Google bot ne moze pronaci sajt, tražim webmajstora

Pozdrav svima, kada udjem u webmaster tools javlja mi da google bot ne moze prisupiti sajtu. E sad vec nekoliko webmjastora je pokusalo ukoloniti ovaj problem ali niko nije uspio.

  1. Svi su sumnjali na hosting ( http://knownsrv.com/ ) ali oni kazu da do njih nije problem i da oni ne blokiraju google bot.
  2. Nemam nekih securty plugin pa da blokiraju oni.
  3. Sajt se ucitava normalno, znaci nije spor ili bilo sta slicno.
  4. Sajt je na wordpres platformi.
  5. Sajt je relativno nov, i nema mnogo posjeta.
    Cim google bot ne moze prisupiti sajtu jasno vam je da mi se nista ne indeksira i da robots.txt i sitemap ne rade.
    Potreban mi je iskusan webmajstor koji moze ovo rijesiti…
    @c3po ne moj ovo shvatiti kao spam i prebaciti u staru temu, jer ovde je problem drugaciji jer imam problem sa google botom koji ne moze pronaci sajt…

A što ćemo s tobom? Ispravno je “nemoj ovo”:blush: Tebi je problem odrediti i kategoriju topica, a ovo sa Google botovima je više od toga…

Želiš reći da ćeš platiti iskusnom webmajstoru za rješavanje svog problema? To je dobra ideja, ako je tako, prebacit ću te u kategoriju Oglasi, a i ne moram. :blush:
Ovdje je mnogo iskusnih webmajstora, ne računajući sebe. :o:

Pa da, naravno da bi platio nekom webjastoru da mi napravi ovo :slight_smile:

A da odes na setings i odstikliras zabranu za G bota?
Ili ako nije to instaliras yoast pa ti on prijavi koji je problem.

@Jeronimo034 Ovo prvo nije, nemam plugin yoast imam All In One SEO Pack, ali evo izbrisacu ga pa cu instalirati yoast mozda on i kaze nesto…

I meni se jednom desilo slicno ili isto. Ostavio sam ga tamo par dana i sve se unormalilo.

Ne znam, instalirao sam yoast ali ne prikazuje nikakv problem za sada. Sad vidio sam da su neki postvi pali sa pozicijama u google da li je to do toga ne znam, bili su cak u top10 sada su u top20 :confused: da li je to uzrok ovog problema ili neceg drugog ne znam…

Izbacio post prije 4 dana i google ga indeksiro iako u webmaster tools da google bot ne moze pronaci sajt i robots.txt i sitemap i dalje nisu dostupni. E sad da li je zabagovo webmaster tools ili sta ne znam, ali postove mi indeksira nakon par dana sto izbacim…

Normalno je da nova stranica u pocetku mijenja poziciju na googlu. Ako jos uvjek trebas nekog da ti sredi wm tools javi na pm kolko para nudis

Sigurno nudi miljune. za pcoetak odi na google pa upisi site:patvojsite.com pa ces vidjeti jel te tko blokira.Iako znam cirilicu jer sam je jos ucio u skoli (da star sam jaran ja) nevolim kad vidim cirilicu, kvragu envolim ni kad su mi sucelja alata na hrvatskom, volim da je sve na engleskom… pa eto za pocetak ako zelis free pomoc promjeni na engleski pa ubaci screenshotove.

3 Likeova

Dadaas stranica je indeksirana ali ju ne zna dodati u google tools…

@dadaas Stranica je indekisrana i svi postovi koji se nalaze na njoj i cak kad izbacim novi post google indeksira, e sad problem je u tome sto je webmaster tools nesto “zabagovo” i kad odem " fetch as google " tamo javi da google bot nije uspio da pronadje stranicu.
@kres0 znam dodati sajt u webmaster tools nije mi ovo prvi put da radim, i cak je radilo sve normalno mesec-dva od otvaranja sajta i sad je nastao problem. Posto google bot ne moze pristupiti stranici kako kaze webmaster tools onda javlja da mi je nedostupan robots.txt i sitemap. A u stvari kada ukucam mojsite.com/robots.txt sve je normalno i site map imam od “yoast” plugina … Znaci stranica radi normalno i google je indeksira samo sto webmaster prica pogresno a sve sam dodao normalno, cak su i neki webmajstori sa ovog foruma gledali i nisu uspjeli rijesiti problem. Ako mislis da znas rijesiti ovo javi se na PM da se dogovorimo…

Ja sam gledao taj sajt preko google search console(bivsi webmaster tools) i nikad nisam imao ovakav slucaj. Googlebot jednostavno ne vidi robots.txt datoteku mada se ona nalazi na sajtu i izbacuje error da je file nedostupan. Probao sam svasta alo nema efekta.

Ajd napravi test, stavi nesto u robots.txt da se disawowa ili allowa ako je nesto disawwowano i onda vidi jeli gogole procitao rovbots.txt. Mozda on krivo kaze da je nemoze procitati akda ti to manualno zatrazuis ali kada on ide sam citat procita to bez problema ili ti ga takozvani bug/glitch.

Javio se je @kres0 sa ponudom na PM pa da vidimo ako on ne napravi onda cu dati tebi @dadaas da ti pokusas, posto ja vise ne znam sta cu…

Webmasters too, i slično su alati kojima terba vremena.
Api google recimo za mape kad aktiviraš čekaš po par minuta da pokrene se.
A dok to ne znaš misliš što radim krivo mijenjaš svašta dok on svaku promijenu pamti 3-4 minute i tek onda napravi da ti vidiš. Sporost, složeno tako? nebitno tako je.

Tako da sa robots datotekom ista stvar. Imao sam slučajeva gledam datoteku google ne vidi.

Clear session ulogiraj se ponovno i probaj. Događa se.

Ne znam u cemu je problem ali google mi nove nove postove ne prikazuje u webmaster tools samo one koje je prije indeksirao i do kad je sve radilo, tako da sad i nemogu vidjeti kako mi se rangiraju novi postovi koje izbacim nego moram rucno gledati, jer sad webmaster mi bukvalno ne daje nikakve informacije …

Jesi indexirao te nove postove preko search console?

Kada ukucam u google site:mojadomena.com/imeposta vidim da je google indekisirao post, ali u webmaster tools se nista ne desava… jednostavno robots.txt i sitemap nisu dostupni a google bot ne moze pristupiti sajtu u webmaster tools… Takodje ni @kres0 nije uspio napraviti…

Evo ga sad meni problem sa sajtmapom . Sajt funkcionise, odradjen stransfer sa jednog na drugi hosting i sve kako treba. Imao “all in one” plug in i probam preko njegovog sajtmapa da dodam ali nece prijavljuje ovu gresku .

Skinem taj plugin i postavim yoast i probam opet da dodam sitemap i opet ista greska…
Sta moze da bude problem?

Sajt radi bez problema.

Isao sam na Fetch i normalno je sve.