Google finansira lokalne portale!

Ekipa,

Na jednom sajtu koji se bavi medijima sam naletio na informaciju da je google poćeo sa značajnim finansranjem lokalnih news portala i organizacija. Na žalost BiH se ne može aplicirati ali od naših zemalja tu su Hrvatska i slovenije. Više na ovom linku ispod. Sretno!

1 Like

Krasno, nije dosta Soroš, pa sad i Google :smiley: Valjda da obuhvate i ove manje koji Sorošu nisu zanimljivi :wink:

“We encourage you to submit your application as soon as possible.” Kažu iz Googlea. A gdje im se tako žuri? Nude mito (pardon, bespovratno financiranje) malim i srednjim news portalima. Vijesti je uvijek bilo, ima ih sada, i biti će ih i u budućnosti. Zašto se Googleu tako jako žuri? Da se ne boje možda da će presušiti vijesti? Jel treba progurat neku propagandu možda? :wink: Hmmm, bit će da je to :slight_smile:

Ajde baš neka netko javi ako ima neki news portal koji ne ide niz dlaku aktualnoj propagadi i lažima, a da je dobio ovu lovu od Googlea. :slight_smile:

Usput, malo sam gledao kako se financiraju popularni i u zadnje vrijeme forsirani faktografi. Fact moj k. :smiley:

4 Likeova

Poenta cele price velikih igraca i velikih drzava je ista …koga bole tuki za ISTINU,sve sto se pise po netu dolazi iz uskog kruga ljudi koji oduvek upravljaju tokom zivota na zemlji ,nafta,lova,oruzje,zdravlje,
Mislim da danas mozda samo u nekim zabitim delovima sveta postoje mali gradovi
ili etnicke zajednice koje stvarmo vode brigu jedni za druge,neki pravedni moralni medjuljudski odnosi (kao recimo sto je bio TITOV socijalizam ) , sve ostalo na planetarnom nivou je na neki nacin programirano od najjacih po njihovim smernicama za njihove interese,

2 Likeova

Drama hahah imamo jako slicno razmisljanje.

1 Like

U BiH su dale neke organizacije desetine miliona dolara za podrsku medijima. Ali to sve lobi rijesava, mi iz mannjih sredina cujemo samo kao podjeljeno je :grin::grin::grin:

Ajde da ti i ja konačno imamo isto mišljenje oko nečega :slight_smile:

Konačno da se netko na ovom forumu slaže samnom, ima nade :slight_smile:

2 Likeova

Dok vi tu razglabate o novim teorijama zavjere, ja odoh aplicirati :smiley:

7 Likeova

O ja bi da mogu. Cilj ne bira sredstvo jbg

Nisu to nove teorije i sve se to dobro zna :wink: Ali samo daj, naravno da treba iskoristiti ako možeš. Ajde javi za koji tjedan ako uspiješ dobiti, bez uvjetovanog sadržaja :smiley: Ozbiljno javi, baš me zanima

Da, uglavnom dvoje stalno zaposlenih treba imati kao minimum. Pogodno za lokalne i male “general news coverage” medije

Izbaci mi ovu temu, gledam bosna je u regionu koji moze aplicirati ali apliciranje closed :frowning:

Zavrseno davno, dobili su radio zos rtv slon i jos par portala, u biti ko je god aplicrao.

i koliko love Google daje u prosjeku ?

Kako nisu objavili bh. mediji da se uključi raja. Koliko su davali novca zna li se

U BIH su dobili ovi

|Bosnia and Herzegovina|fokus.ba|
|Bosnia and Herzegovina|InfoVeza (Association of citizens "Restart Srpska")|
|Bosnia and Herzegovina|Jabuka.tv portal|
|Bosnia and Herzegovina|Klix.ba|
|Bosnia and Herzegovina|ZOS d.o.o Tesanj|

U Hrvatskoj ovi

|Croatia|24sata (Styria Media Group AG)|
|Croatia|DalmacijaDanas|
|Croatia|Dalmatinski portal|
|Croatia|Direktno.hr|
|Croatia|Dubrovački vjesnik (Hanza Media)|
|Croatia|Glas Slavonije|
|Croatia|HIA, NEWS PORTAL (ARTMEDA, OBRT ZA PR i MARKETING)|
|Croatia|Index.hr|
|Croatia|Jutarnji List (Hanza media)|
|Croatia|NACIONAL|
|Croatia|Net.hr (RTL Hrvatska d.o.o)|
|Croatia|Radio Jaska radio & web portal|
|Croatia|Slobodna Dalmacija (Hanza Media)|
|Croatia|The Dubrovnik Times|
|Croatia|Vijesti.hr (RTL Hrvatska d.o.o)|

U Srbiji ovi:

|Serbia|Boom 93|
|Serbia|Cacanski glas|
|Serbia|Danas Daily|
|Serbia|RTV SABAC|

U Crnoj Gori ovi:

|Montenegro|FOS Media|
|Montenegro|POBJEDA (MEDIA NEA)|
|Montenegro|Portal Analitika (First Financial Holdings)|
|Montenegro|Radio and Television Niksic|

Cuj klix, fokus, lokalni portali, a sranja i drzave,sve nam je ovako

2 Likeova

pa ko je trebao da dobije? dobio je svako ko je aplicirao, svako je mogao aplicirat

A ko je znao? Vjerujem da je znao npr. tuzlanski, travnicki itd da bi i oni aplicirali

ne kontam opet, kada je portal jabuka znao, kada je rtv slon znao … ne znam zašto ne bi drugi znali … nije ništa “ispod žita” rađeno … kažeš jao sranja i države, šta ti je država tu kriva

Jbg ja tek sad ovo vidim ajajjajajja, steta…ne moze se aplicirat sad

1 Like