GemiusTraffic instalacija

Dakle želio bi ga instalirati, da vidim gdje su moje stranice u svemu tome, no ne znam kako i trebam pomoć.

Registrirao sam se.

https://www.gemius.pl/Engine2/Main.php

I onda počinju muke…što napraviti da se počnu vrtiti podaci.

U uputama piše:

Da biste downloadirali i razmjestili skripte za monitoring, trebate poduzeti sljedeće korake:

[quote=""]Unijeti glavnu skriptu na serveru i definirati putanju prema njoj
(taj korak je obvezan jedino prilikom prvog downloadiranja kodova za monitoring):

    Iz glavnog menija SKRIPTE izabrati poziciju Glavna skripta. Kod glavne skripte koji se pojavljuje u prozoru treba kopirati i zapisati kao datoteku s proširenjem .js (np. gemius.js). Možemo također downloadirati komprimiranu datoteku - dovoljno je kliknuti na link Downloadiraj glavnu skriptu. Tu datoteku u nepromijenjenom obliku treba umetnuti u serveru www ispitivanog web mjesta.

    U polju Upiši adresu glavne skripte treba navesti URL adresu datoteke s glavnom skriptom, np. 

http://www.mojserwer.pl/skrypty/xgemius.js
.
Navedenu adresu se potvrđuje klikajući na tipku Generiraj skripte za brojanje pogodaka.
Od tog trenutka je otvoren je pristup skriptama za brojanje pogodaka (menu Skripte za brojanje pogodaka je aktivan).
Downloadirati i razmjestiti skripte za brojanje pogodaka.
Skripte za brojanje pogodaka možete downloadirati iz glavnog menija SKRIPTE, pozicija Skripte za brojanje pogodaka
Downloadirane skripte za brojanje pogodaka treba unijeti u kod HTML web stranica. Preporuča se unošenje skripte za brojanje pogodaka tik ispred web stranice.

    <HEAD>... (skripta za brojanje pogodaka) </HEAD>[/quote]

Ja sam downloadirao glavnu skriptu u raru i iz nje izvukao fajl i stavio ju na server. Nadam se da je ispravno jer tu piše u nepromijenjenom obliku , to bi po meni značilo rar oblik ali mislim da se nije na to mislilo.

nakon toga se nije ništa desilo…
Drugo…

U polju Upiši adresu glavne skripte treba navesti URL adresu datoteke s glavnom skriptom, ja sam upisao adresu gdje mi stoji taj fajl a ona je ovako nešto
http://www.mojstranica.com/gemius.js
.

Generiraj skripte za brojanje pogodaka to sam stisnuo i proradilo je , no i dalje nema podataka…

Slijedeći korak piše

“Downloadirati i razmjestiti skripte za brojanje pogodaka”

Imam Joomla i glavna stranica mi je index.php koja mi ne dopušta kopiranje koda koji bi treba staviti , javlja grešku.

U čemu sam pogriješio ?

Ispričavam se unaprijed ako sam promašio rubriku.

Eto par informacija…no cijene su prevelike

Sudjelovanje u istraživanju plaća se jedanput godišnje i to na bazi real usera (jedinstvenih ili ti stvanih korisnika), a ovo su cijene:

0 - 40.000 stvarnih korisnika = 100 EUR + PDV
40.001 - 60.000 stvarnih korisnika = 200 EUR + PDV
60.001 - 90.000 stvarnih korisnika = 300 EUR + PDV
90.001 - 150.000 stvarnih korisnika = 450 EUR + PDV
150.001 - 350.000 stvarnih korisnika = 600 EUR + PDV
350.001 -> stvarnih korisnika = 800 EUR + PDV

Što se tiče Interneta u hrvatskoj, Internet publisherima koji žele imati prihode od oglašavanja u interesu je sudjelovati u gemiusAudience istaživanju jer u protivnom nisu releventni agencijama i oglašivačima.
Sum u gemiusAuddjelovanjeience istraživanju ostvarujete pravo na jedan .gem dokument. To je jezgra istraživanja i tu se nalaze svi podaci o jedinstvenim korsinicima, sociodemografiji i sl. za svaku Internet stranicu koja sudjeluje u istraživanju

Ma to je sranje… : )

S kime ćeš se uspoređivati ako te stranice nema… Bilo bi dobro da je to besplatno… ali da se detaljnije informacije plaćaju… može i po onim ciframa gore…

Odustao sam od Gemiusa kada su odlučili naplaćivati za nešto što drugi nude besplatno (Google Analytics npr.), a još uz to mi izbacuju pop-up prozore s anketama i usporavaju load stranice što od nedavno utječe i na SEO. No tnx.

Po meni najbolje riješenje bi bilo da Google tražilica odnosno bilo koja tražilica može doći do podataka o posjeti svake web stranice. Ne znam zašto se to ne riješi tako, uveo bi se znatno red na tržištu i znala bi se točno svačija vrijednost s usporedbom na druge.
Sigurno će se jednog dan tako regulirati ovaj dio ako se misli uvest red koji se podrazumijeva da je normalno, da svatko u svakom trenutku može pogledati gdje je po posjeti.