Google masakr

Može biti korisno za neopravdano pogođene:

Matt Cutts: If you know a site affected by algo update that you don’t think should be affected, we made a form to provide feedback

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVxdmdRWFJRTjRoLWZVTHZkaTBQbkE6MQ

http://www.bug.hr/vijesti/google-protiv-prevelike-optimizacije/115591.aspx

meni odgovara :slight_smile: ako je to tako.

I meni bi odgovaralo da je to tako. Problem je što nije tako.

Problem je što su mnogi kvalitetni i korisni sajtovi, kao kolateralne žrtve, pali na drugu, treću ili >10 stranicu SERP-a, a mnogi spamerski sajtovi bez sadržaja su, ni krivi ni dužni, izbili na prva mjesta.
Da su usrali stvar, pokazuje i to što su, valjda po prvi put, postavili formulare za prijavu grešaka.

Svejedno, očito moji keywordi nisu u onih 3% zahvaćenih Pingvinom…

Vjerovatno aludiras na webove iz svog potpisa…pa da ti budem iskren…mislim da njuskalo ima vecu i interesantniju ponudu od tvoje…pa je i time povrh tebe na trazilici…ili mislis da sam u krivu? Za “kolace”…nisam “studirao” :wink:

ups…nekaj ne radi kak spada…komentar mi je publiciran na nekom cudnom mjestu :wink:
…ili je “user” sa anchorima “najam stana”, “prodaja stanova u Zagrebu” i “Kolaci” …izbrisao post

Nije masakr, ali imam čudne fluktuacije posjeta na dnevnoj bazi (± 500 posjeta), ne znaju ni sami šta rade.

I ja sam tu naj… uniq sadrzaj, 5 godina stara domena… Svaki tjedan nesto novo, ali prc ne valja…
Mora gg nekako provesti u djelo da prikazuje rezultate iz svoje baze. Mislim da je ovo samo priprema za jos vece sranje…
Prepolovilo mi posjete ali kod mene traje vec 2 mjeseca, pocelo ko da je nekom odrezao nozem jos sredinom veljace…

Znaju oni, samo mi godinama pokusavamo shvatiti sta ONI hoce…

Ja sam zadovoljan updateom. Stranica koja je više manje imala “prirodne” linkove ali i linkove s relevantnih stranica se rangirala na sva moguća očekivana mjesta. Dvije godine je googleu za ovo trebalo.

Kod mene na sva 4 sajta ima samo jedna promjena , a to je da mi je jedan site na engleskom dobio penal zbog unnatural linking. A otkuda je on to neprirodno linkan, neka dragi Bog zna. Necu se uopce zamarati s tim jer mu je posjeta bila nikakva, i boli me briga. Ostalo mi je sve ok.

Ko zna njemacki:

http://www.seokratie.de/google-penguin-update-rueckschluesse/

Citam trenutno jedan tekst di kazu da za 90% kaznjenih stranica je razlog, Anchor tekst. Znaci da Anchori nemaju veze sa naslovom domene, vjerojatno u prenesenom smislu sa sadrzajem domene.
Mogu razumjeti da neko ko ima sait o kuhanju i buba Anchore money, s.x, i slicno popije bananu. Ali kako gg npr. na nasem govornom podrucju odredjuje koji Anchor pase sa kojom domenom.

meni izgleda da je najpametnije prestati raditi link building => ergo moze se dogoditi da linkas na super sait koji ima sadtzaj slican tvom/u vezi sa tvojim, al eto fulao je negdje Anchore i bude kaznjen. Automatski si i ti kaznjen. Kontrolirati na tom saitu sve Anchore prije nego linaks?

vele samo 5% strana je kaznjeno zbog kupovanja linkova
Tragicari su i domene sa tocnim Anchorima, ja imam moja kuhinja, kuhinja vise nije keyword nego pojam i to nije vise KW, isto ko i npr. pingvin, to nije vise KW nego brand (valjda jer se ovaj update tako zove). Nije uvijek tako ali u velikom broju slucajeva.
A najbolja stvar:
Puno domena sa jako malo back linkova ispod 10 komada su veliki dobitnici. Kao tolko su dobri da ne trebaju reklame. Potencionalni projekti koje hoce kupiti neki veliki igraci? neznam.

Mislim cudnovato je sve to… Nista nije logicno, nista nije ko prije…

ko je dobar seo strucnjak… ovu su dani kada mu raste cjena :smiley:

Bas tako orca :slight_smile:

Zato upravo kreiram SEO pakete koji ce davati sjajne rezultate posle ovog Penguin update-a tako da se SEO nastavlja, samo manji broj linkova, ali kvalitetniji i pametniji.

Dal si dobar strucnjak znat ces nako par sljedecih update. Puno stvari koje su zagovarali SEO strucnjaci su pokopane sa ovim update.

DavidVictor
metode koje ti koristis io reklamiras na svojoj web stranici;
Linkbuilding na forumima – je još jedna vrlo kvalitetna i uticajna metoda linkovanja. Za Vas otvaramo profile na najvećim i najpoznatijim forumima na ovim prostorima, […]

Linkbuilding blog komentarisanjem – je jedna od najčešćih a i ujedno najefikasnijih metoda stvaranja backlinkova ka Vašem sajtu. Naš tim poseduje ogromnu bazu linkova do […]

Linkbuilding kroz članke – je trenutno jedna od najefikasnijih metoda linkovanja ka Vašem sajtu. Pošto google iz dana u dan nekim starim poznatim metodama linkovanja […]

Linkbuilding na direktorijumima – je jedna od najstarijih metoda stvaranja backlinkova ka sajtu. Sa godinama je njen uticaj sve manji jer google ovu metodu vrlo […] => slazem se, al zasto to radit onda?

pa to je sve sta je gg penalizirao…

prije jedno… pa mozda 2 mjeseca dana nabavih si jedno oko 40 gb SEO konferencija… sto sa SEOmoz-a, sto sa nekih drugih tam po americi, razdobolje 2011-2… i onak… jucer nakon 7-8 sati zujanja u monitor zavaljan u krevet, zamislim se… “mjesec dana u SEO svijetu je onak… ravno godinu dana kada krenu promjene” … netreba mi to u zivotu… sad nakon ovog updatea… odluka je brijem bila jos laksa, zajebi da i to jos ucim lol

A realno gledajući takvih nije puno, iako ih se masa izdaje za iste

[quote=“tom971”]Dal si dobar strucnjak znat ces nako par sljedecih update. Puno stvari koje su zagovarali SEO strucnjaci su pokopane sa ovim update.

DavidVictor
metode koje ti koristis io reklamiras na svojoj web stranici;
Linkbuilding na forumima – je još jedna vrlo kvalitetna i uticajna metoda linkovanja. Za Vas otvaramo profile na najvećim i najpoznatijim forumima na ovim prostorima, […]

Linkbuilding blog komentarisanjem – je jedna od najčešćih a i ujedno najefikasnijih metoda stvaranja backlinkova ka Vašem sajtu. Naš tim poseduje ogromnu bazu linkova do […]

Linkbuilding kroz članke – je trenutno jedna od najefikasnijih metoda linkovanja ka Vašem sajtu. Pošto google iz dana u dan nekim starim poznatim metodama linkovanja […]

Linkbuilding na direktorijumima – je jedna od najstarijih metoda stvaranja backlinkova ka sajtu. Sa godinama je njen uticaj sve manji jer google ovu metodu vrlo […] => slazem se, al zasto to radit onda?

pa to je sve sta je gg penalizirao…[/quote]

Sadrzaj sajta je napravljen jos pre 3-4 meseca kada su ove metode bile najbrze i najlakse.

Uskoro kada kreiram nove SEO pakete nakon ovog Penguin update-a, i sadrzaj sajta ce biti izmenjen i dopunjen samo stvarima koje daju rezultata za SEO u narednom periodu.

A linkbuilding kroz clanke uopste nije tacno da je penalizirao, kroz clanke se smatra i guest posting sto je zapravo jedna od najjacih metoda trenutno i najprirodnijih.

Blog komentari takodje jos uvek imaju uticaja ali se ne smeju ostavljati na spamovanim blogovima i stranicama vec ciljano sto vise related i pametno menjati anchore.

Forum profili takodje vec mesecima vaze za lose, ali moji rezultati i pokazatelji u praxi su drugaciji, ako se pametno rade i mixuju sa ostalim metodama daju sjajne rezultate.

Tako da nije tacno to sto kazes da je sve to G penalizirao, od svega jedina metoda koja definitivno vise nema smisla raditi a i vremenski je neisplativa je direktorijumi. Sve ostalo ako se pametno, postepeno radi i mixuje sa ostalim metodama uz varijacije puno razlicitih achora moze idalje davati rezultata.

Vrijeme ce pokazati. Ja se ne slazem sa tobom i dalje smatram da su te metode out.
Mogu ti za svaku tvoju metodu navesti primjer da nece ici, ali i ti ces mi moci kontrirati.

Ali veliki minus ti je da kao netko ko drugima prodaje seo optimizaciju kazes za vlastitu web stranicu;
citat:
Sadrzaj sajta je napravljen jos pre 3-4 meseca kada su ove metode bile najbrze i najlakse.
PS mozad prije godinu dvije dana, ali ne prije 3-4 mjeseca jer ovo sta sad dozivljavamo sa ovom polarnom zivotinjom je rezulatat necega sta se dogadjalo posljednjih 8-12 mjeseci. A sad je samo obuhvaceno sadasnjim algoritmom.

Nek se prasina slegne, pa ko prezivi ce pricati :slight_smile:

prvo panda, pa pingvin… sam jos fali polarni tuljan pa bu na kraju sve zavrsilo sa: “ko je jamio, jamio je…” :smije:

kad smo vec kod samog imena, evo nesto zanimljivo:

[i]Possible reasons for Google naming this update Penguin:

  1. Penguins are highly adapted for water life. Google has now sunk good content and let garbage float to the top.

  2. Penguins live almost exclusively in Antarctica, a frozen wasteland. Google’s search results will soon become a frozen wasteland.

  3. Penguins are both black and white. Google wanted to nuke people doing SEO, whether black hat or white hat, at random.

  4. Penguins are a flightless bird. Not a reason, just a fact.

  5. There is a huge debate about the origin of the word penguin. Huge debate about how this update works.

  6. Penguins are known for being great divers. Google’s results just took a plunge.[/i]

U konačnici će se sve vratiti na početak, odnosno da će najbolje “optimizirane” stranice biti one bez optimizacije.

dabog pregrizo jezik, al mislim da si u pravu.