Gdje su silni online prosvjednici?

Baš malo gledam što se to dešava u Hrvatskoj ovih dana. Pa se ne mogu načuditi…

Na stranu povampireni komunisti. Na stranu marginalni HČSP.
Ali, pobogu, zabranjen je skup regularne registrirane političke stranke. Međunarodni. Prije iti jedne izrečene riječi, prije iti jednog prosvjeda. Usprkos Ustavu. Usprkos tome za što smo se borili protiv četnika i komunista. Usprkos tome što smo dopustili da postoje razni srpovi i esdepeovi, što nismo proglasili lustraciju, što nismo kazneno proganjali komuniste.

Gdje je tu demokracija? Gdje je sloboda misli i govora? Gdje su silni (plaćeni) online prosvjednici? Gdje je procesuiranje kršitelja Ustava? Gdje su prijevremeni izbori? Gdje je suspendiranje Hrvatske u ratifikacijama pristupnog ugovora po državama članicama EU? Tko je tu lud?

=======================================

Osobno, ovu zabranu smatram najvećim udarom na pravni poredak Hrvatske od raketiranja Zagreba…
Zašto ljudi ne reagiraju? Gdje su dežurni profesionalni dušebrižnici? Što je slijedeći korak - ponovno otvaranje Goljaka?

=======================================

Online prosvjednici, sram vas bilo!

Demokracija u civilizaciji nepostoji. Mit za mase… uzmimon a primjer sad ovo pred ulazak u EU. Daj stoci da samovoljno si prepise smrtno presudu.

Demokracija u civilizaciji ne postoji… uzmimo za primjer sad ovo pred ulazak u EU. Daj stoci da samovoljno si prepise smrtno presudu.

Sta se tice ljudi opcenito, sebicnost danas je uglavnom prevladavajuca osobina. Drugim rijecima: “dok je meni dobro, boli me ■■■■■ za druge”.

Neznam kakva je stanje u drugim zemljama, ali u ovoj ovo gore je cinjenica. Pa kom pase kom nepase. Istina nikad nije ni bila ugodna.

koji su ljudi koji je vode ? koje su njihove reference ? sto su postigli
u zivotu ? tko ih ozbiljno prihvaca u zemlji ili svijetu ? koje kontakte
imaju tu ili vani ? kakvo obrazovanje imaju ? sto su stekli da ne bi
i oni krali ? sto ja imam od podrske njima ? sto hr ima od podrske
njima ? ocu li imati materjalnu korist ? zasto bi ih podupirao ? jel imaju
plan kako se izvuci iz recesije ? jesu li svojim radnim iskustvom
pokazali da znaju voditi ljude ? jesu li tim istim dokazali poslovnu
sposobnost odnosno namaknut pare ? oce li njima hrvatska imati
veci ugled i status u svijetu ? sto su do sada napravili u politici ?
koliko clanova ima njihova stranka ? kakvi su ti ljudi ? koje ideje
zastupaju ? cime se bave i sto imaju ? jesu li gologuzi bezemljasi
koji ce prodavat povijest, kojom se nemamo bas za hvalit, ili mi
nudi buducnost, stanove, sigurno radno mjesto, bespovratne kredite,
poticaje ?

nista od ovog gore ? onda seru kao i oni koji su izvukli policiju
na ulicu da bi ih cuvali umjesto da ih se ostavi nek se pomlate
izmedju sebe. Vise bi ostalo onima kojima ovo gore nisu upitnici

[quote=“ninohr”]koji su ljudi koji je vode ? koje su njihove reference ? sto su postigli
u zivotu ? tko ih ozbiljno prihvaca u zemlji ili svijetu ? koje kontakte
imaju tu ili vani ? kakvo obrazovanje imaju ? sto su stekli da ne bi
i oni krali ? sto ja imam od podrske njima ? sto hr ima od podrske
njima ? ocu li imati materjalnu korist ? zasto bi ih podupirao ? jel imaju
plan kako se izvuci iz recesije ? jesu li svojim radnim iskustvom
pokazali da znaju voditi ljude ? jesu li tim istim dokazali poslovnu
sposobnost odnosno namaknut pare ? oce li njima hrvatska imati
veci ugled i status u svijetu ? sto su do sada napravili u politici ?
koliko clanova ima njihova stranka ? kakvi su ti ljudi ? koje ideje
zastupaju ? cime se bave i sto imaju ? jesu li gologuzi bezemljasi
koji ce prodavat povijest, kojom se nemamo bas za hvalit, ili mi
nudi buducnost, stanove, sigurno radno mjesto, bespovratne kredite,
poticaje ?

nista od ovog gore ? onda seru kao i oni koji su izvukli policiju
na ulicu da bi ih cuvali umjesto da ih se ostavi nek se pomlate
izmedju sebe. Vise bi ostalo onima kojima ovo gore nisu upitnici[/quote]

To je potpuno nebitno. HČSP je potpuno nebitan u ovoj priči, kao i u mojim pitanjima.

zasto bi trebala ulica i masa ljudi provoditi navodno
prekrsen zakon ? tuzi drzavu. Ako zelis na pozicije
vlasti koja provodi zakon osnuj stranku i izadji na izbore

meni osiguraj standard nasih roditelja i evropske place
a sa policijom i zakonima radi sto te god volja i imas
moj glas. Makar sumljam da ima bilo tko sposoban
promislit a kamoli provest to :slight_smile:

[quote=“orca”]Demokracija u civilizaciji ne postoji… uzmimo za primjer sad ovo pred ulazak u EU. Daj stoci da samovoljno si prepise smrtno presudu.
[/quote]
Zato jer demokraciju doživljavamo kroz naše uređenje i smatramo da je tako drugdje što nije istina.
Najsličniji sustav sa obzirom na našu veličinu zemlje sam pronašao u austriji a oni su savezna država i imaju 4% izborni prag na razini države ako sam dobro shvatio.
Što znaći da njihovo političko uređenje nema blage veze sa našim. I isto tako je se sa većinom razvijenih zapadnih zemalja naše veličine. Izvana izgleda slično no kad se pročitaju pravila izbora ispadne nešto drugo.

U biti to za austrijsko uređenje znaći da svako tko skupi mislim da 80000 tisuča glasova na izborima ulazi u njihov parlament. Kod njih je to puno teže nego kod nas izgleda (izgleda da Austrijanci cijene svoj glas), a mi bi imali u saboru puno više stranaka a vodeće strane HDZ i SDP bi imali manje saborskih zastupnika.

Za primjetiti je da otkad imamo parlamentarno uređenje uvijek imamo jaku vladu. Iako ni ovaj loš izborni sustav to nebi trebao omogučiti.

[quote=“Sljaker”]Baš malo gledam što se to dešava u Hrvatskoj ovih dana. Pa se ne mogu načuditi…

Na stranu povampireni komunisti. Na stranu marginalni HČSP.
Ali, pobogu, zabranjen je skup regularne registrirane političke stranke. Međunarodni. Prije iti jedne izrečene riječi, prije iti jednog prosvjeda. Usprkos Ustavu. Usprkos tome za što smo se borili protiv četnika i komunista. Usprkos tome što smo dopustili da postoje razni srpovi i esdepeovi, što nismo proglasili lustraciju, što nismo kazneno proganjali komuniste.

Gdje je tu demokracija? Gdje je sloboda misli i govora? Gdje su silni (plaćeni) online prosvjednici? Gdje je procesuiranje kršitelja Ustava? Gdje su prijevremeni izbori? Gdje je suspendiranje Hrvatske u ratifikacijama pristupnog ugovora po državama članicama EU? Tko je tu lud?

=======================================

Osobno, ovu zabranu smatram najvećim udarom na pravni poredak Hrvatske od raketiranja Zagreba…
Zašto ljudi ne reagiraju? Gdje su dežurni profesionalni dušebrižnici? Što je slijedeći korak - ponovno otvaranje Goljaka?

=======================================

Online prosvjednici, sram vas bilo![/quote]

Ja sam se isto odmah zapitao koji se to vrag dešava i kuda ova država ide. Zatim sam otvorio webmajstori forum i hitno pogledao ima li Šljaker temu o tome, pa mi je odmah bilo lakše kad sam vidio da ima. Ravnoteža nije bitnije poremećena, možda ipak ima nade da sve bude u redu. :doki:

A baš me interesiira KAD šljaker ne bi intervenirao, kad bi razni bolesni srpovci i esdepevci i haenesovci mogli provodititi i dalje svoje bludne protuprirodne protuustavne radnje koje će u konačnici u obračunu dovesti do vašeg isterebljenja: što je korak koji će pokrenuti ratnički narod? Je li to PR trucanje o ekonomiji (kao da to iti jednog Hrvata interesira)?

Ili je to kvaziintelektualno baljezganje nekog mladog zadojenog “ljevičarskog” (ustvari, nedojebanog komunistističkog šupka) koji se “fura” na Wagnera i Nitschea bez da je ispitao stvarno genetsko porijeklo Zarathustre? Ili je u pitanju najobičnija panika jer se vidi da sve te “ljevičarske” (ustvari gnjusne fašistoidne) furke ipak padaju u vodu?

Ili je u pitanju samo ono u svezi iskonskog opstanka: napravili smo kolosalno sranje, nismo razmišljali (Bog zna da nemaju ni čime jer su ljevičari bespovratno glupi i ograničeni ljudi koji bi bolje pristajali u ZOO nego u društvo), imamo silu plaćenu na svojoj strani i nadamo se da Hvati neće konačno popizditi i sjebati nas (njih)?

U svakom slučaju, ne bih bio u koži niti jednog deklariranog “ljevičara” (da ne kažem komunjare, da ne kažem kretensku PR složenicu “antifašisti” (LOL, samo potpuni kreteni zamišljaju da ne kužimo tu vrlo suptilnu igru oko skrivanja svojih inestuidno/pedofilsko/homoseksualnih skonosti)).

Jer, valjda je svakom normalnom čovjeku jasno: “ljevičari” su najobičniji teški perverznjaci: pederi, pedofili, mamojebci. I, dokažite suprotno, vi kretenoidni izdanci, ako možete. A, prognoziram da ćete radi zabrana “pragmatički” gristi vlastitu jezičinu slijedećih najmanje 7,5 godina, ako se ne razvalite u bježaniji i dokazivanju kako niste tako mislili, kako ste gadno pogriješili i kako se kajete pred Bogom svemogućim.

Dakle, suma summarum, ljevičari su pederi, sadisti ili incestoidni perverznjaci! Povrh svega izrazito tupi! Kukavice i pičkice! I, baš bih volio da dokažete suprotno (razni idejnopolitički Milani, kretenoidni Homeri, wagnerovsko/ograničeni the vetme ili njihov idejni vođa žigolo). Da li se usudite, vi šupci, ući u pravi fight? E, sad me baš zanima (naravno, čisto radi istraživanja)?

Odgovorno tvrdim da su “hrvatski ljevičari”:
a) pederi
b) incestuidni perverznjaci
c) pedofili
, u svakom slučaju, poremećeni tupani.

Nevjerojatno bih volio da se javi iti jedan koji može dokazati da ne pripada niti jednoj od njihovih kritičnih skupina, ali nekako sumnjam u to…
Ali, do dokaza njihove ljevičarske nevinosti, neka šute i skljupljaju dokaze. Pošteno!

Ja jesam za slobodu govora a ne da svatko priča što hoće. :slight_smile:

Što vas manje ima to si ti agresivniji, vrištiš. Smiri se, čovječe, mene zaboli za jedne i druge (bilo tko iz obje skupine tko je ovih dana bio “prosvjedovati” na trgu trebao bi se zapitati što radi u svom životu i napokon odrasti), ali tebe sam smatrao ozbiljnijim, kako je čudno što se svaki put povampiriš kad dođe do ove teme. Ajde, još malo pa će proći i travanj, zaboravit će se vaš praznik, nastavljamo s životima. :slight_smile:

koderi zaradjuju u tisucama, sefovi u mil. a sljakerima uvijek
ostaju ista g***** koja nanovo produciraju i premecu
izmedju sebe. Dovoljno da sljakerica veli da je hrvatska
ugrozena i odmah ima sexmashine :slight_smile:

Ti si totalno prosvira!!

[quote=“Sljaker”]A baš me interesiira KAD šljaker ne bi intervenirao, kad bi razni bolesni srpovci i esdepevci i haenesovci mogli provodititi i dalje svoje bludne protuprirodne protuustavne radnje koje će u konačnici u obračunu dovesti do vašeg isterebljenja: što je korak koji će pokrenuti ratnički narod? Je li to PR trucanje o ekonomiji (kao da to iti jednog Hrvata interesira)?

Ili je to kvaziintelektualno baljezganje nekog mladog zadojenog “ljevičarskog” (ustvari, nedojebanog komunistističkog šupka) koji se “fura” na Wagnera i Nitschea bez da je ispitao stvarno genetsko porijeklo Zarathustre? Ili je u pitanju najobičnija panika jer se vidi da sve te “ljevičarske” (ustvari gnjusne fašistoidne) furke ipak padaju u vodu?

Ili je u pitanju samo ono u svezi iskonskog opstanka: napravili smo kolosalno sranje, nismo razmišljali (Bog zna da nemaju ni čime jer su ljevičari bespovratno glupi i ograničeni ljudi koji bi bolje pristajali u ZOO nego u društvo), imamo silu plaćenu na svojoj strani i nadamo se da Hvati neće konačno popizditi i sjebati nas (njih)?

U svakom slučaju, ne bih bio u koži niti jednog deklariranog “ljevičara” (da ne kažem komunjare, da ne kažem kretensku PR složenicu “antifašisti” (LOL, samo potpuni kreteni zamišljaju da ne kužimo tu vrlo suptilnu igru oko skrivanja svojih inestuidno/pedofilsko/homoseksualnih skonosti)).

Jer, valjda je svakom normalnom čovjeku jasno: “ljevičari” su najobičniji teški perverznjaci: pederi, pedofili, mamojebci. I, dokažite suprotno, vi kretenoidni izdanci, ako možete. A, prognoziram da ćete radi zabrana “pragmatički” gristi vlastitu jezičinu slijedećih najmanje 7,5 godina, ako se ne razvalite u bježaniji i dokazivanju kako niste tako mislili, kako ste gadno pogriješili i kako se kajete pred Bogom svemogućim.

Dakle, suma summarum, ljevičari su pederi, sadisti ili incestoidni perverznjaci! Povrh svega izrazito tupi! Kukavice i pičkice! I, baš bih volio da dokažete suprotno (razni idejnopolitički Milani, kretenoidni Homeri, wagnerovsko/ograničeni the vetme ili njihov idejni vođa žigolo). Da li se usudite, vi šupci, ući u pravi fight? E, sad me baš zanima (naravno, čisto radi istraživanja)?

Odgovorno tvrdim da su “hrvatski ljevičari”:
a) pederi
b) incestuidni perverznjaci
c) pedofili
, u svakom slučaju, poremećeni tupani.

Nevjerojatno bih volio da se javi iti jedan koji može dokazati da ne pripada niti jednoj od njihovih kritičnih skupina, ali nekako sumnjam u to…
Ali, do dokaza njihove ljevičarske nevinosti, neka šute i skljupljaju dokaze. Pošteno![/quote]
Ti si totalno prosvira!

Izbjegavam komentirati išta o politici, ali…

Za mene sloboda govora je pravo da svatko priča što hoće.
Ako pederi dobiju svu podršku kada organiziraju svoje parade, a osuđuju se oni koji s govorom mržnje nastupaju protiv njih, zašto isto ne bi vrijedilo i za nacionaliste i njihove protivnike?
Ako titoisti slobodno organiziraju svoje derneke u Kumrovcu, zašto zabranjivati paradiranje pod Pavelićevom (Hitlerovm, Staljinovom…) slikom?

Ali ovo definitivno izlazi iz okvira slobode govora.
Ovo je najgrublje vrijeđanje koje zaslužuje strogu kaznu!

cek znas ti koliko je ubijeno ljudi u ime hitlera? izgleda da ne znas jer ovo ne bi napisao…

[quote=“gambo”]
Ali ovo definitivno izlazi iz okvira slobode govora.
Ovo je najgrublje vrijeđanje koje zaslužuje strogu kaznu![/quote]

Zapravo, jedina pravedna kazna bila bi da Šljaker sam sebe banira. Ali, obzirom da ovaj forum već dugo plovi bez kormilara, svakakvi laprdani mogu ga koristiti da izraze svoje frustracije. Prema tome, očekuj demagoško izmotavanje i ignoranciju, a ne “strogu kaznu”. :slight_smile:

Prilično je očito da je ovo njegov oproštajni post, tako ga je i pisao. :slight_smile:
U svakom slučaju, ima političkih foruma na sve strane, ja bih ovakve rasprave prebacio tamo.

Još nisam čuo dokaze…

Ha, izuzetno je lako suspendirati Ustav i kenjati o nekakvom fašizmu koji postoji samo u bolesnim ljevičarskim glavama. Ustvari, najgrublje kršiti ljudska prava. Zar ste očekivali da će vam vaše gnjusno nasilje proći bez odgovora? A tek je počelo…

I dalje pitam isto: gdje su ti silni online prosvjednici? Nema ih tko plaćati ili?

Još trošimo lovu koju smo dobili od prošlog prosvjeda. :slight_smile: