Google cloud WP

Ok, radim neku stranicu, stavljena na google cloud jer su stručnjaci rekli klijentu da tamo će raditi brzo na njihovom hostingu sporo.

Stranica običan mali dućan, no ekipa ima preko 25 aktivnih pluginova, keširanja, optimizacije itd.

Gdje se i kako downloada dokumenti i baza?

Naime biti će mali milijun izmjena, uploada, i nisam baš koristio za sada google za wp.
Pomoć.

Na 25 pluginova ocekujete da ce raditi brzo? Toliki broj pluginova nemoze izvuci niti najbrzi server na svijetu, jer pluginovi sami od sebe usporavaju WP ako ih je prekomjeran broj.

1 Like

Daj čitaj a ne pametuj. Ne očekujem JA.
Isuse jer itko više čita postove.

Uglavnom riješeno je. napravio SFTP vezu preko filezzile, i došao do baze. Zapravo jednostavno.

AJde onda javi se na oglas za PHP programera koji sam stavio prije par tjedana i još nitko…

Bullshit.

Samo mi reci kako si dosao do tog zakljucka ? Broj 25 ne znaci nista, jer ni ti, a ni ja ne znam a kakvim Pluginovima se radi.Mozda je samo jedan Plugin lose uradjen, i on utice na overall performance.Tacnije ne mora znaciti da je lose uradjen, vec da radi neke kompleksne stvari.

2 Likeova

Pa no, domet određenih je da kažu imaš previše pluginova trebao bi to drugačije.
Da slažem se niti sam ih ja postavljao.
Mogu navesti ime firme. Ali nisam tog tipa.

Dakle forum ima hrpe ovakvih postova, gdje pitaš jedno a onda netko upadne i skroz drugu tematiku lupa.

Dakle riješeno, sam sam našao eben cloud da skinem što trebam. A za PHP programera posao cca 3-5 tisuća kuna još uvijek stoji…

2 Likeova

Ovako, testirano, na digitaloceanu na 2 jezgre i 2gb rama, istina sa custom podesenim serverom koji gura nigx 15 siteva po 20 pluginova, to je 300 plugina ako me ne vara matematika i to nisu kikiriki plugini, to su heavy metal plugini tipa Jetpack, W3 Total Cache i ostale fancy smancy igrarije, plus svi sitevi na top modernim high speed temama iz mythemeshopa.

Znaci moze se. A zasto se na tom hostu nemoze je belmin dobro napisao, samo je trebao dodati iza rijeci Bullshit Host!

Ljudi, koja tema, jel netko čita ili su svi off danas?

Dakle firma je “sredila” web dućan, na njihovom serveru sve je radilo sporo jer JE TO BULSHIT izvedeno. Klijent se javio. Sada ja popravljam.

Sto popravljas?

ako je WP = WordPress i ako je tih 25 ili 100 plugina standardnih plugina onda je do hostinga. Naravno na nekom cheapshit shared hostingu to ence raditi kak treba i onda se trubi da plugin ne valja. Plugin valja, ali ako zelis fancy smency igrarije onda trebas i za to server a ne neko sranje za 30$ godisnje.

Ako ti plugini drugdje rade bez problema onda mislim da se mozemo sloziti u cemu je problem. A da izlistas plugine?

Daddas da j pročitaj sve jer ovo mi je gubiak vremena srkoz, što je vama ljudi?

Trenutno je sve na cloud hostingu.
Daj lokaj temu ne da i se više treubiti gluposti koje svi znamo, radi čega…

Ja sam odgovarao osobi koja je napisala da je 25 plugina previse i za najbolji server.

Na moj odgovor si se ti javio jako ljut, no ni sam neznam na koga…

Naslov teme ti je prvo katastrofalan, Google Cloud WP, sto, zasto, kako?

Prva recenica kaze ovo:

stavljena na google cloud jer su stručnjaci rekli klijentu da tamo će raditi brzo na njihovom hostingu sporo.

Ja ovo citam i nije mi jasno jel stranica na Google Cloud WP ili ces je ti tamo prebaciti ili je na Google Cloud WP pa je tamo spora ili sto? I na cijem hostingu je sporo?

Bogati, imas posla, zaradis novce, pa nemoras biti ljut…

1 Like

Joj sorri čitam ovo sad, ma nije to, nego “stručnjaci” koji su to postavljali i onda nisu znali što pa na cloud.
Hoću reći da to nije način. Obična wp tema, psojeta koja stotina ako…
Pa to bi moralo raditi bilo gdje ako je dobro složeno.

A ne da na cloudu radi kao na shared cpanelu sa 15 stranica…