GoDaddy upozorenje - mail koji dolazi!

Dobio sam e-mail sa adrese [email protected] (tako se čini). Lopovi žele da kliknete na link u poruci (koji vodi na neku rusku stranicu) i da se logirate na svoj GoDaddy, pa da ukradu domene koje imate. Ne nasjedajte!

U nastavku je e-mail koji sam dobio:

Dear Valued GoDaddy Customer.

Your account contains more than 26584 directories and may pose a potential performance risk to the server.
Please reduce the number of directories for your account to prevent possible account deactivation.

In order to prevent your account from being locked out we recommend that you create special tmp directory.

Or use the link below:
https://www.godaddy.com/make-in.aspx?page=30d411fdc0e6daf092a74354094359bb

Sincerely,
GoDaddy technical support.

U vezi s time ja stalno dobijan slične mejlove sa raznih servisa. Zato šaljen redovito mejl svojin korisnicima sljedećeg sadržaja:

This message is on Croatian Language. Please use http://translate.google.com (or some other service) to translate to Your language!! If is neccessary click on -remove frame- on down right corner after You click this link. Thank You!!

Postovana/i, %firstname_fix% zelim Vam svako dobro!!
Poglavito bih pozdravio sve nove sljedbenice i sljedbenike!!
Damama ljubim ruke!! :slight_smile:
Vama koji ste aktivni cestitam na odlicnim zaradama!


Postovana/i, %firstname_fix%

U poslovanju na internetu vidjeti cete puno prevaranata, sitnih dusa koji bi prevarili i vlastitu majku. Pazite se takvih! Upozoravam Vas na najcescu vrstu prevare. To su mejlovi i to krivotvoreni mejlovi koji jako nalikuju na mejlove banaka i servisa s kojima poslujete. Oni Vam traze da im dostavite korisnicko ime, lozinku i transakcijski pin uz obvezatno upozorenje da ako ne “verificirate” svoj racun on ce navodno biti blokiran. Ne nasjedajte na tu prevaru!! Nikome, ama bas nikome ne dajite svoje poddatke za logiranje a pogotovo ne transakcijski pin preko kojega se pristupa novcu! To su prevaranti koji Vas zele opljackati. Ajdete zdravom logikom. Vasi podaci su smjesteni na posluzitelju internetskog servisa s kojim poslujete. Administratori servisa mogu u svakom trenutku vidjeti sve Vase podatke jer se oni nalaze kod njih! Na dohvat su im ruke. Ako oni trebaju Vase podatke, kucniti ce na tipkovnicu i pogledati ih. Nece Vas kontaktirati mejlom da im ih saljete. Oni koji od Vas traze te tajne i povjerljive podatke, zele Vas opljackati!! Oni su LOPOVI!! To stalno imajte na umu!!

ooOoo

Skrenio bih Vam paznju i na ceste pokusaje kradje podataka za prijavljivanje (login). Najcesce dobijete mejl (ali ima i drugih nacina) u kojem Vas obavjestavaju o ostavljenim porukama za Vas ili o raznim aktivnostima. Slijedi link koji kad kliknete vodi vas na laznu stranicu potpuno identicnu stranici odredjenog servisa. Kad unesete podatke za logiranje misleci da se prijavljujete u svoj servis, Vi ste u stvari te podatke poslali lopovima!! Zastita od ove kradje je da pogledate u addressbar preglednika (linije na vrhu u koju unosite web adrese) i ako adresa u toj traci nije u dlaku indenticna adresi Vaseg servisa niposto ne unosite svoje login podatke. Ako ih unesete, dati cete ih lopovima!!

Linkovi u mojim pismima se otvaraju u ListWire frejmu pa ako Vam smeta ili ne moze prikazati stranicu kliknite na -remove frame- dolje desno na ekranu. Ako Vam se u ovom trenutku uopce ne otvara link pokusajte ponovno za nekoliko sati!

Cuvajte sadrzaje mojih pisama za referencu ubuduce. Hvala!

Ocekujte moje sljedece pismo.

Posjetite povremeno moju stranicu i pogledajte ima li noviteta!


=> Stranica o zaradi:
http://zarada.davor.com.hr

ZA VAS USPJEH!!
N O P A S S A R A N !!
Proslijedite ovaj mejl svoj svojoj rodbini, prijateljima i poznanicima. HVALA VAM!!
Ne cekajte sutra da ukljucite u posal. Napravite to vec danas!! Dobar plan danas je bolji nego savrsen plan sutra!
Samo sjedenje i sanjarenje nikome nije donilo bolje sutra!
Ne zaboravite da su mnogi uspjeli a da nitko nije vjerovao u njih. Ali nitko nije uspio a da nije vjerovao u sebe!
Radite pametno, a ne tesko!
Neka novac radi za Vas a ne Vi za novac!

  • Ako Vam uopce ne treba novac na dnu mejla je link za iskljucenje sa ove liste. *
    Ovaj mejl ste dobili jer je Vasa e-mail adresa prijavljena na moju mejling listu!
    Srdacan pozdrav i puno uspjeha u zaradi!
    Vas prijatelj i suradnik

    Davor R. Bergam
    Put Prvog Sibenskog
    Partizanskog Odreda 2
    22000 Sibenik
    DALMACIJA
    Croatia

[email protected]
[email protected]

Prirodni izvori energije, kisika i ostalih ljudima neophodnih
darova prirode nase su najvece bogatstvo! Nase su sume izvor
zdravog zivota!
Cuvajmo drvece. Ne tiskajte ovaj mejl ako nije stvarno neophodno.
Save a tree. Don’t print this e-mail unless it’s really necessary.

Odricanje od odgovornosti:

Informacije u ovom mejlu su Namjenjene samo primateljima navedenim u adresnoj traci. Ova poruka moze sadrzavati povjerljive informacije. Ako ste mejl primili greskom, molim obrisite ga. Ako mejl nije adresiran na Vas molim imajte na umu da kopiranje, koristenje i objava nije dozvoljeno i moze biti protuzakonito ili nemoralno.

DISCLAIMER

Information in this email is intended for the recipients addressed in the email. It may contain confidential information.
If you receive this email in error, please delete it. If you are not addressed as the recipient, please have in mind that copying and disclosure of the email or using the information contained in the email is prohibited and may be unlawful.

I ja sam dobio isti mail.Kliknuo sam na link, ali se nisam ulogovao :smiley:

Nekužim, link vodi na službenu Godaddy stranicu?

Također, ni meni nije jasno u čemu je problem? :S