Google otvara ured u Zagrebu

STIŽE INTERNETSKI DIV, Google otvara ured u Zagrebu!
Što to znači za nas webmastere? dobro ili loše?

http://www.tportal.hr/scitech/tehno/131063/Google-otvara-ured-u-Zagrebu.html

Zašto bi se to webmastera uopće ticalo?

Mogu se žaliti ako nisu prvi na googleu :smiley:

sad ce neki to proglasiti dijelom akcijskog plana za spasavanje hrvatskog gospodarstva:)
zamislite predizborni plakat sa triom fantastikus:

1. Identificirati, locirati, uhititi, transferirati
  2. barba mali od palube
  3. zasto od dva muska licka medvjeda ne moze spolnim odnosom nastati treci

kako se iznad njihovih glava kao oreola prikazuje poruka:

“ZNA SE tko je Hrvatsku doveo Google” :slight_smile:

Po meni, glavni razlog je Ministarstvo turizma, a možda i skori parlametarni izbori.

Za webmastere znači da će možda gore navedeni još više uložiti u G oglašavanje pa će i webmasterima kapnut koja pinka više.

Uglavnom, ne može biti loše. Još kad bi imali neki kontakt telefon, ili mail koji pregledavaju pa da ih se može kontaktirati u nekim slučajevima…

samo da se ne otvori tvrtka google hrvatska, pa da im moramo izdavat račune + pdv za adsense…

Vidiš, vidš… Kada malo bolje razmislim to bi sigurno povećalo promet na AdWordsima jer naši poduzetnici i “poduzetnici” nisu baš sretni kada plaćaju karticom na webu.

kamo srece da se G.Hrvatska otvori sto prije. i da se konacno pocne placati porez.
ionako u ovoj drzavi pod hitno treba neka inicijativa za stvaranje informatickog ceha.
jer ako nemozes prodavati nekretnine,na crno operirati slijepo crijevo, izdavati gradjevinske dozovole , prevoditi sluzbene dokumenta ili se baviti nadripisarstvom …ne mozes, u najmanju ruku bez tvrtke ili nekog oblika poduzetnistva - niti imati web s oglasima.
no, mozda jednog dana bude tako i bilo.svidjelo se to nekome ili ne - ali tako funkcionira uredjena drzava.

Sutra će Jaca imati broš s Google logotipom.

OK…krenuo google u Hrvatskoj…Broj zaposlenih? 1 (jedan), direktor za regiju…:gitara:
hebeno…

Pocela je njegova apokalipsa vidim :slight_smile:

Koliko Google zarađuje po meni je sramota da nema otvorene urede u svim gradovima svijeta.
Ok, radi se o poslu zasnovanome na webu, ali svejedno podrška je nikakva, koliko ljudi koristi AdWords i AdSense, a kad ih želiš kontaktirati imaš osjećaj da se radi o nekakvoj robotiziranoj agenciji gdje nema živog čovjeka.

Google ima svoju politiku, misliš da im je problem zaposliti ljude koji se javljaju na telefon da to žele?
-Prijavi da ti je ukraden accaunt, riješit će ti slučaj u par sati.
-Žali se da si dobio ban na adsensu, odgovorit će ti za 2 mj. i to negativno.

Ne žele da im se netko miješa u njihove odluke i da ih mulci zasipaju pitanjima ‘kad će mi doći ček’, ‘zašto mi je klik mali’ ili ’ zašto nisam prvi na googlu’.

Za razliku od microsofta koji ti neće odgovoriti ni ako ti ukradu hotmail accunt. Jednostavno ih nije briga za to.

Samo da Jaca ne baci kamen temeljac za guglov ured jer su onda osuđeni na propast :smiley:

ma to je jaca dotrala samo još to ne zna

Nažalost imam sasvim drugačije iskustvo. Meni je account ukraden još 2009. i još nije vraćen, nikad neće niti bit, jer do nekoga ne možeš doći ni da ti za život treba. Nemaš koga zvati, nemaš koga pitati, pa čak ni na telefon, probao zvati Njemačku, Irsku, Francusku. To je robotizirana agencija koju samo zanima kako zaraditi na njihovim korisnicima.

Što se tiče Microsofta, imam potpuno suprotno iskustvo.

[quote=“CreatifCode”]Nažalost imam sasvim drugačije iskustvo. Meni je account ukraden još 2009. i još nije vraćen, nikad neće niti bit, jer do nekoga ne možeš doći ni da ti za život treba. Nemaš koga zvati, nemaš koga pitati, pa čak ni na telefon, probao zvati Njemačku, Irsku, Francusku. To je robotizirana agencija koju samo zanima kako zaraditi na njihovim korisnicima.

Što se tiče Microsofta, imam potpuno suprotno iskustvo.[/quote]

Vidiš ja obrnuto. Poslao sam ima mail preko neke forme i isti dan su mi sredili. Microsoft mi nikad nije vratio accaunt, ispunio sam sve moguće podatke o accauntu i samo su mi vratili neki automatski mail da nije dovoljno, nisu uopće pročitali.

Tvrtka Google Hrvatska d.o.o. je osnovana još 15.04.2009.

Google Hrvatska d.o.o. za internetske usluge
Primorska 26, Zagreb
OIB: 06861541063

temeljni kapital 500.000 kn

Direktor je Graham Law.

Eto.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja