Google kupio Youtube.com

Nakon uzajamne sradnje dva diva google-a i youtube-a ovaj prvi (google) je kupio youtube.com za nevjerovatnih $1.65 billion

Sto mozete vidjeti i na ovom linku

Sta mislite da li ce se promjeniti sta u samom konceptu stranice, da li ce youtube.com pomoci rastu google+ projektu. Sve su to sada pitanja koja se postavljaju. Ja licno mislim da Google kupuje to planski i lagano steze obruch oko svojih konkurenata. Cak sta vise nije iskljuceno da jednog dana kupi i Facebook.com

Mislim takodjer da ce Google iskoristiti Youtube.com za propagiranje svojih ads oglasa, i bice mu savrseno polje za prezentaciju istih, samo ne znam koliko ce se to svidjeti korisnicima.

Tko to još ne zna? Pa kupio ga je još 2006. godine.

Čitali smo taj tekst prije 5 godina :slight_smile: tako da nisi puno zakasnio, samo 5 godina :smiley: :smiley:

:ljuca:Lažirao si lokaciju!!! Earth :smije:, no way!

Dobro ali lepa tema i danas da se malo obnovi. Pa nece kupit facebook jer ne bi toliko ulagao na g+

[quote=“xinu”]Nakon uzajamne sradnje dva diva google-a i youtube-a ovaj prvi (google) je kupio youtube.com za nevjerovatnih $1.65 billion

Sto mozete vidjeti i na ovom linku

Sta mislite da li ce se promjeniti sta u samom konceptu stranice, da li ce youtube.com pomoci rastu google+ projektu. Sve su to sada pitanja koja se postavljaju. Ja licno mislim da Google kupuje to planski i lagano steze obruch oko svojih konkurenata. Cak sta vise nije iskljuceno da jednog dana kupi i Facebook.com

Mislim takodjer da ce Google iskoristiti Youtube.com za propagiranje svojih ads oglasa, i bice mu savrseno polje za prezentaciju istih, samo ne znam koliko ce se to svidjeti korisnicima.[/quote]

Ispod teksta ti piše

updated 10/10/2006 10:47:04 AM ET

Fulao si desetljeće prijatelju.

u web biznisu je dobro biti ažuran i u koraku sa vremenom :wink:

ma naravno da je kupljen davno cisto da se nadovezem pa vidite valjda link ili je bitno “kontra napisat pa sta bude” interesuje me da li ce uticati na google+ i naravno spekulira se da ce mozad krenuti za kupnjom i facebook.com

Shvatio bit posta :slight_smile: svaka cast.

Ne vidim kakav bi mogao biti utjecaj na google+. Jedino da neko iskustvo stečeno sa korisnicima youtube-a prenesu u njega. A realno vrlo su male šanse da preuzme facebook na inicijalnoj javnoj ponudi koja se očekuje sljedeće godine. Dva razloga: prvo biti će vjerojatno ogromni interes za dionicama na sve strane. Drugi razlog je što si facebook procjenjuje vrijednost na 100 milijardi dolara (plus/minus koji cent). :student:

Nhf, ali da google može kupiti facebook već bi to učinio. Trenutno na računu imaju 10,8 milijardi dolara. Dakle jedino je mogući neki oblik vlasničke intergracije. A zašto bi to htjeli napraviti kad su oboje dominatni u svojim područjima? Plus riskirali bi reakciju američkih vlasti.

G+ je eksperiment, kao što je to bio google buzz i brojni drugi projekti. Zanimalo ih je mogu li navesti korisnike vodećeg gmaila da prijeđu na novu društvenu mrežu. Neki projekti su uspjeli, neki ne, za ovaj će se tek vidit. Trenutno je facebook miljama ispred njih po broju korisnika, nakon što se pokazalo da su se ljudi ispočetka registrirali kako bi vidjeli o čemu se radi i nakon toga prestali koristiti uslugu. Ja sam napravio isto, čisto me znatiželja odvela da napravim tamo profil :bush:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja