Good Bye Chrome?

Zar je doslo vrijeme da napustim ovo sranje od browsera?

Dugo je trajao.

infinite loop kod otvaranja payoneer stranice za login, paypal problemi, problemi s cookiesima, i tako dalje da ne nabrajam sve.

Pa sto je doslo tom googleu?

1 Like

Meni sve navedeno radi.

Meni se zna desiti da na nekom portalu ne bude zvuk na videu (koji nije sa youtube)…isto mi se desilo i nekoliko puta na youtube-u. Moguće da mi fali nešto na kompu, ali opet…sve te filmiće mi je Mozilla uredno pustila sa zvukom…

Ja kada poželim putovat kroz vrijeme u tamo neku devedeset i sedmu, ugasim Operu i odem na Chrome.

Good bye Chrome?
Meni nikad nije ni bilo Good day Chrome. :smile:

FireFox Forever.
Mada, imam i Chrome, naravno. :slight_smile:

Da i ja se izgleda vracam na firefox, ovo je koma, koliko problema sa cookies i cacheom i ostalim sranjima.

Zasto mislis da je problem do Chromea, a ne do Payoneera/Paypala?
Problemi s kolacicima? Kakvi?
Problemi s cacheom? Kakvi?
Sta je jos ostalo pod “da ne nabrajam sve”?

Mozes li malo vise elaborirati probleme koje si naveo, ovako bas nije od pomoci kada netko drugi cita. Posebno jer (kako vidim iz replyeva) drugima normalno radi sve sto ti tvrdis da ne radi.

Jedino sto zamjeram Chromeu je sto jede memoriju kao HDZ proracun, ali je brz i do sada nisam imao nikakvih problema.

Ako imas 8gb ram+ neces nikad imat problema s njim, uzivam sto su mi mobiteli i komp u syncu.

1 Like

Mozda i taj sync je problem. Imam vise compova i svi imaju vise od 8GB rama. No povremeno mi neke stranice zastekaju, nedavno Paypal. Redirect jednog shopa nije radio redirect na paypal dok nisam obrisao cookiese. Onda je proradio. E onda pa mi je paypal bacao phone verify jer nije vidio cookiese (valjda), no kod verifikacije mi je bacao page we are sorry cant verify now, (error page). Mozda ovaj drugi error je do paypala, ali ovaj prvi nije, jer drugi browser mi je radio redirect.

Onda Payoneer, on loopa, ono refresha i neda da uopce dodjem do login page, vec naucen iskustvom Chromea odem odmah na firefox na isti page kad ono odmah radi. Vratim se na chrome da vidim jel stvarno an chrome ne radi i tamo ne radi.

Meni niej bitno kakos e browser zove i ciji je, ali ako on meni neda otvarati stranice koje se otvaraju na drugim browserima je katastrofa!!! Nema on sta meni tu razmisljati ilir adi ili ne radi. kod mene ponekad ne radi. I niej to tako velik problem, ali kada nemozes raditi zato jer on nesto sere, onda je.

Pa izmedju Chrome i tih kojekakvih straničica, rekao bi da je do straničica.
Chrome je top. Dok cekam FF da se otvori dobim 3 sijede (no craptop ne pomaze for sure) a neznam ni sto vise postoji? Edge cega? Edge razuma.

1 Like

Da i meni je bio Chrome super do prekjucer i kada nisam mogao obaviti posao 2 dana (dobro da je bio vikend) mi se chrome ne svidja vise tako.

Zbog saved passworda i synca ima jos jednu sansu, sad je dobio zuti karton, jos jednom mi pocne tu nesto muljat s tim cookiesima ili cacheom i ne otvarat stranice koje u isto vrijeme drugi browseri otvaraju dobit ce drugi zuti i leti on.

Sto se desava?
Kako najednom ovi problemi?
I nemoze biti da je do webstranice kad ta ista stranica u drugom browseru radi. Jedino sto moze biti je da je kod mene doslo do problema s mojim chromeom i tim stranicama. Ali sto bi ja sad trebao? reinstall Chrome? Pa necu svako malo reinstalirat chrome? I kako ako ja ocistitim cookies i cache i sve, cijeli history on se jos ponasa blesavo?

Nesto tu ne stima i mora da im taj sync ne radi kak treba.

I da sad sam se sjetio jso jednog problema:
Zarazio sam se nekim govnom preko neke chrome extenzije prije nekih par tjedana. No onda je chrome dobio samo warning, a i sam sam bio mozda malo kriv kad sam isao instalirat taj glupi exntension.

Ja mislim da uopste nije do Chroma, vec se nesto drugo desava - da li na navedenoj stranici, da li na tvom racunaru.

Ja sam dugo bio FF korisnik, ali onda se poceo rusiti sa par tabova, tako da sam presao na Chrome koji i danas radi odlicno.

1 Like

I ja sam tako presao na Chrome i ne bojim se sada ponovno preci na firefox. Jer jednostavno nesto ne stima. Dali je do mene ili sto, pa cak i ako je do mene, ako ne radi kak treba zasto bi koristio taj proizvod a mogu recimo drugi koji je u najmanju ruku isti.

Ali koliko vidim da nitko od vas nikad nije imao ovakve probleme mi je malo cudno.

Pa slanje cookieja u request headerima je web 101, i nema tu puno mudrosti. Jednako kako ih šalje Chrome, tako će ih slati i Firefox prilikom requestova. Tvoj problem je možda što si nakupio određene cookieje surfajući i onda prilikom svakog requesta se šalje. U Firefoxu ti radi sve normalno jer ga inače ne koristiš i nisi onda in imao kad pokupiti sve cookieje. Ako je uopće problem u cookiejima. Uglavnom nije problem u browseru, Chrome sasvim normalno zna poslati cookieje kao i svaki drugi browser i svi ih šalju jednako jer HTTP protokol diktira kako oni moraju izgledati. Problem možda leži u tome da ti imaš cookieje koje si pokupio tko zna gdje, i onda stranice koje posjećuješ reagiraju različito ovisno o cookiejima koji dođu u requestu.

Da, dobro zboris, no to nije problem. jer sam aj cookieje pocistio i sve ostalo u Chromeu.

I ne samo to, nego kada sam vidio da takvo ciscenje nije pomoglo (javili mi sa stranice na kojoj je redirektalo na paypal da ocistim browser history i sve ostalo jer kod njih nije problem), sam koristio i ccleaner s kojim sam stvarno pocistio sve. I Chrome i dalje nije otvarao redirect i dalje je imao paypal problem. Znam da sam davno isto imao sa jednom nebitnom stranicom probleme slicne prirode. No to sam lako ignorirao kada je stranica bila nebitna, ali kada se radi o paypalu i Payoneeru onda je to problem.

Inace, FYI, takve caseve, stestiras u 10 sec tako da odes na inkognito i probas. Ako tamo radi, defo nije chrome :)) A paypal i payoneer oba imaju poprilicno retardirane webove, budimo iskreni.

Da probao sam i incognito. Nije islo. Mozda negdje dublje lezi problem.

I da salzem se da mi se ne svidjaju ti neki cudni websitevi njihovi, kao nesto loada pa mu treba mjesec dana da loada.

men pola stranica radi bolje na chromu pola na firefoxu…firefox ima gadnu navadu da pocne saugat memoriju cim je par tabova vise…isto neki logini stekaju ali i flash vise neg sto bi trebalo…

2 Likeova

Ljudi, probajte Operu, nije teško.

Neki addon ili nešto? Probaj deinstalirat i nanovo instalirat Chrome možda se nekaj sj***, windowsi su čudna biljka.

PS
Chrome je #1, njegov devtools je nenadjebiv, FF i IE imam samo radi potreba restiranja, Opera je davno odsvirala svoje kao i safari, sad treba vidjet kako će se primit nova opera…ali s obzirom da google gura chrome sumnjam da će uzet neki veći komad kolača max 3-4%