Gdje ste i šta ste? (Dijaspora)

Tema za dijasporu. Zanima me koju ste zemlju (van balkana) odabrali za život?

Ja sam u Švicarskoj, ali me sve đavo vuče da se preselim u Luksemburg.

Nekad davno sam razmišljao o odlasku u švedsku , dansku ili nizozemsku, a sad više ne, ako dođe do toga , radit ću remote za zapadnjake. :innocent::innocent::innocent:

Ja sam DE, zadnjih 5 i po godina, a sve me vise vuce da se vratim u Domovinu. Ako izdrzim 10 godina bit ce super.

1 Like

@creatifcode

Jesi razmisljao mozda da radis iz hr, remote?

Posla ima pun kufer za remote.

Ako si nesto ustedio, a rekao si da si iz nekakve vukoj…, preselis se u neki grad ili gradic.

Nisu losi: samobor, velika gorica, varazdin i sl., druga je stvar da li bi htio zivjeti u nekom drugom mjestu.

Jesam razmisljao sam, nazalost odmicem od programiranja, a odlazim u management pa ne znam kiliko je to pogodno za remote. Sljedece 3 godine i ovako i onako ne ide zbog djece, a onda cemo vidjet, mislimo si ja i zena da je sljedeca destinacija more, zadar, sibenik split, vidjet cemo jos.

2 Likeova

Zadar ne bi odabrao zbog odredjenih razloga, split ne bi zbog skupoce stanova, eventualno sibenik, a ako bi selio na more onda istra, mozda pula, rovinj i sl.

@creatifcode

Zgadilo ti se programiranje?:grinning::grinning::grinning:

Recimo bolji posao je sw arhitekt, arhitekt za big data, business analyst i sl.

U 50-70 % slucajeva u hr, na zapadu je taj postotak manji:
$manager = ‘Prodavac magle’;

Ne da nije manager potreban, to nisam rekao, nego je odredjeni dio managera nesposobno i ima losih.

Istra nije more. :joy::joy::joy::joy: Za mene je more sve nize od Zadra, Istra je prelijepa ali nije za mene.

Recimo da za mene koji sam blizu 40 vise nije cjelodnevno programiranje, 2, 3 sata da ali to je onda to, a to mi nova pozicija omogucuje.

Za svakog je nesto bolji posao, meni je ovaj super, jer kao Product Owner imam dodir s Codom ali imam i komunikaciju s ljudima u kojoj uzivam.

Sto se tice managera, nisam ja manager u klasicnom smislu project manager, moja nova pozicija je Technical Product Manager. Nesto izmedju SW Architect i Project Manager, :slight_smile:

1 Like

@jorgovan
Mozes li nam reci neki primjer kako i gdje naci takve remote poslove, mislim ono ako ima neki bolji nacin osim Upworka/Freelancera

1 Like

Ima.
Evo:

Stackowerflow jobs

Python.org --> jobs

jobs.perl.org

Remoteok.io – imam pretplatu na mailing za nove poslove, kroz radni dan, po 10-20 novih poslova svaki dan

Mysql forum – jobs

Dbforums – jobs, za ovo neznam kakva je situacija trenutno

Indeed – nadje se remote poslova

Facebook grupe

Bas sam jucer naletio na python.org, remote ,traze za remote, idealno iz europe netko, imaju ekipu iz 12 razlicitih drzava, python, flak itd.

1 Like

Ok, hvala
Mene je najvise zanimalo remote za Web Frontend i Android app