Gdje prijaviti ukraden sadržaj i kako se u stvari zaštititi

Konstantno mi kradu sadržaj i objavljuju na svojim stranicama koje imaju google reklame. Promet na svoj web šalju preko fejs stranica. Kako se zaštititi i kako im ukinuti adsense nalog? Toga ima baš jako puno. Našao sam hrpu formulara koje sam već ispunio, dali ima netko konkretan link i savjet. Hvala

Advokat, opomena pred tužbu, košta oko 20-30 € zavisno od države, poslati im poštom obavezno da dobiju takav papir.

Većina ignoriše kada nešto dobije putem interneta, ali kada poštar donese na kućnu adresu, e to je onda nešto već drugačije!

U većini slučajeva “upali”…

1 Like

već sam tužio jednu nacionalnu televiziju u drugoj državi i jedan poslovni prostor kod nas oblijepljen fotkama koje su skinuli sa moje web stranice… stvar je u tome da ću upravo to učiniti i nek ide na sud, to više nema smisla tolerirati, pa makar se iza stranice nalazilo neko dijete. Ima roditelje… Hvala

mislim da je najbolje prije slanja papira poslati obavještenje hosting provajderu … uglavnom se provajder moze saznati putem servisa kao što je utrace.de … a ako je u pitanju cloudflare onda je dovoljno poslati mejl cloudflareu fino sve ispuniti i oni će proslijediti provajderu … ako provajder ignoriše onda poslati poštom papir

upravo se to dogodilo, provajder mi nije želio dati podatke ali baš ću si dati truda, usprkos vremenu, ne želim to više dozvoliti i tolerirati

ne smije provajder dati podatke sve i da hoće … ne mislim na ISP već na hosting provajdera … server na kojem se sajt nalazi … oni moraju reagovati pogotovo ako je server u USA ili EU … i ako je u nekoj drugoj državi samo se treba pozvat na zakon te države … dakle nema smisla slati robotizovane DMCA zahtjeve hosting provajderu u moldaviju …

1 Like

Da, dobrim djelom sam i mislio na uopstene formulare na web stranicama tipa “Contact Us” koje vecinom niko ne cita.

Zato ili ovo sto sam ja spomenuo ili traziti provajdera na kome se nalazi stranica, dakle direktni kontakt, live chat ili video poziv…

Ne znam kome prijaviti, ali zastita je ovo. Da podesis ovako Yoast i on ce prilikom objavljivanja tvog posta govoriti Googlu da si ti autor posta, svi koji ga ukradu mogu samo da nastete sebi.

Ko ti krade?..'gggggff

ona sprdacina iz sprdacina