Google Ad manager

Oj ljudi,

kazu mi iz hosting kompanije da mi OpenX trosi previse resursa te da bih trebao naci bolje rijesenje.

Jel tko koristi Google Ad manager za serviranje oglasa?

Iskustva?

I da li to moze sluziti kao OpenX ili je to iskljucivo za serviranje Adsense oglasa?

moze se koristiti za bilo koje oglase…

Nije mi baš najjasniji.
Jel može netko tko ga je koristio da napiše par riječi o njemu. Kako pomoću njega pratiti statistiku nekog bannera i slično.

[quote=“joso162”]Nije mi baš najjasniji.
Jel može netko tko ga je koristio da napiše par riječi o njemu. Kako pomoću njega pratiti statistiku nekog bannera i slično.[/quote]
AD Manager je sve što vam treba.

Odlično riješeno i besplatno kreirate oglasni prostor po želji, dodajete svoje oglašivače i još na isto oglasno mjesto može biti i google oglas.

Oglasni prostor možete prodati vi ili google, u vašem slučaju nije bitan google nego vaš kupac.

Statistika je odlično riješena dole u prilogu je par slika za pregled.

Pregled 1
Pregled 2
Pregled 3

Sve pohvale za AD Manager od Googla. 5+

[quote=“Mateuss”]AD Manager je sve što vam treba.

Odlično riješeno i besplatno kreirate oglasni prostor po želji, dodajete svoje oglašivače i još na isto oglasno mjesto može biti i google oglas.

Oglasni prostor možete prodati vi ili google, u vašem slučaju nije bitan google nego vaš kupac.

Statistika je odlično riješena dole u prilogu je par slika za pregled.

Pregled 1
Pregled 2
Pregled 3

Sve pohvale za AD Manager od Googla. 5+[/quote]

Bice 5+ dok ne pocnu naplacivati :smiley:

Samo jedno pitanje za tebe, ja nisam uspio uspio naci da se ubace postojeci adsense kanali, pa ako ti znas bilo bi lijepo da to podijelis sa nama.

[quote=“nike”]Bice 5+ dok ne pocnu naplacivati :smiley:

Samo jedno pitanje za tebe, ja nisam uspio uspio naci da se ubace postojeci adsense kanali, pa ako ti znas bilo bi lijepo da to podijelis sa nama.[/quote]
Sve bi trebalo biti pojašnjeno pod: Pomoć

Uglavnom kad kreirate oglasni blok morate omogućiti opciju za Adsense oglase.
Slika 1
Slika 2 pokazuje trenutni status i mogućnost natjecanja za oglasni blok ako u tom trenutku nema oglašivača za taj prostor, te se tada prikazuju Adsense oglasi.
Slika 2

Malo je komplicirano složit za prvi put ali vrijedi truda.
Kreirane oglase nisam koristio od prošle godine pošto imam par oglasnih blokova te su trenutno popunjeni.

Uputsto ima za cijeli postupak potrebno je aktivirati račun i krenuti korak po korak.
Jedan Link

[quote=“Mateuss”]Sve bi trebalo biti pojašnjeno pod: Pomoć

Slika 1
Slika 2 pokazuje trenutni status i mogućnost natjecanja za oglasni blok ako u tom trenutku nema oglašivača za taj prostor, te se tada prikazuju Adsense oglasi.
Slika 2

Malo je komplicirano složit za prvi put ali vrijedi truda.
Kreirane oglase nisam koristio od prošle godine pošto imam par oglasnih blokova te su trenutno popunjeni.

Uputsto ima za cijeli postupak potrebno je aktivirati račun i krenuti korak po korak.
Jedan Link[/quote]

Da ovo sam i ja uradio, ali nisam mogao iskoristiti postojece adsense kanale, koje sam kreirao na stranici nekada davno.

Adsense mi nije toliko bitan, nego kako da ubacim banner od neke tvrtke koja se reklamira na mojoj stranici.

Kada aktiviraš AD Manager imaš komplet uputstvo korak po korak.
Samo prati uputstvo.

[quote=“Mateuss”]Kada aktiviraš AD Manager imaš komplet uputstvo korak po korak.
Samo prati uputstvo.[/quote]

Izgleda da su ukinuli opciju za importovanje adsense kanala, jer ona koja se prikazuje na tutorijalu (video) uopste ne postoji u admanageru.

Malo je izmjenjeno i sucelje.

[quote=“Mateuss”]

Slika 1][/quote]

Jesi siguran u ovo? Čini mi se da sam kreirao blok bez AdSensea…

Malo sam sad testirao taj Ad Manager (DoubleClick for Publishers) i djeluje fantastično. Nadam se da nema neke kvake.

Postoji li ijedan razlog za neprelazak s OpenX-a na DFP?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja