Google: malo prvi malo zadnji

Pozdrav, imam jedan problem s jednom web stranicom.

naime broj posjeta u zadnjia 2 tjedna jako varira i razlog tome je da sam nekad na prvom mjestu na prvoj stranici, a nekad me uopce nema u prvih nekoliko stranica.

to bude recimo 3 dana pa je onda 3 dana normalno i tako u krug.

sitemaps radim preko
http://www.xml-sitemaps.com/
i zadnji put sam stavio
da se stranica updatea svakodnevno, a updatea se 1 put godišnje, pa me zanima da li moze problem biti u tome?

ako netko ima bilo kakvu ideju neka slobodno pomogne :slight_smile:

Pozdrav Zikihos
Svi smo ponekad na prvom mjestu na prvoj stranici a ponekad nas uopce nema…ovisno o pojmu koji guglamo…
Stavio si da ti se stranica “update-a” svakodnevno?
To je zbog toga jer na svoj web svakodnevno dodajes novi sadrzaj?

nisam se dobro izjasnio, za isti pojam biljezim ova odstupanja.
stranica je u joomli, i sadržaj ne dodajem svakodnevno, vec mozda jedanput mjesecno
dodam nesto, a ono sto sam dodao rijetko editiram.

neznam ni sam zasto sam stavio svakodnevno, al promjenit cu to,
mada neznam da li bi u tome mogao biti problem?

Mozda konkurencija ojaca pa ti padnes?

A mozda ti gugl daje custom search rezultate ?

Obzirom da si cesto na vlastitm sajtu, gugl ce ti ga cesto pokazati u prva 3-4 rezultata iako ti sajt “prirodno” ne rangira tamo.

Probaj si prekontrolirati poziciju na vise data centara pa usporedi s tim sto vidis, moglo bi pomoci…

ili
http://www.seochat.com/seo-tools/multiple-datacenter-google-search/

google dance :slight_smile:

nabavi si par kvalitetnih linkova i ostat ćeš na prvom mjestu

[quote=“digits”]A mozda ti gugl daje custom search rezultate ?

Obzirom da si cesto na vlastitm sajtu, gugl ce ti ga cesto pokazati u prva 3-4 rezultata iako ti sajt “prirodno” ne rangira tamo.

Probaj si prekontrolirati poziciju na vise data centara pa usporedi s tim sto vidis, moglo bi pomoci…

ili
http://www.seochat.com/seo-tools/multiple-datacenter-google-search/
[/quote]

… ili nek se jednostavno odjavi sa G accounta.

ista stvar se događa bio ja logiran na googlu accountu, otisao na google s kompa,
laptopa, iphonea. rezultati su isti.

evo da se vidi i razlika u prometu recimo danas nije ni bilo 100 posjeta,
dok je znalo bit i do 550.

stvarno mi je cudno da me odjednom maknu pa stave ponovo itd…

ps. evo slika

http://img227.imageshack.us/img227/3433/56192403.jpg

onda ona prva opcija… nabavi si par kvalitetnih linkova i ostat ćeš na prvom mjestu

događalo mi se to mnogo puta i linkovi su uvijek pomogli :slight_smile:

A meni je ujutro indeksirao novi site i sad ga ne vidim. Koji mu je k… :hmmmmmm:

[quote=“zikihos”]ista stvar se događa bio ja logiran na googlu accountu, otisao na google s kompa,
laptopa, iphonea. rezultati su isti.

evo da se vidi i razlika u prometu recimo danas nije ni bilo 100 posjeta,
dok je znalo bit i do 550.

stvarno mi je cudno da me odjednom maknu pa stave ponovo itd…

ps. evo slika

http://img227.imageshack.us/img227/3433/56192403.jpg
[/quote]

Dali si izmedju 22-og i 25-og (kada si bio na 500-600 posjeta), mjenjao sadrzaj index stranice?
Dali ti se “description” stranice za taj odredjeni keyword na rezultatima pretrazivaca mjenja ili je uvijek isti?
Ranking pada i na google.hr i na google.com?
Otkuda ti dolazi najvise posjeta (drzava)?
Ah…ok…vidim na map overlayu da su ti svi posjetitelli iz .hr

nisam nista mjenjao oko stranice, sve je isto i description i keyword.

posjeti dolaze iz hrvatske, tocnije iz Zagreba jer se radi o firmi sa djelatnošću u Zagrebu.
stavio sam u sitemapse NEVER za ažuriranje linka, ali evo i dalje nema promjena…

[quote=“zikihos”]nisam nista mjenjao oko stranice, sve je isto i description i keyword.

posjeti dolaze iz hrvatske, tocnije iz Zagreba jer se radi o firmi sa djelatnošću u Zagrebu.
stavio sam u sitemapse NEVER za ažuriranje linka, ali evo i dalje nema promjena…[/quote]

Neznam dali te je google penalizir’o…ako je…trebas cekati da te opet pocasti s dobrim rankingom…(+ - 2 mjeseca)
OK…posjeti dolaze (dolazili su) iz Zagreba
¿Koji je to carobni keyword koji su upisivali samo google useri iz Zagreba a ne upisuju ga u Splitu, Zadru, Osijeku, Rijeci, Dubrovniku, Skoplju, Pristini, Beogradu, Sarajevu ili Sibeniku??!!
¿Zar zaista imas (carobni) keyword koji guglaju samo ljudi iz Zagreba!!!..
pa ti dovede do ±600 visits…
Svaka cast!!!

Ovo za “NEVER” azuriranje linka ti ja ne razumijem…
Zapikni sitemap i ne prckaj po njemu do sljedeceg “updatea” tj. promjene sadrzaja web-a.
U svakom slucaju…promjene na google rankingu se ne desavaju u trenu nego treba imati strpljenja…20-30-40 dana…

evo recimo za dan kada je bilo 553 posjeta, 516 je iz Hrvatske.

a evo po gradovima

mogu li koga iz googla kontaktirat vezano za ovo, mada sumnjam jer onda bi im svi slali
mailove zasto nisam na vrhu pri trazenju određenog pojma :smiley:

u svakom slucaju pricekat cu jos koji dan pa vidit ima li promjena.

Sumnjam da ce netko iz googlea odgovoriti na bilo koji poslani upit…
Koliko indexiranih stranica na google-u imas trenutacno? (guglaj:site:tvojwebsite.nekaj)
Dali je bilo promjena u broju dolaznih linkova s drugih stranica na tvoj web?

evo vratilo se sve u donekle u normalu, sad sam ponovo bolje rangiran,
al vidim da recimo na nekom pojmu di sam ja bio prvi, a jedan “konkurent” drugi,
da je sada taj “konkurent” tek na drugoj stranici.

evo broj indexiranih strana Oko 119 rezultata (0,13 sek)

bilo je nekih promjena povećanja dolaska posjetitelja s drugih portala, ali nista znacajno.

Hmmm… i ja sam danas bolje rangiran za rijec “Croacia” (na google.es)…vjerovatno je u pitanju “google dancing” (treba pricekati dan dva za konacan rezultat)…ali konkurencija je uvijek “oko mene”…nikad ih ne baca na drugu stranicu?!..
Nemam pojma kako google tretira hrvatske keyworde…

ma nije to samo kod vas, od kraja proslog mjeseca google je poceo uvoditi novi algoritam…
I kod mene na jednoj stranici su prepolovljene posjete sa google pretrazivaca.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja