Google i njegov izbor quicklinkova

Ako upiste u ggle “bombaigre” trebao bi moj site bombaigre.com biti na prvom mjestu. Ono sto mi nije jasno je kako je izabrao ova neke quicklinkove ispod za prikaz.

Uzeo je par igrica u ggl.com jednu, u ggl.hr dvije, prazni immpressum i help. Dok je brojne druge linkove ignorirao, stovise mnogi drugi linkovi su puno posjeceniji i aktivniji, pa me zanima kako je on to izabrao, koji je kljuc toga?

[quote=“marko_roi”]Ako upiste u ggle “bombaigre” trebao bi moj site bombaigre.com biti na prvom mjestu. Ono sto mi nije jasno je kako je izabrao ova neke quicklinkove ispod za prikaz.

Uzeo je par igrica u ggl.com jednu, u ggl.hr dvije, prazni immpressum i help. Dok je brojne druge linkove ignorirao, stovise mnogi drugi linkovi su puno posjeceniji i aktivniji, pa me zanima kako je on to izabrao, koji je kljuc toga?[/quote]

Eto Marko da ti ja pokušam objasniti to što te muči. Proces određivanja quicklinkova (sitelinks) je u potpunosti automatiziran i da bi Google postavio sitelinks na rezultat pretraživanja potrebno je zadovoljiti neke od cca. 25 elemenata koje i preporučuje. To što su ti impressum i uvjeti korištenja uvršteni u sitelinks može značiti da ih je google smatrao bitnim za krajnjeg korisnika. Uostalom ta tri linka ti se nalaze i na naslovnici a obično takvi vode na bitni sadržaj. Sačekaj malo, sitelinks su podložni izmjenama i pokušaj nešto napisati u helpu i impressumu…:njam:

…a možeš i blokirati stranice koje ne želiš da ti se pojavljauju u sitelinksima:
Webmaster Tools -> site configuration -> sitelinks -> Demote this sitelink URL:

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=47334&hl=en

Onda mu i nije bas neka dobra automatizacija. Ja ne znam koliko je vise od ovog mogao fulati.

Radio sam to prije par godina.
Neko vrijeme je Google ludovao i svaki dan stavljao drugačije sitelinkove.
I konačni izbor je bio lošiji nego na početku.

ma bilo šta da google stavi je dobro, konkurencija je pomaknuta nekoliko redova dolje na rezultatima pretrage :wink:

To ti stavi samo kada traze bas tebe tj tvoj site pa onda i nemas toliko straha oko toga da ce druge kliknut. Opet ocekivao bi da ce staviti neke najposjecenije kategorije ili tako nesto.

Evo upravo sam pogledao sitelinks za jedan svoj bivši sajt kojeg sam svojedobno prodao… khm… nekome sa foruma.

Sitelinks su potpuno besmisleni: "Povijest sajta, moji banneri, uvjeti korištenja…"
Kad sam poklikao sve linkove, vidio sam da od 6 linkova samo jedan radi. Ostalih pet vraćaju grešku 404.

Tebi se tvoj izbor sitelinkova čini čudnim? Što kažeš na ovo?
Što se mene tiče, najpametnije ti je ignorirati sitelinks.

Htio sam samo to raspraviti i da se nadje netko tko ce reci kako smo ipak mi u krvi a ggl je zbog nekog razloga u pravu posto sa druge strane ne kuzim koji je to algoritam i zasto je toliko los?

ali gugl je uvijek u pravu :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja