Gde preci sa NameCheap hostinga?

Primetio sam da postoji slicna tema ali moje pitanje se ipak dosta razlikuje pa cu da otvorim ovde.

Uskoro ce mi isteci shared hosting paket kod NameCheap provajdera, za prvu godinu sam platio negde oko 20$ ali obnova bi me ovaj put kostala skoro 80$.

Predlozite mi neku alternativu, hostovao bih nekoliko manjih sajtova , bitno mi je da mogu da napravim bar 10 MySQL baza i da mogu da povezem bar 10 domena na taj hosting nalog.

Budzet je kao i do sad oko 20$

20$ za godinu dana i da hostujes 10tak sajtova?

Prije 20$ mjesečno za reseller hosting.

Svi sajtovi koje hostujem mi sluze za testiranje, na tim sajtovima gotova da uopste nama poseta.

mene toliko kosta vps mjesecno, i to da jedan sajt hostujem, da mene pitas ja bi im platio tih 80 dolara i nastavio i dalje da ih koristim ako ti vec sve fino radi. ako su vec za testiranje onda localhost i testiras do mile volje.

Pa uzeo je momak verovatno na snizenju, ima toga cesto ko prati.
I ja sam prosle godine otprilike u ovo vreme pazario na HawkHostu, tj preciznije krajem Novembra, mislim kad je bio Black Friday, za neke bruka male pare, tipa 20$ za 2 godine cak ?!?!
Bas nesto nenormalno, ali iako sam imao hosting kod GoDaddy-ja, uzeo sam samo da ih testiram.
Cena mi se cinila suvise dobra da bude stvarna ali bilo je ljudi ovde koji su naveli pozitivna iskustva sa njima, i super su za sada, videcemo jos kad istekne to skroz, da ne bude nepredvidjenih troskova kao kod 1&1, haha.

Evo linka:
https://www.hawkhost.com/

Imas ovu akciju koja stoji vec dugo vreme, gde ti izadje godisnje oko 25$ hosting za unlimited broj sajtova, ali minimum je 2 godine zakupa, sto je oko 50$ onda.
E sada, mislim da se mora imati i domena uz svaki hosting plan, nisam 100% siguran za to, meni npr. sada istice domena kod njih, a imam hosting jos godinu dana pa cu videti sta kazu.
Ali kad sam uplacivao hosting znam da je bila prica moras kupiti domenu ili transferovati kod nas.

Edit:
Ipak je 3$ kada udjes da narucis, sto mu izadje 72$ za 2 godine.

Hvala za preporuku, sacekacu da bude neka promocija pa cu mozda da uzmem od njih.

Krajem godine svi daju neke popuste, cekam najbolju ponudu. :slight_smile:

Nema na cemu.
Samo pazi se sa tim “najboljim” ponudama, najcesce jesu to na kratke staze ali na duze troskovi izadju x 10.
Pogledaj par tema nize kakva su uzasna iskusva imali ljudi sa 1&1 kompanijom.
Ta akcija Black Friday day je odlicna ali i tada je bilo jeftinijih opcija od Hawk Hosta, samo za te kompanije niko nije ni cuo i nisam hteo rizikovati, za Host su ovde ljudi pisali da je generalno ok i to je meni bilo dovoljno.

Generalno, kad stanes malo i razmislis, za 3$ mesecno koju bi ti uslugu pruzao kome?
Verovatno bi se javio na telefon.
Jednom.
I to da kazes pogresan broj,haha.

1 Like