Google me izbacio iz pretraživanja

Nije te izbacio iz pretrazivanja nego ti se “poigrao” s rankingom :wink:
Evo ovdje svi indexirani url-ovi:
Google
nego…zasto “.co”? Za klince u Kolumbiji koji traze pojam “lektira”?
Takodjer, trazim google.co, jel’ moguce da “to” ne postoji?

@poslužitelj

dok je još radio keyword tool gledao sam pretraživanja i vidio da je pretraživanje za riječ lektira na mjesečnoj razini oko 340 000 dok je za riječ lektire 300 000. Pogledao na godaddy i upisao lektira, ponudilo mi je nekoliko domena i odabrao sam .co jer sam čitao da nije vezana za kolumbiju nego da je postala top-level domena. U google webmaster tool sam postavio za geografski cilj hrvatsku tako da nikakvih problema ne bi trebalo biti.

Nekako baš nemam sreće sa vlastitim sajtovima, sve više mi se čini da ću se u potpunosti posvetiti programiranju i prodaji skripti. Jer sama ova ovisnost o tom google-u vlasnike web stranica stavlja u jako ne zavidan položaj.

Ova moja stranica je vjerojatno ništa u usporedbi kakve su stranice nastradale ovim update-om.

Dakle, definitivo je bio neki update jer se mnogi žale. Međutim, svi sajtovi na kojima sam ja radio SEO su unutar normalnih vrijednosti, uglavnom mrvicu viši no isti da prethodni tjedan (koji je još bio prije početka škole).

Međutim, struktura dolazaka sa Googlea se zaista promijenila, neke su stvari pale, a neke narasle. Ali slično je bilo 21.7. i mnogi su povratili posjetitelje. Tko zna.

Sjeb. me Pingvin neki dan. Sa 10000 unique dnevno pao sam na 1000. Kad će se to oporavit i “đe sam pogrešio” :slight_smile: Gledam Alexa rank i svaki dan plaćem kako brzo raste :frowning:

Google Penguin 2.1 Now Live

[quote=“cipek1981”]Sjeb. me Pingvin neki dan. Sa 10000 unique dnevno pao sam na 1000. Kad će se to oporavit i “đe sam pogrešio” :slight_smile: Gledam Alexa rank i svaki dan plaćem kako brzo raste :frowning:

Google Penguin 2.1 Now Live[/quote]

Ako te shebo pingvin ocito si pogrijesio u link buildingu.

Mene je neka od tih Google zivotinja (Penguin) unakazila prije godinu dana 5.oktobar 2012, kada mi je posjeta sa stranice mojivicevi.com pala za 6 puta… Bio sam u TOP 3 na svim regionalnim Google trazilicama i paf :frowning: google.hr me nekako i zadrzao negdje u top 20, ali na google.ba domena je bila skroz izbacena iz serp-a, na 3. stranici sam mogao pronaci link, ali ne direktno na domenu, nego na neki konkretan URL vic kategorije ili tako nesto.

Ovaj zadnji Penguin od 4.oktobra ove godine me vratio u top 5 na svim trazilicama, tako da, kao i uvijek nekome stima, nekome ne :slight_smile:

Ja imam sajt sa lektirama zasad nisam primjetio nista neobicno. Vjerovatno ce se vratiti… A i primjetio sam da ti sajt 90% slici Lektire.me bas raspored sadrzaja i sam sadrzaj i sve je skoro pa isto… Mozda je i u tome problem… pozz

Većinom sam razmjenio linkove sa kvalitetnim stranicama (game portalima), no sigurno me shebala prijava u direktorije. Da li se kako mogu obrisati loši linkovi? Primjerice nešto sam čitao da se svi linkovi mogu izvući sa gogole webmaster toolsa. Ok, to znam da postoji. No, kako sad znati koji su loši likovi iz tog popisa. Ima li neka stranica di mogu taj csv file prebaciti pa da mi to prevrti i provjeri “loše linkove” ili nešto slično? Što bi vi učinili na mom mjestu. Sigurno se situacija sama od sebe neće popraviti :slight_smile: Poslije toga sam malo više počeo sa on-page SEO optimizaciji, pa ćemo vidjet da li ću nešto sa time popraviti (HTML validation, canonical page, H1,H2…tagovi, meta data…)

Kod link buildinga ne možeš znati gdje si pogriješio. Može te linkati najjači sajt iz tvoje branše i od njega možeš popušiti ban a od najvećih smeća možeš porasti. Jednostavno ako google tako odluči to je to, ne možeš tu ništa i nemoj se zamarati time. Nećeš ništa popraviti sada i da makneš sve linkove.
Google više nije jednostavan kao prije, vidiš da i oni sami ne znaju više što rade. Sa nekim updatima samo unište sve dobre sajtove a na prva mjesta dovedu spam.

[quote=“Bugi”]Kod link buildinga ne možeš znati gdje si pogriješio. Može te linkati najjači sajt iz tvoje branše i od njega možeš popušiti ban a od najvećih smeća možeš porasti. Jednostavno ako google tako odluči to je to, ne možeš tu ništa i nemoj se zamarati time. Nećeš ništa popraviti sada i da makneš sve linkove.
Google više nije jednostavan kao prije, vidiš da i oni sami ne znaju više što rade. Sa nekim updatima samo unište sve dobre sajtove a na prva mjesta dovedu spam.[/quote]

I meni se čini da se google pomalo gubi. Idem ja krenut tvojom metodom. Dignut nekoliko portala, jedan će isplivat na površinu :slight_smile:

Razmjena linkova je kršenja guidelinesa smao po sebi, bez obzir akoliko kvalitetne stranice s kojima si se razmjenio bile.

Što se tice automatiziranog nacina za odvajanje žita od kukolja u tom CSV-u, ima nekoliko opcija, ali ovaj tool to radi jako dobro - Automatic Unnatural Link Detection – A Simple Tool for a Complex Problem – cognitiveSEO

[quote=“w00t”]Razmjena linkova je kršenja guidelinesa smao po sebi, bez obzir akoliko kvalitetne stranice s kojima si se razmjenio bile.

Što se tice automatiziranog nacina za odvajanje žita od kukolja u tom CSV-u, ima nekoliko opcija, ali ovaj tool to radi jako dobro - Automatic Unnatural Link Detection – A Simple Tool for a Complex Problem – cognitiveSEO[/quote]

Hvala Toni. Odoh pročitat šta kaže Razvan Gavrilas

Ne možeš faliti, što više truda uložiš u jednu domenu, to će kasnije biti veća šteta.

Ja mogu kao korisnik Googlea i tip koji stvarno povremeno “rešaršira” neke stvari u dubinu, reći da untrag nekog vremena sve češće odlazim na treću i pa četvrtu stranicu rezultata koje dobivam, prije nego odlučim pokušati s drugačijim upitom. Prije sam već nakon jedne ili dvije stranice rezultata bio siguran u to da sam sastavio dobar ili loš upit, a sada više nisam siguran jesam li ja kriv ili je Google dao smeće.

Svi se slažu da je google sa ovim pandama i pingvinima postao lošija tražilica. Jedno vrijeme je čak bio neupotrebljiv sa stotinama rezultata sa istog sajta i sličnim greškama, sad su malo popravili stvari ali su i dalje lošiji nego prije.

Google je od prvog dana imao smjer da ne bude direktorij nego da daje odgovore na pitanja. Što je više upit pitanje, a manje pretpostavka o odgovoru, to su rješenja bolja.

Evo, ja sam uguglao upravo “kako biti prvi”. Prvo je nogomet, pa malo SEO, pa opet nogomet. Na drugoj stranici auti, banke … malo za svakoga.

Za “tko je prvi”, prvi je članak nešto o papama, pa onda razni prvaci.

Za duge upite, ni ne moraš kliknuti, probajte “Tko je dobio Nobela za književnost 1953?”