GDPR - primjer na stranici, mišljenja (prolazi li?)

Slažem se u potpunosti s tobom. Međutim, ili se prilagodit, ili strijepit da će ti netko stisnut prijavu jer si mu stavio benigni kolačić na računalo bez njegovog pristanka…

1 Like

Svaka čast na slikovitom objašnjenju.
Mislim da će ovaj GDPR dosta okljaštriti/unakaziti web stranica. npr. ona tvoja stranica mi u startu tako bezveze estetski izgleda u dva dijela.

E sada, dobro je što ti to znaš isprogramirati. Što će mnogi “webmasteri” koji to ne znaju, i rade na nivou instalacije CMS-a i eventualne administrativne postavke web stranica? Mnogi od njih će vjerojatno izgubiti posao i klijente (ili griješim u razmišljanju.)

Znači, za mene jedino rješenje je “ulazna stranica index.html čista bjelina i Cookie Policy” pa tek onda mogućnost nastavka dalje. Jel bi ovo prošlo?
Naravno, u .htaccess postaviti prioritet pristupa prvo na index.html pa onda na index.php.
Uz to nekako bi tu stranicu trebalo blokirati da joj Google i ostali botovi ne mogu pristupiti?

Imam news portal koji na apsolutni nikakav način ne prikuplja OSOBNE podatke korisnika (ime, prezime, email, broj telefona…). Imam stranicu Uvjeti korištenja na kojoj piše da se ne prikupljaju osobni podatci korsnika već samo računalne informacije koje se ne mogu na bilo kakav način povezati sa korisnikom poput operativnog sistema. Stavio sam mali popup bar na kojem to piše i meni je to dosta.

Da sada stavim popup koji će mi prekriti cijeli zaslon sa 100 riječi i 5 checkboxova mi ne pada na pamet jer bih izgubio 99.9% prometa kojeg ionako nemam puno.

Evo baš to je jedan od 24sata portal postavio.

radi se o : https://www.express.hr/

Oni su registrirana tvrtka unutar EU pa moraju to učiniti, iako na 24sata to još ne vidim (možda testiraju na expressu?).

Također na njihovom portalu se možes registrirati gdje trebaju osobni podatci čega kod mene nema, te uz to još imaju i newsletter.

Niti to ti ne bi pomoglo, jer što ako ti posjetitelj dođe na članak unutar stranice (recimo tražio je neki pojam na google, izašao je pod rezultatima podstranica tvog sitea, on kliknuo i otvori mu se tvoja podstranica)? Ne vidi prvu stranicu, kukiji mu se instalirali…
Iskreno, ne znam što ti savjetovati u tvom slučaju. Da se “švercaš” sa ovim što si do sada napravio, pa se potrudi raditi na tome dok ne usuglasiš web u potpunosti s gdpr?

1 Like

Ako imamo aff prodaju i obrises kolacice, na koji nacin dobiti prodaju ako se to odvija preko kolacica, tj. neki affiliatei daju prodaje preko kolacica do 30 dana od klika na link?!

1 Like

OK hvala ti na info. Ako bude problema, jednostavno ide “Shut Down”.

[edit]: Što je sa blogovima. Koliko ja vidim tamo nema nikakvih dodatnih obavijesti. Sve je po starom. Zar se GDPR ne odnosi i na Google Blogger?

Gledam veće stranice danas, čini mi se da si siguran, a izgleda da ću ja mijenjati svoj način. Svi prvo stave kuki pa ti onda vele kako da ga makneš (primjer net.hr). Dakle, piči sa svojim rješenjem, samo stavi privacy policy i cookie policy (možeš i unutar privacy policy).

1 Like

Eh, malo i dobrih vijesti od tebe :slight_smile:

1 Like

Ovako smo mi to riješili. Sve tehnologije korištene na webu su navedene.

2 Likeova

Izgleda da nas je većina napravila privacy policy na istom mjestu :smiley:

…i to je samo kap u moru. Svi oni koji imaju tvrtku, obrt i slično a posjeduju makar i kontakt formu na web stranici trebaju ispuniti još masu birokratskih uvjeta.
Više možete pročitati na AZOP web stranici, preuzeti adekvatne .pdf obrasce, ispuniti ih, poslati uhljebima i tak to…

By the way, stranice su im danas koliko vidim online.

Napravimo Privacy Policy kao AZOP i trebali bi onda biti mirne glave, valjda :smiley:

Nova verzija Wordpress po defaultu ima sredjeno sa GDPR-om. Danas kada sam uzimao novi hosting dobio sam “Privacy Policy page” evo:

1 Like

To je samo nacrt Privacy policy, ne gotov Policy. Također moraš napraviti i upozorenje o korištenju kolačića (popup ili kako god). Posljednja 3 dana sam radio to na WP siteovima koje održavam.

1 Like

Posto su mi vecina sajtova plasirana na trziste US/CAN, stavit cu pop up i text koji mi je dati od strane wp-a. Mislim da je dovoljno to smjestit u pop up sa linkanim page-om Privacy Policy. Jel to ok?

Krivo. Moraš uključiti sve tehnologije koje koristiš na web stranici. AZOP je uključio samo Google.

1 Like

Ljud moji ja koristim AdGuard AdBlocker za Chrome blokira svaki pop-up čak blokira pojedine slidere, tako da ja a vjerujem i vecina nece vidjeti taj pop-up.