GDPR - primjer na stranici, mišljenja (prolazi li?)

Screenshot, jel može proći ovako (nakon što se klikne “save” taj dio se spusti dolje lijevo, te korisnik može naknadno ponovno kliknuti i promijeniti preferencije/ukloniti cookie).
Mišljenja? Savjeti?

Lijepo si to odradio, i to ce se pojavljivat svaki put kad dodjem na site?

mislim da taj zakon nece dugo drzat vodu, jer korisnici kao ja sigurno nece ispunjavat i checkirat nikakva pitanja, X na browseru ce brzo radit.

E sad… kazem lijepo i tocno si to sve sredio, a jel nisi to mogao napraviti tako da sve napises a ja samo kliknem slazem se ili jos bolje ultra minijaturnim slovima sve utipkaj u jedan box i stavi veliki button OK.

Tako ce ljudi barem ostat na siteu jer ionako nitko ziv ta sranja nece citat.

Najopširnije štivo o kolačićima sam našao na
https://www.volvotrucks.hr/hr-hr/misc/cookies.html

Nikakvo klikanje, samo štivo za čitanje.

Imaju bas ono sto sam ja rekao, samo kliknes slazes se i nista netreba citat. Pa bi tako svi trebali imat, ovo nesto da moras nesto popunjavat pa checkboxove klikat i ako mi se to pojavi vise od 2 puta dovidjenja ta stranica pa makar bila i google.com.hr

Jesam, mogao sam napraviti da klikneš na “slažem se - nastavi”, međutim… Nema više “slažem se” s kukijima “po defaultu”. Prešutni pristanak (kao što je prije to bilo sa kukijima) više nije dozvoljen, već posjetitelj sam mora poklikati koje kukije dozvoljava spremati na svoje računalo. Osim za one koji su neophodni za funkcioniranje stranice (poput session kukija). Slažem se da će ljudi gasit stranice i da će im dopi*dit to klikanje, al kaj sad…
Ili napraviti ili strahovati od kazne…

Zaboravih, jednom kad dozvoliš kukije, ostaju 90 dana pa ne moraš opet klikati. Međutim ako se jednog dana u tom roku odlučiš da ne želiš kukije, posjetiš stranicu, klikneš u donji lijevi ugao (gdje će biti u kvadratiću tak dio sa kukijima), pa ti se otvori ovo i makneš kvačice i kukiji se brišu sa tvog računala. Po GDPR/ePrivacy tako bi trebalo biti (da korisnik može lako ukloniti kukije).

Možda glupo pitanje, ali nisam se sretao s time pa ne znam…
Na webstranici ne koristim kukije, ništa programski ne čačkam po njima. Kako saznati koje kukije stranica sistemski koristi?

Koristim nekoliko alata, ovaj je najlakši za korištenje (chrome ekstenzija):

Za provjeru (online) websitea i sukladnosti s GDPR-om:
https://secureprivacy.ai/

FF
F12 -> Storage -> Cookies -> domain

Chrome
F12 -> Application -> Cookies -> domain

TNX obojici …

Neki već koriste ovako nešto i ne možeš ga zatvoriti dok ne odabereš kako će da radi cookie.

To je to. Ista stvar, samo drugačije izgleda.

Ja ne znam što reći na ovo. Mi webmajstori optimiziramo sajt da svaki korisnik ostane koji sekund dulje, napravi koji PV više jer to utječe na SEO, zapravo to je faktor broj 1 za Google (reakcije korisnika na sadržaj). Sada kada dođe posjet na web i dočeka ga preko cijelog ekrana floating sa 1000 riječi i 10 kvačica, bounce rate će skočiti na 95% i možete očekivati pad pozicija na Googlu. Barem oni koji to naprave, a ovi drugi bi mogli profitirati.

Upravo tako. Baš o tome razmišljam par dana (kao što i dadaas veli), međutim ne vidim (legalno ispravni) izlaz.Upravo slažem Privacy policy (i gledam kako su to drugi napravili) i u većini njih piše (zapravo u gotovo svima) da "korisnik može sam blokirati i obristai kukije kroz browser. I to je onda ono kaj dadaas veli - daj mu obavijest da ima kukije, nek klikne na ok i nek se sam poslije zafrkava sa kukijima.
Ali problem vidim u tome što bi (za potpunu sukladnst sa GDPRom) korisnik morao odlučiti PRIJE nego mu se pošalje ikakav cookie želi li spremati kukije na svoje računalo ili ne…
Ukratko, zbrka je nevjerojatna.
Jel itko ovdje “uskladio” svoj web sa GDPR-om pa da ima kakva iskustva/preporuke?
30 dana čeprkam po webu i nalazim na svakakve informacije, i onda kada smisliš što je najbolje rješenje (da se zaštitiš od pravnih posljedica, mada niti to nije 100%) ispada da narušavaš User experience (što i jest istina)…
Kak si pomoć kad svi šute i nitko neće zucnut kaj planira napravit (ili kaj je već napravil)…

I ak kome pomogne, besplatni Privacy policy generator (GDPR compliant):

Evo primjer Vultr-a, ovo je po meni sasvim okej.:relaxed:

Fantastično :smile: a ja se je*em sa prilagođavanjem sitea, a ovo je tako jednostavno i brzo rješenje :smile:

Ovo GDPR je baljezganje iz supljeg u prazno… samo nakaci velik button “YES”, putanju to private policy i toe to. :smiley:

Oni koji imaju adblocker kao ja ne vide popup uopšte šta oni da rade :smiley:

jesi siguran da ne vidiš popup? popads zaobilazi sve vrste adblockera :smiley: