Gdje kupiti SSL certifikat

Imam u planu da kupim dvije domene na enom, pa sam mislio tamo da kupim i SSL koji bi koristio na sajtu gdje bi prodavao neke web usluge, a radi se o SSL certifikatu pod nazivom “Comodo Instant” koji kosta $32.50/yr mene zanima kakav je to certifikat, i da li bude ono HTTPS zeleno, i gledao sam isto na godaddy-u i tamo sam gledao prvi Standard SSL (DV) i tamo je cijena £39.99/year i vidio sam da pise EV SSL turns browser bar green tako da tamo je zeleno HTTPS, i nemojte dzaba predlagati druge kompanije, trenutno me zanima samo godaddy i enom, nek’ su skuplji ali bar znam da je kvalitet dobar, tako se bar prica po carsiji :smiley:

Svaki certifikat je sličan ili isti, gdje god da ga kupiš. Nema tu kvalitete i nekvalitete. Naravno da ćeš imati zeleni lokot ili zeleni bar ovisno koji cert kupiš, jer što bi ga inače prodavali da nije trusted.

Ovaki će ti izgledati address bar u Chrome-u npr. ukoliko kupiš EV cert. Morat ćeš proći validaciju koja može potrajati i po tjedan dana.

Dok kod DV certa za 10 min imaš sve gotovo i izgledat će ti ovako u Chrome-u za primjer:

Sasvim je svejedno di ćeš ga kupit.

Mislim da se radi o istoj osobi kutak i msroky…

Sta dobijate tim sertifikatom?

sigurnost :slight_smile: i mali google boost

Mislim da nemas potrbee kupovati certifikat: https://letsencrypt.org/

Ne znam sta pokusavas sa ovim.