Gdje držite svoje domene? (Anketa)

Anketa: Gdje držite svoje domene?

Imate pravo navesti samo 2 registra, jer svi imamo domena svugdje zbog onih 99 centi promocija koje ce najvjerovatnije isteci itd. Tako da samo 2 registra gdje ste dugo vremena.

Ja svoje glavne domene čuvam kod: www.Joker.com

Sve ostale pizdarije držim na: www.NameCheap.com

Kakav je znetlive? Nisam ih koristio.

Sve kod Namesilo. 20 znakova

Zanimljivo:

360 Total Security
Phishing Website

This site has been reported as phishing website. Exchanging sensitive or confidential information with this site could put you at risk of identity theft and/or financial fraud. We strongly discourage visiting this page.

You are visiting: https://joker.com/

???

Hetzner i Optima hosting :point_left::point_left::point_left:

Namesilo bez konkurencije trajno najjeftiniji i najpouzdaniji, sve domene tamo selim. Cijene kod novih domena i produljena uvijek iste.
Nameceap je npr oko 2$ skuplji po domeni, a svi ih navode kao jeftinu opciju.

Imam jednu domenu kod Namesilo, ali ne volim sto je USA kompanija. Vise volim na EU registare.
Ne hostam nista ilegalno, nego samo eto… Volim da mi je sve to u komsiluku.

Ajde ja ću zaobići pravilo 2 domena, obzirom da ne mogu navesti favorite ali ovako:

Namecheap - daleko najsigurniji whois protection. Do sada nisam nijednom imao data leak iako držim heavily anti-DMCa sajtove.
Namesilo - njih u zadnje vreme veoma malo koristim, jer su svoju politiku od otvaranja promjenili i uveli su mnoge dodatke (premium domene i slične stvari)
Porkbun - najjednostavniji dashboard koji sam vidio
Whois - pecam dealove za pojedine tldse

Nikad ne bih koristio Godaddy, 1and1 & HEG registre.

EDIT: I jedan domaći registrar (više nije domaći obzirom da je prodat) sam počeo koristit zbog jednostavnosti, Cactomain.co

Pošten, pouzdan, indijci.

Kad smo već kod domaina jel vam se desilo nekad da u kucanju registrujete pogrešnu domainu i jel se može uraditi neki refund pa umesto pogrešne domaina uzeti prava? :slight_smile:

Namesilo.

Dugoročno najjeftiniji. Najjednostavniji. Bez skrivenih gluposti. Napravljen od webmastera za webmastere.

Mada imam domena i na Namecheap, GoDaddy, Dynadot i Moniker koje s vremenom prebacim na Namesilo.

Ja sam prije par godina na namesceapu to napravio, otisao na live support i rijesili su u par minuta.

1 Like

Samo namesilo, radije cu dati 9-10$ za domenu i znati da necu kasnije imat problema nego da ganjam popuste.

2 Likes

Takodjer NAMESILO

Daleko najbolji od koje sam dosad koristio… Jadan Godaddy i njihovi fake popusti.

dynadot
Nisam sklon promjenama tako da dynadot koristim već godinama. Niti ne pratim kakve su mu cijene u odnosu na konkurenciju :facepalm:

Glavne domene drzim na AdriaHost.rs a ostalo na HostGatoru. :slight_smile:

Zasto drzis domene kod domacih resellera? AdriaHost ti nije ICANN acredited.

Najbolje ti je domene drzat daleko od Balkana, kod nekog ko nije reseller.

P:S najjeftnije domene su vam kod https://alpnames.com/

ICANN acredited su i domene com su im 8.75$ (reg, obnova, transfer). Firma registrovana u Gibraltar (EU).

neće još dugo biti EU hahaha

Zato sto tu imam najaci web paket zakupljen kod njih na 5 godina i postoje dugi niz godina i vaze za jedne od najboljih u Srbiji. :slight_smile:

Screenshot_3

Namesilo najbolji sigurno.

Odnedavno imam 10-ak domena na Namecheapu (black friday odradio svoje). Šta će bit za godinu dana s njima, ne znam. Neke ću definitivno ostavit, al prebacit jer Namecheap nije baš cheap.

A imam neke na AlpNamesu, jeftini su i dobri, al i njih ću uskoro sve prebacit na Namesilo (ok je i AlpNames, al ću ih prebacit da ih nemam na previše mjesta).