Google adsense i google SEO

Na stranici konkursi.info imam implementiran adsense, ali za sada zarada nije nesto, ustvari skoro pa nikako, nekih 10-20 centi u prosjeku dnevno, a seo pripremu i ostalo sam uradio… Gdje grijesim? I kako bi unaprijedio sve ostale segmente kako bi dobio vise posjeta s trazilica i naravno veci broj klikova na adsense programu?

Hvala svima?

Sve ključne rijeći na stranici ti imaju preveliku konkurenciju i ne generiraju ti promet, a ostalo ti se svod na to da vjerovatno ne generiraš dovoljan promet za veću zaradu.

SEO je vrlo opširna tema kojoj je posvečen cijeli jedan forum.

[quote=“noorMomento”]Sve ključne rijeći na stranici ti imaju preveliku konkurenciju i ne generiraju ti promet, a ostalo ti se svod na to da vjerovatno ne generiraš dovoljan promet za veću zaradu.[/quote] Kako da to uspijem promijeniti, mnogo citam o seo optimizaciji i cini mi se da vecinu stvari sto se preporucuje i odradim, dodajem i novi sadrzaj skoro svakodnevno, stvaram i backlinkove i ostalo, ali pomak je minimalan s 100 dnevnih posjeta s google-a na 150…

Za domenu staru dva mjeseca je to sasvim solidno :slight_smile:

A i kada si čitao vjerujem da si naletio i na to da tekstovi trebaju biti unikatni tj. da od kopiranja tekstova sa drugih stranica i nama baš neke koristi.

sve kljućne riječi na sajtu ti imaju preveliku konkurenciju postoji mali milijun drugih sajtova sa istima koji imaju bolji SEO od tvoga barem radi starosti. Ostalo nisam goledo jer nisam imo vremena, a unikatan sadržaj nije na odmet. Možda radiš te tehnike no ćinimise da ih neradiš na pravilan naćin.

Hvala svima na odgovorima, trudim se da pratim tehnike, sad da li je pravilno ili ne, to jos ne znam, a sto se sadrzaja tice, nadje se i poneki unikatni, neki postojeci se izmjeni i slicno… Ima li neko nekih konkretnih prijedloga, sto bi mogli unaprijediti trenutnu situaciju?

Hvala

Trudiš se pratiti tehnike ali radiš “malo” krivo. Samo brzinski pregledano:
Title tag može puno bolje kao i meta description, Meta keywords pretrpano bezveze. Iako ne igra ulogu, ovakav stuffing ipak može biti kažnjen. H tagovi nepravilno korišteni. ALT može proći iako ih fali dosta.
Backlinkovi po onom što sam našao:

• blizu 900 sa 14 domena, od toga 880 kroz slike, bez anchora ili ALT taga
  • oko 850 sa javno.ba tj. sa 1 domene
    Sadržaj i rangiranje nisam gledao, sredi prvo on page optimizaciju, onda možeš dalje. Ovim stilom ćeš na svakom slijedećem updateu algoritama tonuti sve niže.

Just my 2c, NHF

[quote=“JohnWizzer”]Trudiš se pratiti tehnike ali radiš “malo” krivo. Samo brzinski pregledano:
Title tag može puno bolje kao i meta description, Meta keywords pretrpano bezveze. Iako ne igra ulogu, ovakav stuffing ipak može biti kažnjen. H tagovi nepravilno korišteni. ALT može proći iako ih fali dosta.
Backlinkovi po onom što sam našao:

• blizu 900 sa 14 domena, od toga 880 kroz slike, bez anchora ili ALT taga
  • oko 850 sa javno.ba tj. sa 1 domene
    Sadržaj i rangiranje nisam gledao, sredi prvo on page optimizaciju, onda možeš dalje. Ovim stilom ćeš na svakom slijedećem updateu algoritama tonuti sve niže.

Just my 2c, NHF[/quote]

Zadnjih mjesec dana sam se trudio da što bolje uklonim pojedine stvari na koje ste mi ukazali, situacija se popravila ali ne previše kako sam očekivao, ima li još nekih savjeta koji bi se mogli promijeniti, odnosno da pogledate da li i dalje radim “krivo”?

P.S. PR je trenutno na +3

[quote=“specijala”]Zadnjih mjesec dana sam se trudio da što bolje uklonim pojedine stvari na koje ste mi ukazali, situacija se popravila ali ne previše kako sam očekivao, ima li još nekih savjeta koji bi se mogli promijeniti, odnosno da pogledate da li i dalje radim “krivo”?

P.S. PR je trenutno na +3[/quote]

pogledaj ovo : Where to place Google ads on my pages - AdSense Help

i napravi ovakav raspored oglasa.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja