Google Chrome i centriranje BG slike

imam bg sliku dimenzija 1200x1373px sa bijelim containerom širine 906px centriranim nasred bg slike u fotošopu pomoću ‘align horizotal centers’. i sad imam centrirani wrapper div širine 906px koji bi trebao ‘leći’ na taj bg container da im se rubovi poklapaju, ali već u dreamweaveru se vidi to odstupanje od 1 piksela s lijeve strane

kao da je bg container postao uži za 1px. ista stvar se događa u chromeu, dok u firefoxu i ie8 izgleda ok. znam da browseri imaju problema kad je širina bg neparan broj pa moraju odlučiti dali sliku pozicionirati lijevo ili desno za 1px ali neznam zašto se tu događa.!? ima li netko ideju?

problem sam zaobišao tako da ne očekujem od bg containera da mi se poklapa savršeno sa rubovima wrapper diva.

Koristi background bez bijele pozadine

Jesi siguran da ti ne radi u chrome-u,posto je ovo screenshoot iz dreamweaver?

Ne mogu ti napamet pomoci ako ne postavis kod…

Evo imam jedan primjer za centriranje pozadinske slike, nadam se da ce ti pomoci:

aaaa

.bannergb{
background-image: url(images/bg1.jpg);
background-position: top center;
margin: auto;
background-repeat: no-repeat;

background-color:#009999;

}
.last{
width: 960px;
height: 670px;
margin: 0 auto;

background-color:blue;

}
Koristeni su div-ovi.

za početak moraš razumjeti da u dreamweaveru ne vidis bas tocan izgled…

nadalje kolko sam shvatio ti radis neprecizno centriranje zbog kako kazes neparnog broja sa margin rucnim pozicioniranjem… tako se to ne radi u css-u…

recimo da imas dva diva
[HTML]

[/HTML]

i sad zelis da budu jednako poravnani i centrirani na stranici, onda to radis ovako, isti je princip za oba diva, bez obzira hoce li biti u nekom container divu:

css:

#prviDiv, #drugiDiv { width: 906px; margin: 0 auto 0 auto; }

znaci horizontalno centriras neki element, ako nema fixed poziciju sa:

margin: gore auto dolje auto; // gore i dolje su ti neke vrijednosti koje sam stavis
i naravno moras stavit sirinu elementa, inace ce element imat maksimalnu mogucu sirinu…

več mi je centriran wrapper div kao i bg slika… radi se o poznatom ‘bugu’ sa izračunavanjem pozicije bg slike kod chromea i safaria, jer je chrome očito napravljen na webkit engineu koji koristi i safari.
problem je očit kada ručno resizeam browser, onda se vidi kako se taj 1px offset događa ovisno o širini prozora, tu ulogu igra i širina scrollbara i rezolucija monitora tj. dali je širina preglednika paran ili neparan broj. pogledajte ovu temu

ovaj kod rješava problem chrome-a dok mi je prozor maximized ali čim ga resizeam događa se isti problem.

@media screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio:0) {
html {
margin-left: 1px;
}
}

neznam točno kako browseri izračunavaju bg poziciju ali definitivno neću više raditi layout na način da mi se rub wrappera mora poklapati sa bg slikom u px.

edit: zanimljivo je da se u firefoxu to odstupanje pozadine uopće ne događa ni dok resizeam preglednik, znači on uspjeva centrirati pozadinu neovisno dali je širina preglednika paran ili neparan br pixela.