Gdje je najbolje procijeniti vrijednost neke domene?

Konkretno me zanima vrijednost domene slike.com

Ja sam je prije 8 godina kupio od Kanađanina preko sedo.com, i platio sam je masno jer sam planirao projekt koji na kraju nisam nikad realizirao. Sad sam se već pomirio s tim da ne mogu nazad dobiti uloženo ali bi i dio toga dobro došao nazad.

Domena je stara 17 godina, ima samo 5 slova i skoro sve druge ekstenzije su vec zauzete (net, org, info, biz, us…) Vec sam dobivao neke upite na mail u vezi nje - uglavnom od stranaca.

Zna netko kakav forum ili mjesto gdje se okupljaju domain brokeri?

za koliko si spreman da je pustis?

Poslao sam ti na PM.

Koja je minimalna cijena koju tražiš?

Imam ponudu od 1500 EUR.

Ako imaš vremena pročitaj ovo: Kako odrediti vrijednost domene

Malo je zeznuto što je domena na hrvatskom, ali ipak možeš izračunati njenu realnu vrijednost. Tržišna vrijednost je ipak nešto drugo, pogotovo u Hrvatskoj. Kod nas ljudi pretežno misle da svaka domena vrijedi najviše $10, a stranci nisu previše skloni kupovati domene na “tamo nekom hrvatskom”.

U svakom slučaju probaj pročitati moj opis određivanja vrijednosti domena i to možeš iskoristiti kao argument kod prodaje jer su sve činjenice.

EDIT: Procjenu vrijednosti nemoj nikad plaćati jer su te procjene najčešće bezvrijedne i/ili površne. Automatske procjene su još bezvrijednije. Za pravu konkretnu procjenu potrebno je barem sat vremena i malo šire znanje, a sumnjam da će itko toliko vremena potrošiti samo da ti da svoje mišljenje o vrijednosti. Čak sumnjam i da plaćeni appraisal traje dulje od 10 minuta.

Ok tnx, procitat cu tvoj post.

Ja sam je prije nekoliko godina platio 5k EUR jer sam bio rastrosan i pomalo naivan, a sad bi je prodao i za 2k eur vjerojatno :slight_smile:

Nisam sad išao gledati koliko realno vrijedi, ali čak i da realno vrijedi puno više od 5k eur vjerujem da si mogao puno povoljnije proći. Možeš pročitati i ovo :slight_smile: http://www.honorarniposao.net/brokeraj

Premium domene su općenito jako vrijedne. Slike.com je premium za naše područje, iako se općenito ne smatra premium jer je na hrvatskom. Problem je mentalitet. Izračunaj po formuli iz posta vrijednost domene i obavezno probaj izračunat trošak za SEO koji će umanjiti vrijednost i onda ćeš imati neku fer vrijednost domene. Da je na engleskom onda bi na ovaj način imao skoro 100% točnu fer vrijednost domene.

Ima ljudi koji razumiju vrijednost domena i koji ne razumiju. Oni koji razumiju će vjerojatno i solidno platiti ako je žele za sebe, a oni koji ne razumiju se u nekim slučajevima mogu educirati :slight_smile:

1 Like

Znas ti mozda nekog balkanca da bi bio zainteresiran za nju?
Rado bi ti platio 20% provizije ako bi realizirao prodaju :stuck_out_tongue:

Slabo trgujem sa domaćima pa mi nitko konkretno ne pada napamet, ali ti mogu javiti ako se sjetim nekoga, ili naiđem uskoro na nekog tko bi mogao biti zainteresiran

1 Like

Možda bi je trebao promovirati kao: sLike.com - sad je na engleskom :smile:

Teško je doči do kratkih .com domena, ja osobno imam samo jednu kratku: FLAGL.OM a promoviram je kao domen za mobilnu aplikaciju …