GoDaddy - gestapovsko ponašanje

GoDaddy račun imam već duže ( cca 6mj ).
Jučer sam platio članarinu za aukcije (4.99$) +
nekakvu humanitarnu donaciju 0.01$ ( bojim se da ti centi ne odlaze u prave ruke ).
Stavio svoju domenu na aukciju i sve prošlo OK. Domena se vrti na aukciji.

Danas dobijam mail iz odjela za verifikacije i sigurnost.
Traže od mene kvalitetno skeniran dokument sa slikom ( putovnica, vozačka ili osobna ).
Šaljem im sken osobne. Sken je najveće moguče kvalitete u PDF-u.
Vide se i najsitniji detalji na osobnoj, obe strane.

Potom dobijam mail da to nije dovoljno.

Žele vidjeti moju skeniranu kreditnu karticu,
sa brojem računa, imenom i prezimenom ili
orginalne izvadtke iz bankovnog računa sa tri
posljedne transakcije.

Kažu da prekrijem zadnje četri znamenke broja računa
i digit security code.

OK, kužim da se bez tih skarivenih znamenki ne može
ništa napraviti - ali mi je to ipak malo sumljivo.

Scam nije, provjerio sam dva puta.
Posjetim diretan URL ( godaddy.com ), nakon
pokušaja registracije mi izbaci obavijest o sigurnosti
pod istom šifrom, koja dolazi na mail ( Incident ID ).

Da li je tko imao ovakvih problema sa GoDaddy?

Imao sam isti problem, isto me tako šaltali 2 dana.Poslao im da me izbrisu gdje god je sta ostalo i vrate mi lovu na paypal…

Poslao sam im skeniranu karticu i sada je sve OK.
U svakom slučaju pretjeruju sa takvim provjerama.

[quote=“33diz”]Poslao sam im skeniranu karticu i sada je sve OK.
U svakom slučaju pretjeruju sa takvim provjerama.[/quote]

To se sve tice novog zakona u americi (know your customer) koji je implementiran nakon 9/11.

Njih gnjavi vlada, oni gnjave tebe.

Ja sam godinama na GoDaddy i kada produžujem godišnju članarinu za aukcije ništa me ne traže osim uplate :smiley:
Vjerojatno te provjere rade samo prvi puta.

I ja sam htio da neki projekat prebacim kod njih ali nakoh tih peglanja samo sam odustao i skontao da mi je bolje da platim domaćoj firmi malo više love nego da se peglam sa ovima kretenima ( sorry ali meni su kreteni )

Ja sam u početku mrzio GoDaddy iz dna duše. Gadila mi se njihova stranica, i najviše onih 1001 opciju koju nude i što uvaljuju sve i svašta kod registracije domene.
Ipak, ja trgujem domenama i zbog toga sam ostao kod njih jer mi je tako lakše nego kupcu objašnjavati da je domena na “tamo nekom” hrvatskom registraru.
Sada sam se navikao na njih i ok su mi.

Ja ih koristim jer su najzastupljeniji, a uz to i najpovoljniji.

[quote=“virtualsh”]To se sve tice novog zakona u americi (know your customer) koji je implementiran nakon 9/11.

Njih gnjavi vlada, oni gnjave tebe.[/quote]

…još na osobnoj fakat izgledam ko arap :slight_smile:

@ Milito
Nisu baš najeftiniji. Namesilo je također akreditirani ICANN registar a jeftiniji je za 1$:
Domain Name Pricing-Domain Registration Prices-Cheap & Easy: NameSilo

Gledajući stalne kodove sa kojima možeš uzeti domene za $1, produženja za $6, smatram da su najjeftiniji.

Slabo u zadnje vrijeme bude akcija za 1$, barem za nasa podrucija nije bilo par mjeseci koliko sam ja upratio

Ne možeš očekivati da će svake sedmice biti ponuda od $1, ali imaš od $6-8 gotovo non-stop. Pošto ne kupujem svaki dan domene, meni je sasvim dovoljno da jednom u par mjeseci bude ponuda od $1, ili da produžim trenutne za $6.

Ne ocekujem samo kazem :wink: . A obicno je nesto vise od 12$ i dobijes kupon od popusta sa 20 il 30% i izadje oko 10$

Mislim da baš u zadnje vrijeme ima najviše $1. Redovno registriram domene, i ne sjećam se kada sam zadnji put uzeo .com domenu za više od $5, ali najčešće i manje. Bilo je i dosta $1 kodova.

Namesilo nije loš sa cijenama, ali su spori! Prodao sam jednu domenu koju imam kod njih i kupac je tražio transfer koji traje još od početka prošlog tjedna! Obično transfer bude odrađen kroz 5-7 dana, a ova domena je još uvijek na mom accountu. Transfer je pokrenut i potvrđen početkom prošlog tjedna.

Ako koristiš samo kodove koje ti oni šalju na mail, tačno, ako se malo potrudiš i ukucaš na google magične riječi, cijena je puno manja :D.