Google - nove promjene u algoritmu od 21.4.2015

Jeli nova pravila koja stupaju od 21 ovog mjeseca zaista imaju toliko vaznu ulogu kao sto se pise po netu?
Ako vam sajt nije mobile podesen ode sa prve strane na google

Ne, jer postoje doslovno milioni sajtova raznih vodoinstalatera, varioca, advokata, masazera po svijetu kojima ljudi zele pristupiti pa ih guglaju, a dosta tih ljudi je sretno sto uopce ima ikakav sajt koji ih predstavlja, a kamoli da je mobile friendly.

Vjerovatno ce biti neki boost za mobile friendly sajtove ali ne vjerujem veci od 10%.

A možda će algoritam prvo gledati da li se surfa mobitelom ili PCom i na temelju toga sniziti pozicije non-mobile frielndy sajtova dok će za PC ostati isto? Uglavnom jedva čekam 21. da vidim promjene.

Na nekim info portalima pise da ako sajt ne bude podesen za mobilne uredjaje poslije 21 da ce pasti na google

Vodoinstalateri, varioci, advokati i masazeri sa mobile friendly sajtom će biti u DALEKOJ prednosti kada je u pitanju pretraga sa mobilnih uređaja. Mislim da stvari neće uticati na pretragu (barem ne u značajnijoj meri) kada su u pitanju desktop pretrage google-a.

U svakom slučaju mislim da je mobile pretraga prešla 50% pretrage na globalnom nivou.

Prvo,ne vjerujte svemu sto procitate. Drugo, u 2014. je prvi puta u povijesti zabiljezeno da je vise ljudi islo na net sa mobitelima nego sa PC-ima.

OK, znaci nema potrebe da se brinemo, jer moj sajt je tesko podesiti za mobilni a vecina posjeta dolazi sa google-a
Naravno preko PC-a

Mada sam u google webmasters tools dobio poruku da mi sajt nije podesen za mobilni

takođe u poruci koju gugl šalje u vebmaster tuls stoji da će sniziti rangiranje sajtova kad neko pretrazuje preko mobilnih uredjaja sajt nije mobile frendli.

Moj sajt zaradjuje od popup reklama i ako bih nekako i uspio podesiti za mobilni onda nebih mogao nista zaraditi od onih koji dolaze preko mobilnoga

Upravo to sam i mislio

Mozete li malo da objasnite, mislite da do update-a algoritma neće ni doći? Ili neće imati nikakav uticaj ili nešto treće? Možda imate neke insiderske informacije?

Da , sada je prvi kvartal 2015 nije kao da je bilo pre 17 godina…

plugrush ima mobile popundere koji su uglavnom bolje plaćeni od popundera za desktop racunare, ne znam koje popup reklame koristiš ali ima dosta mreza koji su optimizovani i za mobilne popupove odnosno ne znam da li popupove znam sigurno da npr plugrush i linkbucks izbacuju normano popundere kad neko dodje na sajt preko mobilnog, vjerovatno i druge mreze to rade tako.

ja takodje imam par neresponzivnih tema i dobio sam par obavjestenja od gugla, ali neću mjenjati teme dok ne vidim da se nešta drastično mijenja u pozicijama na pretrazivaču.

ja imam par video sajtova kod kojih je pola posjetioca sa mobilnih uredjaja i njihov pageviews je gotovo identican kao pageviews of PC korisnika (oko 5 stranica po posjeti). Sajt nije mobile friendly ali ocito se posjetioci snalaze.

Ne vjerujem da ce promjene biti dramaticne, u vrh glave 10% kako sam rekao.

Da popup ce se otvoriti to nije problem ali mislim da na mobilni to nije bas fino ali neznam mozda mozda nema veze…

Propeler je majka sto se tice popupova… preporucam … meni su se sami javili prije par mj… average cpm ovaj mj 1.1185

za domaći sajt? jel adult dozvoljavaju?

nisam siguran mozda cak i ne… ali i ovi su dobri popcash… placaju kad oces mos palit i gasit adult…al nisu tolko dobri ko ovi…sva rade bez problema skupa…

Jel može šta dobro bez reff linka? Možda da napomeneš bilo bi ok i korektno :wink:

kaj fali ref linku …mogo sam sutit i svoju lovu brojit… normal da bi zaradio na vama…
ev i ove koristim al ne nadjem ref link jbg haha www.adcash.com

najjace su mi te brije niko nece zaradjivati na meni ne volim ja reklame hahah svi su kupci necega…
malo sam zabrazdio OT…

Evo da malo idem i OT …

Ako imate web stranice koje nisu još prilagođene mobilnim uređajima onda vam ova dva plugina cudo rade

Ovo se odnosi samo na wordpress platformu naravno.