Google analytics objašnjenje

Ako neko koristi google analytics, da mi objasni podatke, koje brojke su dobre a koje nisu.
Thnx
screen capture u privitku ili link
http://www.fengshui.mokricki.info/feng_shui.jpg

sto su visiti i pageviews predpostavljam sam znas.

Imaš jako puno pageview-sa sa obzirom na broj posjeta, sto je odlicno jer se posjetitelji krecu stranicom.

Dakle kod tebe statistika djeluje po meni jako dobro

Bounce rate- kolko sam upucen to je postotak posjetitelja koji odmah napuste stranicu, jer nije ono sto ih zanima. Kod tebe je na 0% sto bi bilo savrsen postotak.

Time on site - dakle vrijeme provedeno na stranici, oko 10minuta kod tebe sto je također super

hvala, jučer sam postavio google analytics pa nisam siguran što je što, mada sam otvorio šampanjac i polako ga pijuckam s suprugom.
mislim da smo na dobrom putu

Potvrđujem sve što je @cyber rekao osim što kažem da je 124 uv premali uzorak za bilo kakve ozbiljne analize.

Bounce rate od 0% je u potpunosti nemoguc. Teoretski mozda prolazi, no u praksi definitivno ne.

Kod tebe je bounce 0% (a vjerujem da su i ostali podatci pogresno prikazani) jer imas GA kod postavljen na 2 mjesta. U headu među scriptama i neposredno prije taga.

I, da, pripazi na sljedece:

U pravu si kod je bio dvaput umetnut. Koristio sam gotovu komponentu ( AG google analitic) za ubacivanje kod-a u joomlin site.
Sad sam izbacio ono što sam ručno ubacio i kod mi sada uglavljuje u head. Ne znam jel to dobro izvuko sam screen capture od kad smo postavili do danas.
tnx za informaciju link
http://www.fengshui.mokricki.info/feng_shui9.jpg

džaba smo pili šampanjac :smije:

Znači da rezimiram,
Kod se postavlja na dnu stranice neposredno prije završnog taga .

Tocno tako, znaci prije stavis kod.

Inace ako ona statistika sto si je stavio u predzadnjem postu tocna, i dalje imas razloga za slavlje. I ono je odlicna statistika.

dobro je sad samo da me ‘veliko oko’ ponovo ne sroza zbog neke gluposti.
Sajt je skroz socijalni znači nemamo reklama i finaciramo projekt skoroz svojim sredstvima (mada nisu nešto veliko, mjesečno nekih desetak kuna).
Imam nekih nedoumica po pitanju napretka.
Da li da idem na hr domenu, čuo sam da su ove tipa info malo manjeg ‘realnog rejtinga’, i radio sam sr… mjenjo sam url-ove da bi bili više seo, pa mi je poizbaco google nekih 50 indexa.
Zatim sam dodavao naknadno ključne riječi u tekst i naslove.
Opet sam vratio javascript menu (nije seo) ali zbog funkcionalnosti moramo tako, a kao kompenzaciju dodao sam linkove skroz dolje na stranici (one koje sam ubacio u no-seo padajući meni).
Sve u svemu super pozicije na googlu sam imao a sad ću vidjeti kako će prinvatiti promjene.
E da imam i po tri url-a za jednu stranucu. Joomla zna biti ponekad stvarno z… , a gogle ih sad ima sve u indexu i ne znam što da radim s njima.
i možda bitno page rank mi je 0 a imamo indexiranih hrpu stranica koje se ponekad pojavljuju i na prvoj strani, moram i na tome poraditi mada me to nervira (backlink).

Po meni…kad vec nitko nece reci…bilo bi bolje da skupis malo tih “desetak kuna” i zakupis “.com” domenu(po mogucnosti kljucne rijeci) pa onda dalje gledaj kako i sta .
Brdo slobodnih, novih domena samo ceka…

Sretno!

tnx The Ja
Dugo već razmišljam o promjeni adrese ali ću to definitivno odraditi ovih dana.
Kupujem domenu ‘com’, čak sam našao i jednu slobodnu a fenomenalnu, a ti si me ponukao na to, hvala.
ps. ‘The Ja’ cool su mi vaše ideje i sajt, pozdrav

ljudi opet pijem šampanjac
registrirao sam novu domenu za naš web.

http://www.feng-shui-dom.com
i zamjeniće postojeću
http://www.fengshui.mokricki.info

nadam se da sam ovaj put potrefio u ‘sridu’ i da ću s novom domenom imati dobru osnovu za novi početak.

Ne čini li ti se da konzumiraš previše šampanjca? :slight_smile:

:roflmao: to je ostalo od neko veče haa onaj isti od nedjelje haaa
nemoj me krivo svatit, nisam alkoholičar, pijem uglavnom pivo
hladno rosno
nebiram
ako može pan
onda može

Zahvaljujem se na svim odgovorima, promjena domene, redirekcija starih linkova i sve ostalo je upalilo, prije neki dan imali smo 10000 posjetitelja u mjesec dana od čega oko 7000 jedinstvenih. Moram nabavit šampanjac :slight_smile: :cuga2:

Od tih 10000…koliki postotak njih je iz hrvatske i ex juge…hocu reci…koliki postotak posjetitelja razumije sto pise na webu?
Mislim da bi to trebao prevesti i na engleski…

Sasvim razumljivo pitanje, ukupan broj posjeta mjesečno u 11 mjesecu 2010:
Hrvatska 5500 , Srbija 2000, Bosna i Hercegovina 1200, Crna gora 270, Makedonija 240, Slovenija 120, Amerika 180, Francuska 82, Njemačka 72 i ostale zemlje nekih 5 %.
Slažem se da bi za strano tržište naručito englesko to bio pogodak, samo tu već ima dobrih igrača kojima je teško parirati, a tekstova je puno i nisu baš jednostavni za prevesti.

Mozda bi onda bilo ok postaviti negdje google ili microsoft translator…

imam deaktiviran google translator. Radio je par dana dok nismo primjetili da osnovne stvari koje se provlače kroz tematiku sajta krivo prevodi, a to su strane svijeta, engleski skraćeno sjever -n kod nas s, zapad z eng w, itd.

Google translatoru mozes sugerirati prijevod…pa to u nekom roku promijene…dali si probao sa microsoft tranlator?
Ja ga imam na svom webu