Gemius lista i dobivanje kampanje

@Marko
Daj mi pliz reci kako možeš uspoređivati oglašavanje putem bannera i hibrid između bannera i affiliate linkova?
Istina, zelen sam u ovome ali u razgovoru je jedna osoba lijepo definirala stvar:
Svako “naruživanje” web sajta treba naplatiti Točka

Svaki banner (quelle, neckerman, toyota, njuskalo,…) ima efekt na vizualni dojam sajta i kao takvog ga treba naplatiti.

Moja je procjena da prosperio baš nema budućnosti jer nema medija. Nećete medije privući s 250 nagrade za novog člana nego za trajnu korist koju imaju.
Mogu više mjeseci imati bannere i stotine klikova kada nitko nije ništa kupio.
A na sajtu su se nekoliko mjeseci vrtili razni komercijalni banneri.

Veća bi bila korist da se vrte banneri za Petrovu 3. :srce:

P.S. Baš me zanima koliku ja bila korist od tih banera na ovom sajtu u zadnjih 6 mjeseci?

[quote=“trnac”]@Marko
Daj mi pliz reci kako možeš uspoređivati oglašavanje putem bannera i hibrid između bannera i affiliate linkova?
[/quote]
Ne razumijem na kakvo uspoređivanje misliš. Poanta je da “mali” site (kako kod nas tako i vani) ne može doći do “velikog” oglašivaća nikako drugačije nego preko neke mreže (adsense, cj.com ili bilo sto drugo). Kakve veze ima koja je forma oglašavanja…

Fala bogu, zato se ti banneri jos nazivaju i oglasi te webmasteri za to dobivaju novac :slight_smile:

Trajna korist su valda kune svaki mjesec v žepu?! Nitko ništa nije kupio?!?!

Apsolutno nitko nikoga ne sprečava da ima djevičansko čisti sajt, ili u footeru jedan linkich na Petrovu 3…

Ako daš neke primamljive cifre, ja ću se prvi prijaviti u prosperio.

mislim da nije toliko problem u veličini sajta ( a,b ili c), već u stvaranju kritične mase posjetitelja usko specijaliziranog sitea. primjer: fiktivni oldtimeri.hr sa 40000 uniquea i prvim mjestom na googlu za pretragu bilo koje marke oldtimera, su medij kojeg uvoznici i distributeri oldtimera teško mogu zaobići u planiranju medijske kampanje (pod uvjetom da su svjesni njegovog postojanja).
S druge strane, novi, 16.ti po redu općeniti fiktivni forum.info sa 40000 uniquea nije toliko bitan faktor u medijskom prostoru, i ja prvi kao oglašivač ne vidim smisla se tu reklamirati, već ću naći medij koji ima segmentiraniju publiku. imho

[quote=“kju”]mislim da nije toliko problem u veličini sajta ( a,b ili c), već u stvaranju kritične mase posjetitelja usko specijaliziranog sitea. primjer: fiktivni oldtimeri.hr sa 40000 uniquea i prvim mjestom na googlu za pretragu bilo koje marke oldtimera, su medij kojeg uvoznici i distributeri oldtimera teško mogu zaobići u planiranju medijske kampanje (pod uvjetom da su svjesni njegovog postojanja).
S druge strane, novi, 16.ti po redu općeniti fiktivni forum.info sa 40000 uniquea nije toliko bitan faktor u medijskom prostoru, i ja prvi kao oglašivač ne vidim smisla se tu reklamirati, već ću naći medij koji ima segmentiraniju publiku. imho[/quote]

Imam dojam da si uzeo loš primjer jer su vlasnici oldtimera fanatici (moje mišljenje) i nemaju namjeru kupiti ništa što nije berem dvostruko punoljetno :zub:

A kupac…za njega nikad nisi siguran od kuda će doći. A uvijek dođe od tamo gdje se najmanje nadaš.

oldtimer fanove zamijeni sa “bodybuilderima”, a oldtimere sa “whey i kreatin pripravci”, bit je u ostatku posta

[quote=“marko.radelic”]Poanta je da “mali” site (kako kod nas tako i vani) ne može doći do “velikog” oglašivaća nikako drugačije nego preko neke mreže (adsense, cj.com ili bilo sto drugo). Kakve veze ima koja je forma oglašavanja…
[/quote]
Da samo mi onda dobivamo cca 5 lipa po KLIKU, a veliki dobivaju cca 50 lipa po PRIKAZU, razlika je par tisuča puta manja zarada!
Gdje je tu logika, što ti oglašivači rade, ako ne znaju gdje će sa novcima neka ga ne bacaju u smeće nego daju siromašnima!

Neka pogledaju njuškalo pa će vidjet kako se pametno ulaže novac u oglašavanje!

e sime, neka razlika izmedju malih i velikih mora biti. Svi su oni nekad bili mali.
Stavr je samo u tome da je u danasnje vrijeme puno teze napredovati nego prije 3-5godina.
Bilo bi nepravedno da svi zaradjuju isto. Ali barem tako i mali imaju sansu da sa kvalitetom jednom postanu veci, a time i da vise zaradjuju.
Alternativa je znas i sam razmjena banera i slicno, sta ne donosi ni 5 lipa…

[quote=“sime_zd”]
Neka pogledaju njuškalo pa će vidjet kako se pametno ulaže novac u oglašavanje![/quote]

Njuškalo je dio Styria digital group, koju čine 24sata, poslovni.hr i partnerzona.hr. Puno je lakše ispromovirati site ako imaš takvu logistiku i besplatne oglase.

Njuskalo je među prvima krenuo sa slikovnim google oglasima i ima ih više nego svih ostalih slikovnih oglasa zajedno. Premda su oglasnik broj 1 u HR ne prekidaju kampanje jer im je želja satrt konkurenciju (prvo oglasnik.hr a kasnije i ostale).

Za tu njima sitnu lovu, pretpostavljam max do 1000 kn dnevno, imaju oglašavanje kakvo ne mogu dobiti na niti jednom portalu.

Vidim da se i Allianz osiguranje bacilo na slikovne oglase. :slight_smile:

[quote=“trnac”]
Za tu njima sitnu lovu, pretpostavljam max do 1000 kn dnevno, imaju oglašavanje kakvo ne mogu dobiti na niti jednom portalu.[/quote]

Slobodno stavi jos jednu nulu na kraj - i dobijes 10000kn / dnevno. :slight_smile:

Imaš neku provjerenu informaciju ili pretpostavka?

Njuškalo se oglašava većinom preko slikovnih oglasa i znam da je cijena klika za takav oglas dosta mala. Netko je napisao da je to zbog male konkurencije. Sada je nešto veća konkurencija ali smatram da se još uvijek za 1000 ćuna dnevno može dobiti brdo klikova i još veće brdo prikaza.

Evo statistike AdWordsa za jedan moj sajt
29. sij. 2009. – 29. sij. 2009.
Broj klikova 2.304
Pojavljivanja 430.148
CTR ****
Prosječni CPK 0,03 Kn
Prosj. CPM ****
Ukupan trošak 80,11 Kn

Za 10000 kn dnevno neću niti pomišljati što se može napraviti :zub:

Jučer i danas sam razgovarao sa dvije agencije i prvo što su me pitali jesu li sajtovi izlistani na Gemiusu.

Meni dovoljno.

Kaj onda, jesi poslao prijavu?

Poslao sam prijavu još prošle godine ali nisam aktivirao do sredine prošlog mjeseca.
Ako je sreće, eto mene na listi za travanj.

P.S. Šaljem ti PM

Cifre su primamljive ovisno o tome koliko sa svog weba realiziras leadova/prodaja, a sto pak ovisi o par stotina drugih stvari (s tvoje strane).

Kako mislis da itko treci u ovakvom modelu moze unaprijed znati koliko ces ti zaradjivati…

Gemius sam po sebi je jako malo popularan izvan web krugova, tako da ne može imati veću korist.

Oni bi morali sami napraviti kampanju koja bi popularizirala njihovu listu i tek kad bi se češće svi pozivali na nju (ne mislim na portale koji se pohvale na kojem su mjesu i to člankom koji objave kod sebe) nego općenito od nje bi moglo biti koristi.

Ovako potencijalnim oglašivačima više znači d ali su oni i u kom kontekstu čuli za neku stranicu nego koji si na gemius listi.

Uz to ona ignorira povrat i stvarni br. čitatelja, a nije isto da li će reklamu danas netko vidjeti 10 puta na nekom portalu, ili 1 mjsečno…

Nekoj firmi ne znači puno ako kažeš koji si na gemius listi kad on ni za nju nije nikad čuo!

Gemius je vrlo popularan kod agencija i velikih advertisera.
Sve relevantne agencije kupuju gem fajlove i dosta agencija koristi gemiusov ad server.
Ono što je webmasterima asocijacija na gemius je audience lista, ali vrlo malo webmastera zna da je core gemiusovog posla ad platforma.
Kampanju za popularizaciju audience liste nema smisla raditi jer agencije i advertiseri koji te agencije zakupljuju dobro znaju za listu. Svi ozbiljni webmasteri također znaju za listu.
Običnim, srednjim i inim (potencijalnim) oglašivačima aposlutno ne znači nikakva lista jer su debili tako i tako. Internet im je i dalje space… the final frontier.

Znam da uklanjam paučinu s ove teme …

Ima li ijedan valjani razlog zašto ne prijaviti stranicu u Gemius listu?

Strah od spoznaje realnog broja hrv visitora.