskustva!?

Ovaj je razvalio balkan

@dadaas @milito @mitok

Evo sad sam zvao kolegu trenutno nijedan dobavljač nema na stanju gtx1060 ni 1070 niti se zna ke će biti dobavljivi… jucer se nisam sjetio rezervirati 1060 jer iskreno nisam znao da je u tolikoj potraznji i otisla je ta “moja” zadnja.

Došli su im likovi sa narudbžom od 150 komada gtx1060 i da im se jave čim dobiju jel uzet cu sve koliko god da imaju.

Nemogu vjerovati da netko u hr dode s narudžbom od 150kom gtx1060 pa zar se to toliko isplati?

Morat cu dobro procesljati sad da nadem :smiley:

Jedan rig od recimo 20 000 kuna se moze vratiti za par mjeseci. Nekazem tocan broj jer ti to sto odrudaris mozes holdat, a onda ako holdas onda prakticki kada prodas si vratio i rig i jos zaradio jedan.

Druga stvar je sto te kompanije primaju BTC i rudarima je najlakse iskesirat BTC, to sto izrudare ponovno pretvore u jos vise snage kopanja.

A sada kada je ETH visoko preko 1000$ i kada je dobio vecu ocjenu od BTCa (iako su te sve ocjene budalestina najveca manipulativna ipak se manipulira da ce ETH biti jaci od BTCa sto se tice trejdanja.)

EDIT:
Ja sam kupio vise rigova sa 1060 platio sam cca 19k jedan, sad su na njuskalo po 24k i to je samo jedan takav.

1 Like

Ode i ti s foruma kaed se obogatis na btc :smiley:

Ja mislim da se autor teme zestoko zahebaje i da ne planira uopste uzimati laptop :wink:

@belmin iskreno prva mi posao i je bila laptop ali sreća da nisam i sad si trazim da nadem tu gtx-cu :slight_smile:

Kroz ovu zezanciju na forumu sam ipak se odlučio da ću pc :smiley:

Da, najbolja dostupna graficka je 1050 ili ako imas pare i mozda nadjes i VEGA, ali kada nema Nvidiji RXsica onda je i VEGA dobra pa tak da ce i ta nestat. A ako nestasica potraje kvragu i 1050 ce biti dobra pa cak mozda i RX 550.

Hmmm malo sam i rudario pa sam možda nešto i našao… Dns ću poslati upit pa vidjeti :slight_smile:

S čim da mi gejmamo? :stuck_out_tongue:

Kakav je to rig od 1060 gtx bio da si ga platio 19k tj. kolko grafa? Mene je moj izasao 11500kn sa 5 graficka i to prije cc 20 dana, da sam uzeo jos jednu ispao bi me cc 13200kn (3gb verzija/zcash). Prije mjesec dva je bilo jos jeftinije ili si mogao dobit 6gb verziju po cijeni 3gb.

6 grafi po 6GB 1060. Ove po 3GB su jeftinije skoro pa za cijelu tisucu.

Jesi ga kupio sam i sve spojio sam ili si ga kupio na njuskalo, ako si na njuskalo onda si dobro kupio makar je 3GB.

Sam sam sklopio i napravio kuciste od letvica.

Jako super si prosao. Ja sad gledam svog najboljeg dobavljaca i cak si mislim da on samo meni servira vece cjene, pa bi molio da pogledate i kazete dali i vi vidite ovakve cjene:

https://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/gpu-nvidia/nvidia-geforce-gtx-1060-6gb

Evo ova prva za 380 funti

U Novembru prosle godine takve dvije samo platio 430 funti

I meni isto pise 380 hahah to je neisplativo kupit… Trgovci su pohlepom unistili mining. Ali doci ce to na svoje kad krenu te grafe crkavat ili kad postane neisplativo kopat pa kad trziste bude puno jeftinih high end grafa pa nece moc prodat ni jednu hahah

1 Like

Da, fora je da te grafe moraju crknut u garantom roku jer onda dobijes nove…

Narucio pc nisu normalni gtx 1060 sa popustom 3250 kn :scream::rage: