Google mi ne indexira sajt

Pozdrav ljudi :smile:

Napravio sam novi sajt al google ga ne indexira…
Kao i svaki puta kada posaljem sitemap nakon par dana sajt bude indexiran al evo mjesec je prosao a sajt mi nisu indexirali…

robots.txt možda blokira?

Što u njemu sve treba biti ?

Proveri da nije mozda domen banovan.

Vidi u wmt ako si uzeo koristenu domenu da nije banovana? ako je u pitanju npr vec ranije nekad koristena adult domena zna se desiti da je banovana (mobilna redirekcija npr.)

Ne nije prije koristena…
kada u google kucam Site:nazivsajta.com imam u trazilici homepage i sample page…

Idi na wmt i na fetch i fetchuj hompage i sve linkove sa njega, mozes i post po post i indexira u roku par minuta

Inace zanimljivo mi je da u nekih pet godina koliko sam odje niko nije spomenuo tu opciju na wmt na ovom forumu

Kada dodam url i fetch-am ga trebam li ga submit-at u index …

Da i desktop verziju i ostale tri verzije, ja bar tako uradim, npr kad dodam opis za kategoriju ako ne fechujem danima u guglu stoji bez opisa ako fechujem uglavnom se za par minuta vidi promjena.

1 Like

Kod mene i dalje nema postova na googleu sačekati cuu jos pa javim ti ako bude promjena :slight_smile:

Probaj sa jednim postom, cijeli url probaj potrazit u guglu i vidi jel ga ima u guglu, ako nema fetchuj i indexuj sve verzije i desktop i mobile i one dvije koje vemam pojma sta su. Meni je pomagalo kod indexiranja i ubrzavalo ga mnogo

Baci koji link na par jačih sajtova ,jer njih G češće posjećuje.

Idi na “Dohvati kao Google” pa provjeri da nije na serveru blokiran Googlebot.
Ja upravo imam problema s time. Server Googleu povremeno onemogućuje pristup sajtu.

Ubacio sam 10ak linkova i google ih je indexirao ali ja sam ih ručno morao ubaciti u wmt…

I dalje bot ne dolazi na sajt a uradio sam backlink sa jačeg sajta na taj taj jači ima 50k posjetilaca mjesecno…

Jesu u igri neke redirekcije možda?
kako je sitemapa stvorena?

Nisu redirekcije nikakve ukljucene…

Je li ti u Settings postavljeno na no-index? Vidi u Firefoxu SEO Doctor što kaže, addon za firefox. Ako imaš neki SEO plugin, probaj ga isključiti pa vidi u SEO Doctoru što se zbiva.

Instaliraj video xml sitemap for videos (autor je amit argaval ili tako nesto) i stavi neki video o toj temi ispod posta (lako ga maknes kasnije) i onda odi na taj plugin, kreiraj sitemap i onda dobijes opciju da od tamo pingas google-u. Meni na taj nacin cesto indexira kroz par minuta ako je nova stranica. U slucaju da nije onda posaljem malo social signalsa sa twittera (link u tweetu) i bude indexirano isti dan.