Google Ad Manager - Zarada

Pitanje za sve znalce, kako zarađivati preko google ad managera i kako biti reseller za adx google exchange? Nemojte biti sebični sa idejama i savjetima

Mene interesuje koliki cpm staviti i kako ga postaviti na sajt… Nesto sam čačkao al se reklame ne prikazuju

Otkud ti pristup da postavis reklame,kako si povezao ad manager i google adsense?

nisam povezao nista kazem da ne znam kako da ih postavim

Evo vam jedan dobar tutorijal na engleskom ( ali imate dole i prevod da možete naštimati) nadam se da će vam pomoći

P.S.jeste malo komplikovano ali ako pratite upustva neće biti teško

1 Like

Ja postavio danas, videcemo rezultate

Koliki CPM da postavim. Nekako sam podesio, alo eCPM mi je 0.11

Tek dans postavio, sutra cu videti sve sta i kako je pa javljam obavezno


Jel povezano sada mi pise ovaj link kada kliknem na reklamu a prije je biko ovako

Jeste jeste, povezani je

super :grin: al Gledam neke sajtove npr srpska info ima reklame trzni centri Bingo Konzum i slicno kako ih mogu ja izabrati da mi se oni pojavljuju

Mislim da ih ti ne možeš izabrati nego advesteri biraju (publishere) to jest tebe kao publishera

Kako si povezao adsense i admanager?

pa koristis adsense ustvari samo AdMenager koristi nase reklame sa.balkana i placaju na 1000 pregleda … Kada na Admenageru nema reklama za prikazivanje onda su Adsensove reklame

1 Like

Ja vracam lupon krajem sedmice u kombinaciji s adsensom ali i mojim direktnim klijentima te reklamam za moje druge projekte. GMA je suepr za organizaciju tog dijela,u biti kad nema nit apice tvoje reklame, a lakse je prodavati i direknto, ozbiljnije, ljudi kupe toliko prikazivanja i cao.

1 Like

Pitanje za sve one koji imaju AdMenager nalog.Kako znate da vam se zarada “revenue” računa, to jest, gde te pare ležu na adsense nalog ili ad manager ?

2 Likeova

Nađe ovaj post na ad Mannger community
https://support.google.com/admanager/thread/94990579?hl=en
zanimljivi odogovri

Pozdrav drug, koliko dobijes na 1000 posjeta (SR) od lupona, prosjek neki…

i kakvi su rezultati GAM boli od adsensea ?

Pa mogu biti bolji samo po tome da ti GAM gura bolje (plaćenije) oglase na pozicije na sajtu koje si odabrao .Koliko sam ja shvatio. čitajući postove sa GAM help foruma